1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ADAYLARIN SEÇİM PUSULASINDAKİ SIRALAMASI KURAYLA BELİRLENDİ
ADAYLARIN SEÇİM PUSULASINDAKİ SIRALAMASI KURAYLA BELİRLENDİ

ADAYLARIN SEÇİM PUSULASINDAKİ SIRALAMASI KURAYLA BELİRLENDİ

Cumhurbaşkanlığı ve Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde adayların oy pusulasındaki sıralaması,

A+A-

ADAYLARIN SEÇİM PUSULASINDAKİ SIRALAMASI KURAYLA BELİRLENDİ

İLK SIRADA ONURER, İKİNCİ SIRADA SİBER, ÜÇÜNCÜ SIRADA ÖZERSAY, DÖRDÜNCÜ SIRADA EROĞLU, BEŞİNCİ SIRADA ULAŞ, ALTINCI SIRADA AKINCI, YEDİNCİ SIRADA KIRDAĞ YER ALACAK

CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ BRTK’DA YAPACAKLARI PROPAGANDA KONUŞMALARININ YAYIN ZAMANLARI VE SIRALARI DA BELİRLENDİ.

KKTC’de 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde adayların oy pusulasındaki sıralaması Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) bugün kurayla belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi pusulasında ilk sırada Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) adayı Mustafa Onurer, ikinci sırada Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP-BG) adayı Dr. Sibel Siber, üçüncü sırada Bağımsız Aday Kudret Özersay, dördüncü sırada Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu, beşinci sırada Bağımsız Aday Mustafa Ulaş, altıncı sırada Bağımsız Aday Mustafa Akıncı, yedinci sırada Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ yer alacak.

Sadece Lefke’de, Lefke Muhtarı için yapılacak Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde ise Cumali Karakuş birinci, Tamer Dayıoğlu ikinci, Turgay Özersoy üçüncü, Şerife Nilgün Tahsildaroğulları dördüncü, Zihni Özberk ise beşinci sırada olacak.

Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da bugün YSK’da belirlendi.

KURA ANAYASA MAHKEMESİ SALONU’NDA ÇEKİLDİ

Pusula sıralamalarına ilişkin kura çekimi bugün saat 15.30’da, Anayasa Mahkemesi Salonu’nda Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Şafak Öneri ile Yüksek Seçim Kurulu asli üyelerinden Yüksek Mahkeme Yargıçları Narin Ferdi Şefik, Hüseyin Besimoğlu, Ahmet Kalkan ve Mehmet Türker huzurunda gerçekleşti.

Bağımsız Aday Mustafa Ulaş dışındaki adaylar için kurayı siyasi parti ve bağımsız adayların temsilcileri çekti.

Ulaş ise kurayı kendi çekerek, oy pusulasındaki sıra numarasını kendi belirledi.

BRTK PROPAGANDA KONUŞMALARI

YSK’daki kura çekiminde ayrıca Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da belirlendi.

Buna göre, BRTK’da 1 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da sona erecek propaganda konuşma kayıtlarının ilkini Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu gerçekleştirecek.

Bağımsız Aday Mustafa Ulaş ikinci, CTP-BG adayı Dr. Sibel Siber üçüncü, Bağımsız Aday Mustafa Akıncı dördüncü, KSP adayı Mustafa Onurer beşinci, Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ altıncı ve Bağımsız Aday Kudret Özersay yedinci sırada yer alacak.

LEFKE’DEKİ MUHTARLARIN OY PUSULASINDAKİ SIRASI DA BELİRLENDİ

Öte yandan bugünkü kurada 19 Nisan’da gerçekleşecek Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde bağımsız adayların oy pusulalarına yazılış sırası da belirlendi.

Lefke’de, Lefke Mahallesi’nde yapılacak muhtarlık seçiminde yarışacak bağımsız adaylar Anayasa Mahkemesi Salonu’nda hazır bulunmadığından onlar adına kurayı YSK Başkanı Öneri ve asli üyeler gerçekleştirdi.

Bu haber toplam 618 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.