1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI 40. YIL KONSERİ” YARIN AKŞAM
“20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI 40. YIL KONSERİ” YARIN AKŞAM

“20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI 40. YIL KONSERİ” YARIN AKŞAM

Devlet Türk Müziği Topluluğu ve Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu’nun birlikte sahne alarak sunacakları,

A+A-

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Türk Müziği Topluluğu ve Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu’nun birlikte sahne alarak sunacakları “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı 40. Yıl Konseri” yarın akşam yapılıyor.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi Başkanlığı ve Kültür Dairesi Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilecek konser, Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde yer alacak. Halka açık ve ücretsiz olacak konser saat 20.30’da başlayacak.

Açıklamada, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş’ın konsere tüm halkı davet ettiği vurgulanarak, konserde; “Ey Lefkoşa”, “Vapurum Üç Borulu” ve “Mağusa Limanı” gibi Kıbrıs şarkılarının yanı sıra klasikleşmiş Türk Müziği ile Türk Halk Müziği eserlerinin çalınıp söyleneceği ifade edildi.

Devlet Türk Müziği Topluluğu Şefi Tuncay Langal ile Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu Şefi İlker Dölek’in dönüşümlü olarak yöneteceği orkestrada, Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun müzisyenleri Mehmet Şah, Serkan Çırakoğlu, Taner Şah, Lale Langal, Halil Selçuk, Mustafa Aksaç, Ertaç Uçaner, Hasan Korkmazel, Yusuf Erhan Binici ve Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu’nun müzisyenleri Ahmet Cengiz Öktem, Hüseyin Evre, Hakan Aşık, Hüseyin Bavik, Nafiz Dölek, Emre Çeker, Mahmut Müezzinler, Yusuf Erhan Binici ve Suzan Evre yer alacak.

Koroda ise Devlet Türk Müziği Topluluğu’ndan Bahar Barlasoğlu, Çiğdem Uyar, Serap Sayar, Agah Emre Çınar, Barış Aksoy, Emir Hüseyin, Naci Ertok, İrfan Batu ile Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu’ndan Ceyhan Cambaz, Emine Sivri, Fatma Bozlakoğlu, Gonca Erdemli, Mükerrem Gökkaya, Nilgün Eryener, Pembe Urkan, Sevim İlhan, Seyhan Cambaz, Sezgin Şerifoğlu, Ahmet Bayırlı, Ahmet Eşsizer, Ahmet Kaya, Atanur Ural ve Hüseyin Urkan görev alacak.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.