1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 5 SAAT SONRA YAKAYI ELE VERDİLER!
5 SAAT SONRA YAKAYI ELE VERDİLER!

5 SAAT SONRA YAKAYI ELE VERDİLER!

36 Bin TL'lik sahte para...

A+A-

Türkiyede yaptıkları sahte yaklaşık 36 bin TL ile KKTC’ye gelen ve geldikleri andan itibaren sahte paraları tedavüle süren İzzet Dinçer, Kübra Şen, Hacere Kapsgay ve KKTC vatandaşı Gülcay Akbaş, ülkeye giriş yaptıktan 6 saat sonra polis tarafından gözaltına alındı. Dün yargı huzuruna çıkarılan zanlılar hakkında soruşturma maksatlı bir gün tutukluluk emri alındı.

Abbas ELMAS

Türkiye’den beraberlerinde getirdikleri sahte 36 bin TL’yi adaya geldikleri andan itibaren tedavüle sürmeye başlayan İzzet Dinçer, Kübra Şen, Hacere Kapsgay ve KKTC vatandaşı Gülcay Akbaş, adaya giriş yapmalarından 6 saat sonra yakalanarak dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Acaroğlu, zanlı İzzet Dinçer, Kübra Şen, Hacere Kapsgay ve Gülcay Akbaş’ın Girne bölgesinde 12-13 Kasım tarihinde meydana gelen “Sahte para tasarrufu”, “Sahte parayı tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Acaroğlu, zanlı İzzet Dinçer, Kübra Şen ve Hacere Kapsgay’ın 12 Kasım tarihinde saat 19.00 sıralarında İzmir’den gelerek Ercan Havalimanı’ndan tasarruflarında bulunan ancak miktarı henüz tespit edilemeyen sahte 200, 100 ve 50 TL’lik sahte banknotlarla giriş yaparak, Girne’de henüz tespit edilemeyen mağazalardan alışveriş yaparak tedavüle sürdüklerini ve sahtekarlıkla para temin ettiklerini söyledi.

33333-001.jpg

13 Kasım tarihinde saat 01.00 sıralarında zanlı İzzet Dinçer’in Girne Gordonboyu bölgesinde tasarrufundaki 2 bin 95 TL ile tespit edildiğini açıklayan Halil Acaroğlu, zanlıdan yapılan soruşturmada Gülcay Akbaş’ın ikametgahında zanlı Kübra Şen ve Hacere Kapsgay’ın tasarrufunda çok miktarda daha sahte para oldu öğrenildiğini kaydetti.

Acaroğlu, mahkeme emriyle zanlı Gülcay Akbaş’ın ikametgahında yapılan aramada ise zanlı Hacere Kapsgay’ın tasarrufunda 27 bin 600 TL sahte banknot, Gülcay Akbaş’ın tasarrufunda da 6 bin 675 TL sahte banknotlar bulunarak emare alındığını belirtti.

Zanlıların derdest emri gereği gözaltına alındıklarını ifade eden Acaroğlu, meseleyle ilgili soruşturmanın henüz çok yeni olduğunu belirterek, zanlıların sahte paraları tedavüle sürdükleri sahte paralarla ilgili araştırma yapılacağını ve alınması gereken bir çok ifade olduğuna dikkat çekti. Halil Acaroğlu, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından tüm zanlıların da 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Mahkemede söz hakkı alarak konuşan zanlı İzzet Dinçer, “Bizim tutuklu kalmamızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Zaten her şey ortada” şeklinde savunmasını yaparken, diğer zanlılar sessiz kalmayı tercih etti.

Huzurundaki şahadeti ve zanlıların söylediklerini dikkate alan Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Fügen Ulutekin, zanlıların işlenen suçla bağlantıları olabileceğine bulgu yaparak, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısından tüm zanlıların 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

dsc_8258-(2).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.