1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “AÇIKLAMAM İSTİSMAR EDİLDİ”
“AÇIKLAMAM İSTİSMAR EDİLDİ”

“AÇIKLAMAM İSTİSMAR EDİLDİ”

Eroğlu; bu gibi cümlelerin arkasındaki maksadı bilecek kadar..

A+A-

EROĞLU: “AÇIKLAMAM İSTİSMAR EDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, geçtiğimiz cuma akşamı Ulusal Birlik Partisi’nin düzenlediği yemekte yaptığı açıklamanın istismar edildiğini söyledi.

Eroğlu bugün Menteş Aytaç başkanlığındaki Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) heyetini kabul etti.

Kabulde konuşan Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içinde yaşayabileceği bir anlaşma arayışında olduğunu belirterek, “Halkımın ne istediğini bilen bir lider olarak bu gibi açıklamalara da halkımızın itibar etmeyeceğinin bilincindeyim. Yıllardan beri hedef olan birisi olarak, bu gibi cümlelerin arkasındaki maksadı bilecek kadar da tecrübeliyim” açıklamasında bulundu.

AYTAÇ, GÜNEYE GEÇİŞLERDEKİ SORUNLARI ANLATTI

Kar-İş Başkanı Menteş Aytaç, kabulde yaptığı konuşmada, kamu araçlarının Güney Kıbrıs’a geçirilmesinde sorunlar yaşadıklarını ifade ederek, Güney Kıbrıs’taki kamu araçlarının ise rahatça Kuzey’e geçtiğini hatırlattı.

Aytaç, müzakere sürecinde Cumhurbaşkanı Eroğlu’na destek belirtti.
 
EROĞLU: “BU ŞARTLAR ALTINDA GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLERDEN BAHSETMEK ZOR”

Kamu araçlarının Güney’e geçmesiyle ilgili sorunu konusunda pek çok kez Avrupa Birliği yetkilileriyle görüştüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sürekli güven artırıcı önlemlerden söz edildiğini hatırlattı ve bu şartlar altında güven artırıcı önlemlerden bahsetmenin zor olduğunu söyledi.

“Zor bir konu değil, halledilmeli” diyen Eroğlu, müzakereleri de en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını ifade etti.

Ziyaret sırasında Cuma akşamı Ulusal Birlik Partisi yemeğinde yaptığı konuşmaya da değinen Eroğlu, yaptığı açıklamanın istismar edildiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu şöyle konuştu:

“Konuşmamda Kıbrıs Türk halkının ve Ulusal Birlik Partisi’nin ortaya koyduğu prensipler doğrultusunda sorunu çözmeye çalışıyoruz dedik. Ki bu da iki bölgeli, iki toplumlu, eşitliğe dayalı bir federal yapıdır. Bir partinin ismi söylendi diye, sadece UBP prensipleri kısmını alıp malzeme yapmak, öyle demişim gibi göstermek bana göre son derece yanlıştır. Ben ne söylediğimi bilirim, hangi makamda olduğumun bilincindeyim.”

İlgili gazetenin manşette yanlış ifade ettiği sözleri iç sayfalarda doğru biçimde kullandığına da değinen Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının onaylayacağı bir anlaşma arayışı içerisinde olunduğuna vurgu yaptı.

Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içinde yaşayabileceği bir anlaşmaya arayışında olduğunu belirten Eroğlu, “Halkımın ne istediğini bilen bir lider olarak bu gibi açıklamalara da halkımızın itibar etmeyeceğinin bilincindeyim. Yıllardan beri hedef olan birisi olarak, bu gibi cümlelerin arkasındaki maksadı bilecek kadar da tecrübeliyim” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.