1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 2016 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI YARIN BAŞLAYACAK
2016 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI YARIN BAŞLAYACAK

2016 MALİ YILI BÜTÇE YASA TASARISI YARIN BAŞLAYACAK

2016 mali yili bütçe yasa tasarisi yarin başlayacak

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin 38 milyon 860 bin 880 TL’lik artışla 4 milyar 515 milyon 312 bin 880 TL olarak oy çokluğuyla kabul ettiği 2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın, Genel Kurul’daki görüşmesi yarın başlayacak ve 18 Aralık’ta tamamlanacak.

Meclis Genel Kurulu 2016 Bütçe Yasa Tasarısı’nı hafta içi her gün görüşecek. Görüşmeler saat 10.00’da başlayacak. Genel Kurul günlük program tamamlanana kadar devam edecek.

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, yarın bütçe yasa tasarısı raporu Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer tarafından okunacak. Tasarının bütünü üzerindeki görüşmelere Maliye Bakanı Birikim Özgür’ün sunuş konuşmasıyla başlanacak. Tasarının bütünü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasıyla tasarının madde madde görüşülmesine geçilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI VE MECLİS BÜTÇELERİ SALI GÜNÜ GÖRÜŞÜLECEK

Programa göre, Salı günü Cumhurbaşkanlığı ile Cumhuriyet Meclisi; Çarşamba günü Hukuk Dairesi, Başbakanlık ile Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanlığı bütçeleri görüşülecek.

Genel Kurul bütçe görüşmelerine Perşembe günü Sayıştaylık, Ombudsman ve Sağlık Bakanlığı bütçelerini görüşerek devam edecek.

Cuma günü, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçeleri ele alınacak.

14 Aralık Pazartesi günü Mahkemeler, Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı bütçeleri görüşülecek.

15 Aralık Salı günü Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı; 16 Aralık Çarşamba günü Polis Genel Müdürlüğü ile İçişleri ve Çalışma Bakanlığı bütçeleri ele alınacak.

17 Aralık Perşembe günü Kamu Hizmeti Komisyonu ile  Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı bütçeleri; 18 Aralık Cuma günü de Maliye Bakanlığı bütçesi ile Gelirler bütçesi görüşülecek.

Tasarının madde madde görüşülmesinin tamamlanması ve bütününün oylanmasıyla Meclis Genel Kurulu’nun bütçe yasa tasarısı üzerindeki görüşmesi 18 Aralık’ta sona erecek.

2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde 13 Kasım’da görüşülmeye başlanmış, görüşmeler 25 Kasım’da tamamlanmıştı.

Komite, bütçe tasarısını 38 milyon 860 bin 880 TL’lik artışla 4 milyar 515 milyon 312 bin 880 TL olarak oy çokluğuyla kabul etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.