1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. AİLE KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR!
AİLE KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR!

AİLE KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR!

ADEMGİL: KARDEŞİMİ KAÇIRDILAR…

A+A-

Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil’in eşi ve Mustafa Gazi’nin ablası Şermin Ademgil, Gazi’nin son zamanlarda tehdit edildiğini söyledi. “Kardeşimi onlar kaçırdı” diyen abla Şermin Ademgil, “Ölü ya da diri, artık bana kardeşimi bulsunlar” dedi.

GAZİ: İDDİALAR ASILSIZ… Osman Gazi, kardeşinin kaybolmasının ardından ortaya birçok iddia atıldığını ancak tümünün asılsız olduğunu söyledi. Osman Gazi, “Benim kardeşim kendi halinde zararsız biri. Başına ne geldiyse bizce dürüstlüğünden geldi” dedi. Osman Gazi de kardeşinin kaçırılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

“TÜRKİYE’DEN YARDIM İSTENSİN”… Mustafa Gazi’nin yeğenleri ise Gazi, kaybolduğundan beri gözlerine doğru dürüst uyku girmediğini söyledi. Gazi’nin hayatından endişe ettiklerini söyleyen aile bireyleri, ayrıca arama çalışmalarının yetersiz olduğunu savundu ve gerekirse Türkiye’den yardım talep edilmesini istedi.

Akıncılar’da sakin Mustafa Gazi’den 20 gündür hiçbir haber alınamıyor. Son zamanlarda kim olduğunu bilmedikleri kişiler tarafından kardeşlerinin tehdit edildiğini söyleyen kardeşleri, Gazi’nin bu kişiler tarafından kaçırıldığını düşünüyor.

Her gün ümitlerinin biraz daha azaldığını kaydeden ailesi, Mustafa Gazi’nin hayatından endişe ediyor.

Ademgil: Tehdit ediliyordu.

Akdoğan Belediye Başkanı Adem Ademgil’in eşi ve Mustafa Gazi’nin ablası Şermin Ademgil, Gazi’nin son zamanlarda kim olduğunu bilmedikleri kişiler tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Ademgil, “Ben Mustafa’nın hem ablası hem de annesiydim. Biz çok yakındık ve son zamanlarda birileri tarafından tehdit ediliyordu. Mustafa bunu bana söyledi. Ancak O da biz de tehditleri dikkate almadık” dedi.

“Kardeşimi onlar kaçırdı” diyen abla Şermin Ademgil, “Mustafa kendi rızası ile bir yere gitmiş olsaydı, muhakkak bana söylerdi. Çünkü benim meraklanacağımı, kahrolacağımı bilir. Mustafa’yı tehdit edenler kaçırdılar” diye konuştu.

Mustafa Gazi’nin kimseye borcu olmadığını söyleyen ablası Şermin Ademgil, “Her ihtimali düşünüyorum ancak Mustafa’nın ortadan kaybolmasında kaçırılmış olduğu sonucundan başka bir sonuca varamıyorum” diye konuştu.

“Dışişleri Bakanlığı devreye girmeli”

Şermin Ademgil, kardeşi Mustafa Gazi’nin kullandığı cep telefonu hattının Güney Kıbrıs hattı olduğunu ve Mustafa’nın kaybolması olayının ancak telefon dökümlerinin incelenmesi ile ortaya çıkabileceğini düşündüğünü belirtti.

KKTC Dışişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunan Ademgil, “Dışişleri Bakanlığı devreye girmeli ve Güney Kıbrıs’tan Mustafa’nın telefon dökümlerini temin etmeli. Belki telefon dökümlerinden bir sonuca ulaşılır, belki de şimdiye kadar bu dökümlere ulaşılsaydı Mustafa’nın akıbeti bulunurdu. Belki hala şans var ve zaman kardeşimin aleyhine işliyor” dedi.

Gazi: Ortaya atılan iddialar asılsız.

Mustafa Gazi’nin ağabeyi Osman Gazi, kardeşinin kaybolmasının ardından ortaya birçok iddia atıldığını ancak tümünün asılsız olduğunu söyledi. Osman Gazi, “Benim kardeşim kendi halinde zararsız biri. Hayvancılık yapan ve kazandığı ile geçinebilen biri. Bildiğim kadarıyla da borcu da yoktu. Kardeşimi çekemediler ve bence başına ne geldiyse bizce dürüstlüğünden geldi. Şimdi asılsız söylentiler yayanlar da kıskançlığından bunu yapıyor” dedi.

Osman Gazi de kardeşinin kaçırılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

Aile isyan etti

Mustafa Gazi’nin yeğenleri ve ailesinin diğer bireyleri, isyan etti. Havadis’e konuşan aile, “Bu belirsizlik bizi kahrediyor. Ölü veya diri artık bir sonuca ulaşılmasını istiyoruz” diye sitem etti.

Yeğenleri, 2013 yılında hep masal gibi dinledikleri 1963 yıllarını yaşadıklarını söyleyerek, “Bir insan kayboldu ve akıbeti bulunamıyor. 1963 yıllarında yaşananları yeniden yaşıyoruz. Bu kabul edilebilir bir durum değil” diye konuştu.

“Detaylı arama yapılmıyor”

Mustafa Gazi’nin yeğenleri, arama çalışmalarının yeterli olmadığını savundu ve yetkililere çağrıda bulunarak, Gazi’nin aracının bulunduğu bölgelerde ve kuyularda daha detaylı arama yapılmasını istedi.

“Türkiye’den yardım istensin”

“Gerekirse Türkiye’den yardım istensin” diyen aile, ayrıca Türkiye’de yayınlanan kayıp arama programlarına katılmayı planladıklarını söyledi.

Mustafa Gazi’nin bulunması için hala daha her yolun denenmediğini söyleyen aile bireyleri, “Eğer mevcut çalışmalar sonuç vermiyorsa gurur yapmanın anlamı yok, insan hayatı söz konusu, yetkililere sesleniyoruz; Türkiye’den dedektör köpekler veya uzman bir ekip talep edilebilir. Bizler de Türkiye’de kayıp arama programlarına çıkalım” dedi.

 

Kaynak: Havadis

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.