1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 4 FARKLI TÜRDE UYUŞTURUCUYLA YAKALANDILAR
4 FARKLI TÜRDE UYUŞTURUCUYLA YAKALANDILAR

4 FARKLI TÜRDE UYUŞTURUCUYLA YAKALANDILAR

4 farklı türde uyuşturucuyla yakalandılar

A+A-

Ercan Havaalanı’nda, Mehmet Uçar’ın makatında 45 gram kokain bulmasıyla ilgili tutuklu sayısı 5’e çıktı. Tasarruflarında ‘Eroin’, ‘Kokain’, ‘Hintkeneviri’, ‘Extacy’ bulunan Mehmet Uçar, Mustafa Kuni, Metin Kuşcu, Tolga Yaylalı ve Nevzat Ünal’ın tutukluluğu uzatıldı. Narkotik polisi, 154 extacy, 60 gram kokain, 2 gram 100 miligram eroin, 1 gram hintkeneviri ve bir adet hassas terazi ele geçirdi. Narkotik, meseleyle ilgili TC Emniyeti ile istişareye geçti. Uyuşturucu zanlılarının tutukluluğu uzatıldı

Emine UYSAL

Ercan Devlet Havaalanı’ndan giriş yapan belediye işçisi 43 yaşındaki Mehmet Uçar’ın makatında gizlenmiş 45 gram kokain ele geçirilmesinin ardından tutuklu sayısı 5’e çıktı.

Tasarruflarında ‘Eroin’, ‘Kokain’, ‘Hintkeneviri’, ‘Extacy’ bulunan Mehmet Uçar, Mustafa Kuni, Metin Kuşcu, Tolga Yaylalı ve Nevzat Ünal’ın tutukluluğu uzatıldı.

Narkotik polisi, 154 extacy, 60 gram kokain, 2 gram 100 miligram eroin, 1 gram hintkeneviri ve bir adet hassas terazi ele geçirdi. Narkotik polisi, meseleyle ilgili TC Emniyeti ile istişareye geçildiğini belirtti.

Mehmet Uçar’ı havaalanından almaya gelen 40 yaşındaki Mustafa Kuni’nin tasarrufunda 154 uyuşturucu hap, bir gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile uyuşturucu satışından temin edildiğine inanılan bin 385 TL bulunarak emare alınmıştı.

Kuni’yle birlikte havaalanına giden 40 yaşındaki Metin Kuşcu ve 30 yaşındaki Tolga Yaylalı da tutuklanmıştı.

Narkotik, Tolga Yaylalı’nın aracında 100 miligram eroin türü uyuşturucu madde buldu ve Yaylalı’nın konu maddeyi satın aldığını itiraf ettiği zanlı Nevzat Ünal’ı gözaltına aldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde kokain, hintkeneviri, eroin ve uyuşturucu madde içeren hap ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlılar Mehmet Uçar, Mustafa Kuni, Metin Kuşcu, Tolga Yaylalı ve Nevzat Ünal dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

45 gram kokain makatından çıktı

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 1 Ekim’de, saat 19.45’te, Ercan Havaalanı’nda, Mehmet Uçar’ın (E-37) tasarrufunda, makatında gizlenmiş üç ayrı parça halinde şeffaf naylona sarılı yaklaşık 45 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlı Mehmet Uçar’ın verdiği gönüllü ifadesinde, söz konusu maddeyi, zanlı Mustafa Kuni’nin isteği, talimatı ve yönlendirmesiyle Mersin’den bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini anlattı.

Bayram, “Ercan Havaalanı’na Mustafa Kuni, Metin Kuşcu ve Tolga Yaylalı, zanlı Mehmet Uçar’ı karşılamaya geldi. Zanlı Mustafa Kuni, polisi görüp kaçmaya çalıştığı esnada beton zemine düşüp, sağ el bileğini kırdı. Zanlının sağ elinde 17 adet bütün, 4 adet yarım ve bir adet şeffaf naylona sarılı hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ve uyuşturucu satışından temin edildiğine inanılan bin 385 TL bulunarak emare alındı” dedi.

Bayram, zanlı Mustafa Kuni’nin suçüstü, Metin Kuşcu ve Tolga Yaylalı’nın ise mahkeme emriyle gözaltına alındığını belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, 2 Ekim’de Mustafa Kuni’nin havaalanına gelmeden önde bıraktığı aracında, içerisinde zanlının huzurunda yapılan aramada 135 adet, tasarrufunda bulunan haplarla benzerlik gösteren hap bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlı Mehmet Uçar’ın gönüllü ifade ve kan ile idrar örneği verdiğini söyleyen Bayram, diğer üç zanlının ifade, kan ve idrar örneği vermediğini anlattı.

Kuni’nin ev ve işyerinde 15 gram daha kokain bulundu

Polis çavuşu Mehmet Bayram, Mustafa Kuni’nin evinde yapılan aramada, bisiklet içine gizlenmiş 7 gram kokain, çalıştığı işyerinde ise 8 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Yaylalı’nın aracında eroin bulundu

Mehmet Bayram, 4 Ekim’de zanlı Tolga Yaylalı’nın evinin uzağında bir araçta, zanlının huzurunda yapılan aramada, 100 miligram ağırlığında eroin türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını ifade etti.

Bayram, Tolga Yaylalı’nın konu maddeyi 1 Ekim’de 100 TL karşılığında Nevzat Ünal’dan aldığının tespit edildiğini ve zanlı Nevzat Ünal’ın gözaltına alındığını belirtti.

Bayram, ayni gün Nevzat Ünal’ın evinde yapılan aramada, üzerinde eroin türü uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 4 ayrı pakette iki gram eroin türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ve naylon parçası bulunarak emare alındığını anlattı.

Ele geçirilen maddelerin analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, naylonların parmak izine gönderildiğini, zanlıların telefon dökümlerinin inceleneceğini ve aranan üç kişi daha olduğunu anlatan Bayram, meseleyle ilgili TC Emniyeti ile istişareye geçtiklerini kaydetti.

Bayram, zanlıların tutukluluklarının uzatılmasını talep etti.

Zanlı: Düşmanlarım var

Mahkemede söz alan zanlı Nevzat Ünal, “Narkotik yolda gelirken haberim oldu. Uyuşturucuyu ve teraziyi saklayacak imkanım vardı. Hassas terazi dışarıda evimin bahçesinde bulundu. Düşmanlarım var” dedi.

Savcı: Tasarruflarında ‘eroin’, ‘kokain’, ‘hintkeneviri’, ‘extacy’ bulundu

Savcı yardımcısı Hasan Boşnak, 4 farklı türde uyuşturucu madde ve hassas terazi ele geçirildiğine dikkat çekip, tahkikatın Türkiye Cumhuriyeti Emniyeti ile birlikte yürütüldüğünü belirtti.

Boşnak, zanlıların tutukluluklarının devamını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Mehmet Uçar, Mustafa Kuni ve Tolga Yaylalı’nın 8 gün, Metin Kuşcu’nun 5 gün ve Nevzat Ünal’ın 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.