1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. 30 ARALIK GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ
30 ARALIK GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ

30 ARALIK GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ

Bakalım burcunuza göre bugün sizleri ne gibi sürprizler bekliyor?

A+A-

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

 

Sevgili Koçlar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Yeni tanışmalar moralimizi yükselticidir. Bizi rahatsız eden bir takım konuları geride bırakıyoruz. Yenilikler, yeni aşklar, güzel ortamlar, insanlarla tanışmak, pozitif düşünme yönünde etkisi çok kıymetlidir. Bu süreç, özgürce ilişkiler yaşamak, her görüşten insanı kucaklamak, gönlünün kapılarını açmak, pozitif yönde anlaşmak, samimiyeti her daim öne almak şeklinde özetlenebilir. Yaşam sevincinizin bir hayli yükseldiği bu süreçte ayrıntıların üzerinde pek durulmaz. Bütüne ve bütünün hissettirdiği coşkuya, hevese, keyiflere önem verilir.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığı meydana gelecek. Kafamız bir şeylere takılabilir. Bizi hiç kimsenin anlamadığını düşünürüz. Oysaki bizi alkışlamasalar da, çevremize karşı ılımlı davranmamızda yarar var.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, iş hayatı ve ilişki konularında derinlemesine düşünmenizi sağlıyor. Önemli konular üzerinde görüşülebilir, iş arkadaşlarınızla kaynaşmak, bazı özel meselelerinizi gözden geçirmek, maddi konular üzerinde düşünmek için yararlıdır.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, iş veya özel hayatımızla ilgili bazı durumların bizi endişeye sürüklemesi halidir. Daha fazla meselelerin üzerinde dururuz.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

 

Sevgili Boğalar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerimizde maddi ve manevi bölüşümler de bulunmak için kendimize ortaklar ararız. Bu eş veya iş anlamında olsun fark etmeyecektir. Desteklenmek ve rahat etmek arzusu ön plandadır. Bana yardımcı olunsun, ben de elimden geleni yaparım tarzında ilişkiler kurarız. Devam eden ortaklıklarda bazı belirsizlikler canımızı sıkabilir. Fakat bozulmasını istemeyiz. Çünkü bir alışverişimiz vardır, risk etmek istemeyiz.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığı, aşkta ve hayatın genelinde sizin için güven olgusu önemli hale geliyor. İlişkide engeller olmamalı, her iki taraf da hayattan zevk alabilmelidir. Ancak böyle olursa insan hissettiğinin tadına varabilir diye düşünürsünüz.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, aşk hayatınızla ilgili konularda, iş ortaklıklarında titiz ve bir hayli tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Karşı cinsle olan her türlü bağlantınızı güçlendiriyor. Duygularınız aşkta mükemmeli istiyor ve siz kalıcı bir ilişkinin peşindesiniz.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, maddi ve manevi anlamda başkalarıyla aramızdaki sorunları, alışverişleri, ilişkileri gözden geçiririz. Bizi rahatsız eden konuları nasıl çözüme kavuşturmak gerektiğini bilinçli şekilde ele almamızda yarar vardır.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

 

Sevgili İkizler 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönemi yöneten güç Jüpiter-Başak burcunda ilerliyor. Ocak-Mayıs 2016 arasında gerileyecek. Böyle bir geçişte öyle herkesi pek beğenmeyiz. Tabii ki yeni insanlar tanımayı, biraz rahatlamayı, kafamıza göre takılmayı isteriz de, karşımıza çıkan kişileri de inceleriz,  kritik ederiz,  gerçekçi düşünürüz. Gelir geçer beraberlikler yerine, bir yuva kurabileceğimiz, hayatı yan yana geçireceğimiz kişileri tercih edeceğiz. Güven arayacağız. Çalışan, üreten, destek olan, sağlığına önem veren kişilere yöneleceğiz. İkizler için bu haller sıkıcı olabilir. Fakat zamanın kalitesi ve niteliği gereği, Venüs-Yay geçişinin de arka planında bu noktalar önemli hale geliyor.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığı, kararlarınızı bilinçli şekilde gözden geçirmenizin mutlak gerekli olduğunu gösteriyor. Ayrıntılar bir hayli dikkatinizi çeker, işlerinizi halletme istersiniz. Fakat sıkıntıya da gelemezsiniz.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, bir çok mesele üzerinde enine boyuna düşünmenizi sağlar. Özellikle sağlık konusu üzerinde bir hayli durulur. İş hayatınızla ilgili meselelerde daha dikkatli olmakta yarar vardır.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, gün içinde sizin bir çok meseleyi endişeli bazen de fazlasıyla eleştirel tarzda ele almanıza, bütünden ziyade detayları önemsemenize neden olabilir. Ev içinde sorumlulukların eşit şekilde paylaşımı, evinizle alakalı işlerin birlikte yapılması bu görünümün stresli değil, doğru şekilde kullanılmasında yararlıdır.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

 

Sevgili Yengeçler, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığında hayatı güzel yanlarıyla ele almak isteyeceğiz. Ancak bir sorun varsa, tabii ki gerçekçi olmamızda yarar var.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, gayet olumludur. Hem istediğiniz işleri, düzenlemeleri yaparsınız hem de zevkli, tutkulu, arzulu bir şekilde davranırsınız. Hangi konu olursa olsun, her işin üstesinden gelebilirsiniz.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, yakınlarımızla alakalı meseleleri gözden geçirirken yapıcı tarzda hareket etmenin önemli olacağını işaret ediyor. Çünkü bir yandan kendi fikirlerimizi önemseyeceğiz, diğer taraftan başkalarıyla aramızdaki görüş ayrılıklarına karşı dikkatli olmak gerekiyor.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

 

Sevgili Aslanlar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay geçişi, bu yıl Jüpiter-Başak burcu tarafından yönetildiği için anlamı farklılaşıyor. Yine hoş bir dönem tabii ki. Aşkta heyecan, istek, arzu, yenilik hevesi yoğun olacaktır. Ancak kriterlerimiz de bir o kadar kıymetli hale geliyor. Daha ciddi düşüneceğiz. Maddi ve manevi anlamda güven ilkesini göz ardı etmeyeceğiz. Düzenli bir geliri olan, çalışan, kendi kaynaklarının kıymetini bilen kişilere yöneleceğiz. Maddi açıdan durumumuz iyi bile olsa, birlikte olduğumuz kişinin tutumlu, gerektiğinde idare etmesi bilen kişi olmasını tercih edeceğiz. Sadece eğlenmek amaçlı değil,  birlikte bir şeyleri çoğaltabileceğimiz, hesabını bilen bir kişiyle aşkın daha verimli olduğunu düşüneceğiz.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığında, bütçe dışı harcamalar veya evdeki hesabın çarşıya uymaması gibi durumlar görülebilir. Aldığınız ile verdiğinize dikkat ediniz.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, ev satın alma, kiralama, yatırımda bulunma, konularında etkileyicidir. Aslında bu olumlu bir görünüm altında istenirse, gayet doğru adımlar atılabilir. Yeter ki, bilinçli davranalım. Titiz gözlemde bulunalım, güvenli ve sonradan problem çıkarmayacak olanı tercih edelim.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, çocuklarımız, kişisel ihtiyaçlarımız, toplumsal konular, güvenlik, işlerimiz ve de bakım, onarım gibi giderlerimizin bütçemize uygun şekilde düzenlenmesinde fayda var. Bizimle aynı görüşte olmayan kişilerle aramızdaki iletişimi, duygusal meseleleri bugün olgunlukla ele almamızda yarar görüyorum.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

 

Sevgili Başaklar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, uzaklara gitme arzusu, tayin, terfi veya eğitim yoluyla yer değiştirme ve kaynaşmayı önemsiyoruz. Ailede bir hareketlilik vardır. Bilgilenme arzusu söz konusudur. Fiziksel ve psikolojik anlamda iç dünyamıza bir gözlem de mümkün olabilir. Venüs-Yay burcu geçişi, sınırların azaldığı, güven duygusunun temini için, ailenin birbirine karşı ılımlı yaklaşımlar sergilendiği bu süreçte, problemler kolayca halledilir. Bu süreç,  evden yapılan işler, maddiyatla alakalı alışverişler, bilgilenmek ve farklı konular üzerinde bazı kişilerle bağlantılar kurmak mümkündür.

Saat 11:39 Neptün ile bir karşıtlık oluşturacak. Bu görünüm, huzur bulmak, güzel sözler söylemek, endişelerimizden kurtulmak arzumuzu işaret ediyor. Gönlümüz huzur bulmak ve problemleri geride bırakmak isteyecektir. Buna fazlasıyla ihtiyacımız var.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü sizin açınızdan rahatlatıcıdır. Evet, belki birçok şeyi kafanızın içinde kurcalıyor olabilirsiniz. Ancak bu durumu dert etmeyiniz. Çünkü bazen kurcalamak, yanlışa meydan vermemek için uygundur.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, bizi desteklemeyen, aynı görüşte olmadığı için baskı altına alabilecek kişilerle anlaşmakta zorlanabiliriz. Olayları değerlendirirken, detaylı düşünebiliriz. Çünkü ileride sorun yaşamak istemeyiz.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

 

Sevgili Teraziler 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Yöneticinizin bu seyri hem yakın çevrenizle olan olumlu temasın hem yolculukların hem de yeni tanışmaların işaretçisi olarak kıymetlidir. Ancak unutmayalım, Satürn de Yay burcunda ilerliyor. Geçtiğimiz yıllara göre maceracı, özgür ve içimizden geldiği gibi hareket edemiyoruz. Yakın çevrenizdeki kişiler (akraba, kardeş v.b), eğitim hayatı, iş girişimleri, çevre değişimlerinde sorumluluklarımız yüksek. Olgunluk, hoşgörü zamanı. Bu geçişi yöneten Jüpiter-Başak burcunda ilerliyor. İlişkilerimizi titizlikle gözden geçiriyoruz. Karşımıza çıkan kişinin güvenilir olup olmadığına, geçmiş tecrübelerimize göre bakıyoruz. Kısaca bu Venüs-Yay geçişinde yaş tahtaya ayak basmamamız gerektiğini artık biliyoruz.

Saat 11:39 Neptünle bir karşıtlık oluşturacak. Doğal olarak hassas düşünmenize neden olabilir. Ne fazla iyi niyet ne de abartılı bir hassasiyet içinde durumunuzu ele almayınız.  Çünkü bir ufak sorun olsa, bunu gözünüzde büyütebilirsiniz. Sonra da yanlış mı düşündüm acaba deyip geri adım atmaya kalkışırsınız. Böyle çelişkiler hissederseniz, çok önemli bir karar vermeye kalkışmayınız.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, incelikli ve titiz duyguların işaretçisi ve aynı zamanda bir hayli derinlikli olarak düşünülmesini sağlıyor. Para çok önemli. Belki de kilit bir faktör. O sizi biraz kaygılandırıyor olabilir. Eğer siz de böyle hissediyorsanız, gözden geçirmede bulunmadan hareket etmeyiniz. Soru işaretleri kafanızda cevaplanmadan karar vermeyiniz.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümünde, şartlar bizi olgun hareket etmeye, çevremizle aramızdaki sınırın farkına varmaya çağırıyor. Fiziksel anlamda sağlığımıza özen göstereceğiz.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

 

Sevgili Akrepler, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, kazanma arzusu verir. Size ortaklaşa hareket edebileceğiniz yeni insanlar kazandırır. Kuruntular azalır, iyimserlik yükselir. İnançla ve kazanım potansiyeliniz artar. Hem işinizden zevk alırsınız hem de keyifli bir şekilde arzu ettiğiniz ihtiyaçları satın alırsınız. Sevdiklerinize küçük hediyeler almak onlara jest yapmak hoşunuza gider. Ancak  harcamalarınızı bütçeniz çerçevesinde yapmanız gerektiğini de söylemek isterim. Yoksa gelen geldiği gibi gidebilir.

Saat 11:39 Neptün ile karşı karşıya geliyor. Aşk hayatınız çocuklarınızla alakalı konuların bilinçli bir şekilde ele alınması, titizlikle takip edilmesi anlamında yararlıdır. Ancak paramızın hesabını da iyi yapalım. Açılmayalım.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü sizleri rahatlatır. En azından üzerinizdeki baskıları hafifleticidir. Yeni kişilerle tanışmanızı, işlerinizi düzene koymanızı sağlar.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, arkadaşlarımıza maddi ve manevi anlamda yardımcı olmaya çalışmanın, bu yöndeki sorumlulukların işaretçisidir. Parasal anlamda kimseye sıkıntımızı dile getirmeyiz. Kendi görüşlerimizi hislerimizi başkalarıyla paylaşırken, onların aksi yöndeki fikirlerini anlamaya çalışmak kolay olmayabilir.

 

YAY (23 Kasım-21 Aralık)

 

Sevgili Yaylar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek. Bu dönem dış dünyada fiziksel anlamda cazibenizin veya karizmanızın yükselişidir. İnsanlar sizin görünen yüzünüzü, duruşunuzu, eğilimlerinizi oldukça beğenirler. Bu geçişi yöneten Jüpiter-Başak burcunda ilerlediği için, kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkindir. Kişisel anlamda daha iyi şartlarda bir işte çalışmak, titiz bir şekilde analiz etmek, iş çevrenizle temasınızı güçlendirmek yönünde de önemli bir etkisi olacaktır.

Saat 11:39 Neptün ile karşıtlık meydana geliyor. Ters giden durumlarla uğraşmak istemezsiniz. Detaylar, sorumluluklar sizi yorduğu için, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşma ihtiyacı duyarsınız.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü ailevi, eviniz ve iş ile alakalı konuların kafanızın içinde bir hayli etkili olmasını sağlıyor. Duygularınız tümüyle mükemmel olanı istiyor. Ancak bir yandan içinizde endişeler taşıyorsunuz.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, olayları gereğinden fazla endişeli hatta bazen sanki her şey üstümüze geliyormuş gibi hissetmemize neden olabilir. Etrafımızda olan bitene bilinçli bir şekilde bakmakta, sakin yaklaşmakta zorlanırız. Her şeyin ardında yatan bir başka neden ararız. Bu bakış açısı, bu görünümün doğasında vardır. Ancak bizim de durumları ele alırken bilinçli düşünmeye çalışmamız gerekiyor.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

 

Sevgili Oğlaklar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç Jüpiter-Başak geçişiyle örtüştüğü için anlamı da ciddileşiyor. Fiziksel ve ruhsal sağlığınız, bilinçaltınızda sizi engelleyen, gelişiminizin önünde duvar oluşturan her ne varsa onu uzaklaştırmak amaçlı çalışmalara yönelebilirsiniz. Geri planda kendinizi geliştirmeye, eksiklerinizi tamamlamaya, eldekilerle yetinmemeye, daha farklı iş alanlarına yönelerek büyümeye önem verebilirsiniz. Bu tarihler arasında karşınıza çıkan kişinin veya hayatınızda olan insanın şehir veya ülkede ile bağlantılı işleri olabilir.

Saat 11:39 Neptün ile karşıtlık oluşturacak. Dinlenmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Sözleriniz gayet mantıklıdır ve şefkat duygunuz ön plandadır. Ancak tavırlarınız, size nasıl yaklaşıldığına bağlı olarak değişebilir.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, attığınız adım, giriştiğiniz bir mesele ve genel olarak moraliniz üzerinde faydalı bir tesirdir. Kendinize güveninizi yükseltir. Amacınız ne ise onun farkında olarak çalışırsınız.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, insanlarla aramızdaki görüş alışverişinde durgunluk, zorlanma, endişelenme hallerine sebebiyet verebilir. Sanki görünmeyen ve bir türlü düzeltemediğimiz meseleler, zamanımızı alabilir.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

 

Sevgili Kovalar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu geçişi artık Jüpiter-Başak burcu yönettiği için, sosyal ilişkilerin daha titizlikle ele alınacağı, toleransın daha sınırlı hale geleceği zamandır. Projeler için ortaklaşa işler gündeme gelebilir. Bu yönde ilişkiler kurabilir. İşlerliği olmayan, bir şey kazandırmayan, zarar verici kişilerle dostluk yerine, daha elle tutulur, destek verici, geliştirici insanlarla bağlantılarda bulunulur. Bilgimizi tecrübemizi gruplar içinde gösteririz ve bunlar bize finansal yönde geri dönebilir. Tabii ki ilişkilerin titizlikle gözden geçirilmesi yararımıza olur. Tanıştığımız kişiler veya özel yakınlık kurduğumuz insanlara şimdi daha fazla dikkat ve özen gösteririz.

Saat 11:39 Ay-Neptün karşıtlığında, bilinçli davranan, aklı başında düşünmeye çalışan kişiler huzur bulurlar. Yoksa uğraş dur. Kimseyi değiştiremeyiz.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, kariyerinde ilerlemek isteyen Kovaların, ilişkilerini ciddi biçimde gözden geçireceklerini söyleyebiliriz.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünümü, ilişkilerimizi görüş farklılığımıza göre ele almaya neden olur. Bizim baktığımızda bir insanda önem verdiğimiz kriterler, belki de çevremizdeki az insanda mevcuttur. Herkesi hoşgörüyle karşılamak kolay değildir. Zaten bu görünüm, çevrenin üzerimizdeki etkisini vurgulayarak, mesafeli davranmaya neden olur.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

 

Sevgili Balıklar, 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Yeni işleri ve yeni bir çevre edinmenin işaretçisidir. Bu duruma alışmaya çalışırsınız. Fakat kimsenin baskısı altında kalmaktan da hoşlanmazsınız. Tabii ki şartlar gereği hareket edeceğiz. Eskiye değil yeni duruma bakmak lazım. Bazen işvereniniz veya kendi işinizse siz, bazı değişiklikler yaparsınız. Göreviniz veya durumunuz gereği, bilgilenme, araştırma, yolculuklar gündeme gelebilir.

Saat 11:39 itibariyle etkili Ay-Neptün karşıtlığı, ilişkinizi gözlem altına almanızı ve eğer bir problem varsa bunları mutlaka çözüme kavuşturma arzumuzun işaretçisi oluyor. Bir yandan eleştiririz, diğer taraftan vazgeçemediğimizi düşünürüz. Genel olarak hayata tutunmaya, gayretle bir şeylerin üstesinden gelmeye ve de huzura kavuşmayı da dileriz.

Saat 13:28 sonrası Ay-Güneş olumlu görünümü, titizlikle mali ve duygusal konuların üzerinde düşünülmesini sağlıyor. Uzun vadeli olanı tercih etmenizde yarar var.

Saat 18:33 Ay-Satürn görünüm etkisinde, hoşgörülü davranmak kolay değildir. Eleştirilere gelemeyiz. Ancak problemleri olgunlukla çözmek zorundayız.

 

 

 

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.