1. HABERLER

  2. 114 YENİ VATANDAŞIN İSİMLERİ AÇIKLANDI!
114 YENİ VATANDAŞIN İSİMLERİ AÇIKLANDI!

114 YENİ VATANDAŞIN İSİMLERİ AÇIKLANDI!

Vatandaşlıkta yeni rekor!

A+A-

Hükümet 24 Ekim, 31 Ekim ve 7 Kasım tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında toplam 114 vatandaşlık verdi. Dün sabah Resmi Gazete’de 114 vatandaşlığın bir arada yayınlanması yeni bir rekoru daha beraberinde getirdi.

Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti hükümeti Bakanlar Kurulu kararı ile vatandaşlık vermeye devam ediyor.

Bakanlar kurulu, , 25/1993 sayılı Yurttaşlık Yasası’nın 9’uncu maddesinin (1)’inci fıkrasının ( C) bendi uyarınca 114 kişinin KKTC yurttaşlığına alınmasına karar verdi.

8 Kasım tarihli Resmi Gazete’de 24 Ekim, 31 Ekim ve 7 Kasım tarihli Bakanlar Kurulu kararları yer aldı. Buna göre 3 bakanlar kurulu toplantısı toplamında 114 kişiye vatandaşlık verildi.

Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında ise 231 kişilik yeni vatandaşlığın onaylandığı öğrenildi.

Başbakanlığa yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre bu listenin de bugün kamuoyuna duyurulacağı kaydedildi.

Önce 114 sonra 231

Bakanlar Kurulu, 24 Ekim, 31 Ekim ve 7 Kasım tarihli Bakanlar Kurulu kararlarını dün Resmi Gazete’de yayınlatırken, dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında 231 kişilik bir vatandaşlık listesinin da onaylandığı kaydedildi.

Rekor oldu

Dün sabah saatlerinde tek bir Resmi Gazete’de 114 kişilik vatandaşlık listesi yayınlanması bir rekor olarak adledilirken akşam saatlerinde 231 kişilik bir başka listenin onaylandığı haberi rekorları alt üst etti.

İşte yeni yurttaşlar

Bakanlar Kurulu’nun kararı uyarınca dün sabahki Resmi Gazete’de yayınlanarak yurttaşlığa alınan  isimler şunlar:

Doğum Yılı          Doğum yeri                        Adı- Soyadı

1946                      Lhore                    Satvat Mahmutoğlu

1976                      İdil-Şırnak           Serdar Eldemir

1192                      Bengazi                               Marwan İbrahim S. Ahdash

1979                      Diyarbakır           Ahmet Kurt

1960                      Serik                     Fahri Tugay

1982                      Rus                        Roman Batsmanov

1992                      Mersin                 Uğur Keskin

1973                      Kübecik               Erkan Şenocak

1979                      Reyhanlı              Mustafa Karacan

1985                      Reyhanlı              Ümit Sakar

1988                      Gülnar                  Mustafa Keskin

1995                      Mersin                 Ali Keskin

1969                      Maçka                  Sevgi Yılmaz

1986                      Selçuklu               Osman Dal

1980                      Kağızman            Ayhan Durmuş

1984                      Gaziantep           Ali Aslan

1996                      Pazarcık               Öznur Şifa

1990                      Pazarcık               Özlem Akçam

1965                      Mersin                 Fehim Büyükkal

1983                      Kırıkhan               Veli Topal

1977                      Antakya               Fazıl Asfuroğlu

1977                      Elazığ                    Murat Gül

1983                      Reyhanlı              Gülçin Kılıç

1996                      Mersin                 Suphi Mert Aslan

1986                      Bozova                 İbrahim Duymaz

1975                      İstanbul               Tolga Pekiştiren

1997                      Şehitkamil          Ahmet Ayhan

1974                      Araklı                    Osman Bilaloğlu

1998                      Lefkoşa                Yusuf Kablan

1994                      Şehitkamil          Hatice Ayhan

1969                      Araban                 Bablı Mehmet Sarı

1987                      K.Maraş               Ferhat Fedakar

1970                      Gaziantep           Halil Subaşı

1998                      Kumlu                  Hayife Düzce

1996                      Bozova                 Ferdi Yıldırım

1994                      Lefkoşa                               Yeşim Allı

1960                      Southampton   Mark Andrew

1994                      Kilis                        Yunus Emre Civan

1997                      Kumlu                  Fevzi Uğur

1985                      Osmaniye           Ramazan Çözeli

1994                      Zile-Tokat           Sevtap Soydan

1996                      Nusaybin            Süleyman Baştürk

1999                      Reyhanlı              Rabia Sofuoğulları

1993                      Gemlik                 Didar Bengisu Gök

1996                      Kumlu                  Feridun Parlak

1993                      Altınözü               Ahmet Kızgın

1994                      Türkoğlu              İbrahim Polat

1968                      Pazarcık               Faruk Kara

1997                      Pazarcık               Ertuğrul Eltutan

1970                      K.Maraş               Yaşar Kurt

1997                      Reyhanlı              Emine Sofuoğulları

1955                      Çaybaşı                                Şerif Keskin

1995                      Seyhan                Ahmet Güraçağ

1967                      Ankara                 Meltem Sürel

1997                      Antakya               Furkan Kötüce

1971                      İslahiye                                Hülya Özkoyuncu

1997                      Antakya               Emine Hatay

1966                      Kars                       Ercan İnik

1960                      Reyhanlı              Ahmet Nazmi

1997                      Antakya               Zekeriya Beyoğlu

1952                      K.Maraş               Halil Kılınç

1990                      Nusaybin            Gazal Baştürk

1999                      Nusaybin           Özlem Baştürk

1993                      Midyat                 Burak Köz

1970                      Altınözü               Mehmet Alpaslan

1981                      Samandağ          Yener Sat

1965                      Kilis                        Cahit Turan

1990                      Çorum                  Murat Can Barbın

1985                      Çorum                  Aygül Barbın

1995                      Lefkoşa                               Mehmet Uçar

1986                      Bafra                     Deniz Özcan

1969                      Halfeti                  Çelebi Esen

1956                      Silifke                   Refik Kara

1960                      İstili                       Alaettin Deniz

1980                      Gaziantep           İbrahim Halil Fırat

1980                      Malatya               Eylem Kutlar

1988                      Rusya                   Marina Usoltseva

1972                      Menemen          Tanzer Güralp

1976                      İzmir                     Fatma Funda

1997                      Lefkoşa                               Erdem Yavuz

1993                      Andırın                 Emrah Yavuz

1994                      Gölbaşı                Cahide Yasak

1998                      Söke                     Merve Özpolat

1979                      Gölbaşı                Erol Anursal

1978                      Mut                       Talip Özkan

1977                      Reyhanlı              Mehmet Cuma Saçar

1961                      Gemerek            Fıtnat Sadedoğan

1997                      Kumlu                  Fidan Hazırlar

1989                      Gazimağusa       Aktan Aktaş

1997                      Gazimağusa       Rabiya Konur

1995                      Reyhanlı              Halil Bozyel

1983                      Altınözü               Mahmut Baştan

1963                      Akköy                   Telat Çakalasma

1979                      Mersin                 Yakup Özçıplak

1998                      Kadirli                   Cennet Akar

1998                      Reyhanlı              İlknur Akar

1999                      Lefkoşa                               Oğuz Özgür

1998                      Göksun                               Betül Şişik

1997                      Küçükçekmece Damla Kaya

1995                      Antakya               Ali Kürşat Aldıç

1983                      Besni                    Bahattin Karabudak

1969                      Birecik                  Halil Duygun

1975                      Ankara                 Leman Nihan Pekgüleryüz

1959                      Ahwaz-İran        Shapour Shahabi

1991                      Bulgaristan         Feride Nuri Mustafa

1965                      Kırıkkale              Recep Uzelli

1979                      Çakıllar-Akşehir Seçkin Çiçek

1973                      Antakya               Saban Ünlüaşık

1993                      Adıyaman           Gülseren Akbal

1996                      Söke                     Hatice Özpolat

1974                      Mut                       Mustafa Eser

1993                      Seyhan                Recep Kara

1989                      Adıyaman           Fadime Ülger

1994                      Besni                    Tuğba Özer

Bakanlar Kurulu’nun kararı uyarınca dün akşamki Resmi Gazete’de yayınlanarak yurttaşlığa alınan isimler şunlar:

1959                      Aşkale                  İsmail Hakkı Doğankaya

1992                      Altınözü               Nejdet Demirbilek

1955                      Kozan                   Fehmi Akyar

1992                      Tarsus                  Anıl Yusuf Akalın

1988                      Fatih                     Furkan Tolga Tıraşoğlu

1996                      Girne                    İlknur Erişik

1968                      Sarıkamış            Osman Yıldız

1998                      Kumlu                  Emrullah Biçek

1995                      Lefkoşa                Nedim Biçen

1980                      Ankara                 Abdullah Nakkaş

1977                      Samandağ          Mehmet İstanbullu

1997                      Pazarcık               Baddal Baran Sapan

1980                      Reyhanlı              Sevim Uğurlu

1997                      Bozova                Emin Yıldırım

1997                      Malatya               Sevval Özdemir

1984                      Suriye                   Alae Zeftawi

1988                      KSA                       Ahmat Kalkoosh

1990                      Kazanlak              Ibish Yusein Smail

1982                      Harmanlı             Kremenea Trifonova Yashar

1976                      Besni                    Mustafa Önder

1994                      Kilis                        Muhammed Fatih Civan

1965                      Fındıklı  Servet Saatçı

1988                      Altınözü               Abdulhalim Öztürk

1992                      Kozan                   Gizem Kübra Ateş

1974                      Üsküdar              Özgür Erker

1964                      Ankara                 Nedim Taşkanal

1974                      Yavruköy             Aydın Aydın

1987                      Pazarcık               Ali Sezek

1964                      Riana                    Moftah El Sharif Al Gurnu

1961                      İstanbul               Erhan Erşan

1984                      Alaçam                 Günday Çelenk

1975                      Reyhanlı              Süleyman Çamlıca

1968                      Mersin                 Kamuran Dede

1985                      Sungurlu             Kamil Kurucu

1970                      Adıyaman           Mustafa Kılıç

1973                      Altınözü               Assaf Şam

1981                      Bursa                    Uğur Alkan Yeşil

1985                      İnebolu                Şener Köse

1999                      İskenderun        Nisa Elçik

1992                      Reyhanlı              Özkul Haraç

1963                      Köseler                Ata Türkoğlu

1992                      Köln                      İdil Kılıçkaya

1976                      Kırıkkale              Meltem Akal

1998                      Lefkoşa                Alev Bilgin

1963                      Çaykara               İlhan Sanisoğlu

1978                      Silvan                    Ayşegül Şükran Öz

1971                      Musaybin           Mehmet Altuğrul

1998                      Lefkoşa                Nurcan Polat

1990                      Adıyaman           Zeliha Çelik

1960                      Ankara                 Uğur Şaylı

1978                      Araban                 Cebrail Yıldız

1961                      Ukrayna              Oleg Minyev

1997                      Kozan                   Şadiye Busem Ateş

1984                      Yıldızeli              Yasemin Şen

1991                      Bakırköy              Mert Yıldız

1988                      Bakırköy              Selim Yıldız

1994                      Kırıkhan               Buğracan Mehmet Kaplan

1995                      Altınözü               Ayşe Sovu Koluk

1972                      Çamardı               Betül Keçe

1986                      Besni                    İsmail Uçar

1958                      Adana                  Ufuk Çomakçalar

1969                      Sarkışla İlyas Öztaş

1985                      Reyhanlı              Kasım Erkan

1965                      Şişli                        Hamza Kırmızıtaş

1981                      Gaziantep           Selçuk Yılmaz

1967                      Adana                  Aydın Karartıcıoğlu

1987                      Yüreyir                 Sinan Tuğantemir

1984                      Midyat                 Mehmet Erduran

1949                      Reyhanlı              Hannan Akkurt

1976                      Antalya                Cihan Gürkan

1978                      Sarakham           Supol    Surutthaklang

1972                      Altınözü               Kevser Bayram

1994                      Lefkoşa                Aygün Uçar

1999                      Reyhanlı              Yahya Atılğan

1999                      Reyhanlı              Fatmanur Atılğan

1989                      Reyhanlı              Murat Geney

1997                      Türkoğlu              Ahmet Duran Polat

1978                      Adıyaman           Ali Erduran

1998                      Günnar                Cansel Aydın

1984                      Halfeti                  Yakup Özer

1994                      Yüreyir                 Erdoğan Can Çiftçi

1980                      İstanbul               Esra Hayriye Mahmutoğlu

1972                      Antakya               Mamo  Atılgan

1958                      Hacıhasan           Ahmet Kuş

1997                      Ulukışla                Ayhan Özkan

1989                      Hazro                    Sezai Yayan

1978                      Adana                  Çise Gündoğdu

1979                      Kağızman            Emin Aydemir

1978                      Kağızman            Adem Yıldız

1989                      Samandağ          Mahmut Çam

1983                      Halfeti                  Cuma Özer

1998                      Kumlu                  Hayife Düzce

1994                      Altınözü               Songül Demirbilek

1970                      Adıyaman           Ali Boy Bay

1977                      Reyhanlı              Bostan Atlar

1994                      Kadirli                   Sevgi Can Doymaz

1961                      Çarşamba           Fatma Kurt

1972                      Ankara                 Erdoğan Ergün

1967                      Ankara                 Koray Karadayı

1983                      Samandağ          Kemal Kahiloğulları

1981                      Adıyaman           Mehmet Erduran

1990                      Adıyaman           Misket Durmaz

1979                      Mersin                 Murat Hançer

1980                      Altınözü               Mehmet Çeker

1973                      Elbistan                İmam Türkoğlu

1976                      Antakya               Rıza Hatunoğlu

1955                      İstanbul               Faik Hurşit Çetiner

1997                      Antakya               Cansu Çihangir

1992                      Tarsus                  Anıl Yusuf Akalın

1982                      Sandıklı                Muhammed Erdal

1992                      Kumlu                  Zehra Telli

1968                      İstanbul               Yasemin Can

1992                      Düziçi                    Barış Erken

1998                      Altınözü               Eser Gül

1993                      Altınözü               Özlem Gül

1983                      Altınözü               Zeki Bozoğlan

1984                      Nusaybin            Erdal Bilem

1982                      Sakarya                Mustafa Tüzün

1995                      Kırıkhan               Feride Kısmet

1985                      Adana                  Yağmur Sevgi

1981                      Bornova              Engin Karagöz

1984                      Antakya               İsmet Tekinalp

1981                      Altınözü               Ziya Bayraktar

1992                      Kazanlak              Zeynep Yüseyin Smail

1951                      Konya                   Mustafa Fethi Şahin

1992                      Sivas                     Mustafa Aydın

1971                      Niğde                   Hayrettin Ozan Gülcan

1995                      Bilecik                   Mehmet Durmaz

1998                      Bilecik                   Abdullah Durmaz

1982                      Antakya               Mehmet Ortak

1980                      Halfeti                  Mehmet Gündeş

1985                      Pazarcık               Ali Sonzamancı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.