1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 41 KERE!
41 KERE!

41 KERE!

rahat durmadı

A+A-

Polis kılığına girerek, başkasının kimliğine bürünme ile sahtekarlıkla para temin etme suçlarını daha önce 41 kez işleyen Mehmet Cemal Konyalıoğlu, 4 ay yattığı cezaevinden bayram öncesi çıkmasına rağmen yine rahat durmadı. 

Mahkemeye geçtiğimiz hafta çıkarılan Mehmet Cemal Konyalıoğlu, teminatla serbest kalmasına rağmen, aynı suçları işlemeye devam edince, suç işlemesinin önüne geçilmesi için yargılanıncaya dek 2 ay süreyle cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görülen dünkü teminat duruşmasında polis memuru Serkan Sakallı, iddia makamının tanığı olarak dinlendi. Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı Mehmet Cemal Konyalıoğlu’nun, “Polis kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Sakallı, zanlının kendisini polis olarak tanıtıp, Ö.O., isimli kişiden 500 TL para temin ettiğini belirtti.
   Sakallı zanlının daha sonra kendisini oto tamircisi olarak tanıtarak, bir başka şahıstan 100 TL daha sahtekarlıkla para temin ettiğini dile getirdi. Zanlının geçtiğimiz hafta aynı suçtan teminatla serbest bırakıldığını anlatan polis memuru Sakallı, zanlının serbest kalması durumunda suç işlemeye devam edeceğine dikkat çekti.

Sakallı zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, ileride yargılanacağı davalarında hazır olmasının sağlanabilmesi için teminata bağlanmasını istedi.

Savcı Mustafa Atakara, zanlının daha önce 41 kez benzer suç işlediğine dikkat çekerek, teminatla serbest kalması durumunda yargılanmadan kaçabileceğine ve suç işlemeye devam edeceğine dikkat çekti. Atakara, zanlının davalarında hazır olmasının teminatı için davaları görülünceye kadar 2 ay süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bekletilmesini talep etti.

Zanlı Konyalıoğlu, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde benzer suçlarının olduğuna işaret ederek, polisin hakkındaki dosyaları süratle tamamlamasını ve tüm davalarının birlikte görülmesini istedi.

Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır, zanlının teminatla serbest kalması durumunda suç işlemeye devam edebileceğine işaret ederek, davaları görülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.