1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 4. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİLRALLİSİ TAMAMLANDI
4. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİLRALLİSİ TAMAMLANDI

4. ULUSLARARASI CUMHURİYET KLASİK OTOMOBİLRALLİSİ TAMAMLANDI

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

A+A-

KUZEY KIBRIS KLASİK VE SPOR OTOMOBİL KULÜBÜ İLE TÜRKİYE KLASİK OTOMOBİL KULÜBÜ ARASINDA KARDEŞLİK VE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ DE İMZALANDI

4. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi tamamlanarak ödülleri verildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Ana Sponsorluğunda koşulan Lefkoşa’dan başlayıp, Lefke’de devam ederek, Girne Onar Village’de son bulan ralli için Onar Village’de katılımcılar onuruna yemek ve ödül töreni düzenlenirken, Meclis Başkanı Sibel Siber ve bazı milletvekilleri de ödül töreninde hazır bulundu.

Ralli kapsamında Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü ile Türkiye Klasik Otomobil Kulübü arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı. Protokole her iki kulübün başkanları Semavi Aşık ve Aydın Harezi imza koydu.

AŞIK

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Semavi Aşık imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, tarihi bir gün yaşandığını, TC ile KKTC’de ilk kurulan ve klasik otomobil alanında esas kulüpler olarak kabul edilen kulüplerin kardeşlik protokolünün imzalanacağını belirtti.

Aşık, Meclis Başkanı Sibel Siber’in de imzaya onay vereceğini belirterek, bundan sonra ülkede kurulmuş veya kurulacak olan klasik otmobil kulüpleriyle abi-kardeş ilşkisi içerisinde işbirliğine hazır olduklarını da vurguladı ve konuk Külüp Başkanı Harezi’ye teşekkür etti.

HAREZİ

Türkiye Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Aydın Harezi de konuşmasında, kendisi için KKTC’de bulunmanın büyük mutluluk olduğunu kaydederek Türkiye’de FIVA’da temsil edilen tek otomobil kulübü olduklarını belirtti ve Kıbrıs’taki kulübün de organizasyona üye olması için çalışacaklarını söyledi.

Kendilerine KKTC’de gösterilen samimiyet ve dostluktan ötürü teşekkür eden Harezi, Kuzey Kıbrıs’ı aileden bir parça olarak gördüklerini ve işbirliğinin ilerde çok daha iyi sonuçlara vesile olacağına inanç belirtti.

SİBER

Meclis Başkanı Sibel Siber de, bu tür işbirliklerinin pozitif katkı sağlayacağını belirterek, benzer birlikteliklerin Kuzey Kıbrıs’ın önünün açılmasını sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

Protokolde iki kulübün birlikte etkinlikler düzenlemesi, klasik otomobil bilincini geliştirmek için birlikte çalışmalar yapması, klasik otomobillerle ilgili bilgi paylaşımında bulunması, üyelerin yedek parça ihtiyaçları konusunda yardımlaşması, kardeş kulübün etkinlikleri konusunda kendi üyelerini bilgilendirmesi ve kardeş kulübün etkinliklerine, kendi üyelerinin katılımını teşvik etmesi karara bağlandı.

İmza töreni ve karşılıklı hediye takdiminin ardından Meclis Başkanı Siber, diğer yetkililer ve etkinliğe katılanlar Onar Village’den Türk Yıldızları’nın gösterisini izlediler.

Daha sonra Ralli ödül törenine geçildi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.