1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. 150'Yİ AŞKIN BİLİM İNSANI ÜLKEMİZDE!
150'Yİ AŞKIN BİLİM İNSANI ÜLKEMİZDE!

150'Yİ AŞKIN BİLİM İNSANI ÜLKEMİZDE!

“Uluslararası Hizmet Yönetimi Konferansı”na Prof. Levent Altınay başkanlık edecek.

A+A-

Dünyanın dört ayrı ülkesinden dört tanınmış üniversitenin ortaklaşa organize ettiği  “Uluslararası Hizmet Yönetimi Konferansı”nın altıncısı bu sabah saat 09.00’da Girne Acapulco Otel’de başlıyor. 23-25 Haziran tarihleri arasında yer alacak konferans, bilimsel toplantıların ve sunumların yanı sıra kültürlerin buluşmasına da sahne olacak.

İngiltere’den Oxford Brookes Üniversitesi, Amerika’dan Virginia Tech Üniversitesi, Çin’den Macau Üniversitesi ve Hindistan’dan İşletme ve Teknoloji Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği konferansın bu yılki organizasyonu Oxford Brookes Üniversitesi tarafından gerçekleştiriliyor. 

Dünyanın 30 ülkesinden 150’yi aşkın bilim insanının ve KKTC üniversitelerinden de akademisyenlerin katılması beklenen konferansın başkanlığını Oxford Brookes Üniversitesi adına bu üniversitenin İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi, aslen Kıbrıslı olan Prof. Dr. Levent Altınay yapacak.

Konferansın organizasyonunu Kıbrıs’ta gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten konferans organizatörü ve Başkanı Prof. Levent Altınay; bu konferansın akademik dünya yanında, iş dünyasına da teknolojik gelişmelerin işletmeler üzerindeki etkisi, çevre ve çevrenin korunması konusunda hukukun önemi, kriz yönetimi ve risklerin fırsatlara dönüştürülmesi ve ortaya çıkan Çin ve Hindistan gibi yeni pazarların işletmeler üzerindeki etkisi konularında net ve ilginç mesajlar vereceğini belirtti.

Prof. Altınay’ın verdiği bilgiye göre; konferans, Asya, Ortadoğu, Afrika, Amerika, Avustralya ve Avrupa’nın farklı dinamik ekonomilerinde; başta turizm ve otelcilik olmak üzere hizmet sektörü, finansal konular ve bankacılık, eğitim, sağlık ve profesyonel hizmetler alanlarında faaliyet yürüten kuruluşların uygulamaları hakkında bilgi paylaşımı için bir forum niteliğini taşıyor.

Konferansta, farklı ülkelerde girişimcilik, hizmet pazarlaması ve eğitim alanlarında çalışmalar yapan kendi alanlarında uzman akademisyenler, bu alanlarda dünya ölçeğinde yaşanan kültürel ve sosyoekonomik sorunları ele alacak ve tartışacak.

Bu sabah Girne Acapulco Otel’de başlayacak olan konferansın yarın akşam yer alacak bölümünde; alanında uzman, “Araştırma Yöntemleri” adlı kitabı yılda 300 bin adet satan Prof. Mark Saunders tarafından doktora eğitimi yapan akademisyenlere eğitim verilecek.

Konferansta ayrıca “Kültürler Kıbrıs’ta Buluşuyor” teması işlenecek ve düzenlenecek konferans yemeğine katılımcılar kendi ülkelerinin geleneksel kıyafetleri ile katılacak.

Konferansın kültür gecesinde bir akademisyen çiftin otuzuncu evlilik yıldönümü, Kıbrıs düğünü ve kına gecesi etkinliği ile kutlanacak...  Kıbrıs Türk kültürünü  yansıtan halk dansları gösterileri ve kına gecesi etkinliği KKTC Gençlik ve Spor Dairesi Vadili Gençlik Merkezi Halk Dansları Ekibi tarafından gerçekleştirilecek. Gecede ayrıca Kazak akademisyenlerin sunacağı geleneksel Kazak dansları gösterisi de yer alacak.

 

TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.