1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 8 ZANLI DÜN YENİDEN...
8 ZANLI DÜN YENİDEN...

8 ZANLI DÜN YENİDEN...

Parti cezaevinde son buldu;

A+A-

Evde uyuşturucu partisi yapan 8 zanlı dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

Mağusa’da Claira Louise Eva’nın evinde yapılan aramada toplam 5 gr ağırlığında uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde içeren 16 adet sarma sigara izmariti bulundu. Ev sahibi zanlı Claira Louise Eva ile evde misafir olarak bulunan ve gözaltına alınan zanlı Halim Serkan Nebil, Şahin Suyolcu, S.Y (K-16), Cengizhan Birgül, E.A (E-17), Turgay Menan Tayşi ve Hüseyin Toran, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlı Eva, Birgül ve Tayşi hükümsüz tutuklu yargılanmak üzere 45 günü geçmemek şartıyla cezaevine gönderilirken, zanlı Nebil, Suyolcu, S.D, E.A ve Hüseyin Toran tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Evin her yerinden uyuşturucu çıktı…
Olayın tahkikat memuru Özgür Biçenleroğlu, 8 Şubat tarihinde alınan bir bilgide zanlı Claira Louise Eva’nın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Zanlı Eva’nın evinde yapılan aramada salonda 2 ayrı koltuk üzerinde şeffaf poşetler içerisinde toplam 4,5 gr, çocuk yatak odasında ise yarım gram uyuşturucu madde, mutfakta ise uyuşturucu içeren toplam 16 adet sarma sigara izmariti bulunduğunu açıkladı. Biçenleroğlu, zanlı Eva ile birlikte evde misafir olarak bulunan zanlı zanlı Halim Serkan Nebil, Şahin Suyolcu, S.Y (K-16), Cengizhan Birgül, E.A (E-17), Turgay Menan Tayşi ve Hüseyin Toran’ın da tutuklandığını anımsattı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Biçenleroğlu, benzer suçlardan dolayı gündemde birçok davası olan ve her serbest kaldığında benzer suçlardan mahkeme huzuruna gelen zanlı Eva, Birgül ve Tayşi’nin 3 ayı geçmemek şartı ile merkezi cezaevine gönderilmesini, zanlı Nebil, Suyolcu, S.D, E.A, ve Toran’ın uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Teminata bağlandılar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı Claira Louise Eva, Cengizhan Birgül ve Turgay Menan Tayşi’yi hükümsüz tutuklu yargılanmak üzere 45 günü geçmemek şartıyla cezaevine gönderilmesine emir verirken, zanlı Serkan Nebil, Şahin Suyolcu, S.D, E.A ve Hüseyin Toran’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 2’şer KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlı S.D hariç 5’er bin TL nakdi teminat ödemesine emir verdi.

YD

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.