1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. “ACİL TIP EĞİTİMİ”
“ACİL TIP EĞİTİMİ”

“ACİL TIP EĞİTİMİ”

Acil sağlık hizmetlerinde görevli hekimlere yönelik “acil tıp eğitimi” başlatıldı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği ve Acil Tıp Derneği işbirliğinde, acil sağlık hizmetlerinde görevli hekimlere yönelik “acil tıp eğitimi” başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Türk Tabipleri Birliği ve Acil Tıp Derneği işbirliği ile bugün başlatılan eğitim, 8 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.

Açıklamada, lisanslı bir eğitim programı olan ‘Acil Tıp Kursu’nun American Heart Association (AHA) tarafından hazırlandığı ifade edildi.

GÜLLE: “YENİDEN YAPILANDIRMA HIZLA DEVAM EDİYOR”

Açıklamaya göre Acil Tıp Kursu’nun ilk günkü programına katılan Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, sağlıkta gerek altyapıya dair, gerekse yasal boyutta sürdürülen yeniden yapılanma çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.

Gülle, söz konusu yeniden yapılanma çalışmalarını başta Kıbrıs Türk Tabipler Birliği olmak üzere, ilgili diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yürüttüklerini de söyledi.

Sağlığın yeniden yapılandırılmasının topluma ciddi bir özgüven kazandıracağının altını çizen Bakan Gülle, hizmet içi eğitim programlarının ayrıca sağlıktaki yeniden yapılanma çalışmalarına ciddi katkı sağlayacağını belirtti.

Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da sürekli eğitime büyük önem vermek gerektiğini kaydeden Bakan Gülle, ‘Acil Tıp Kursu Eğitimi’ ile hem Sağlık Bakanlığı’nın hem de Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin konuya ne kadar ciddi baktığını gösterdiğini söyledi.

Acil servislerin, sağlığın en hassas ve sıkıntılı birimleri olduğunu ifade eden Bakan Gülle, buralarda hızlı hareket edip, etkili olmanın önemli olduğuna işaret ederek, Acil Tıp Kursu eğitimi ile daha hızlı ve daha etkin hizmet sunumu ulaşılacağını vurguladı.

BESİM

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Filiz Besim de konuşmasında 4 gün boyunca faydalı ve yoğun bir eğitim çalışması gerçekleşeceğini kaydederek, organizasyonda emeği geçen Sağlık Bakanlığı, Türk Tabipleri Birliği ve Acil Tıp Derneği’ne teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.