1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ALTINFİNCAN İÇİN KARAR PAZARTESİ VERİLECEK
ALTINFİNCAN İÇİN KARAR PAZARTESİ VERİLECEK

ALTINFİNCAN İÇİN KARAR PAZARTESİ VERİLECEK

ALTINFİNCAN İÇİN KARAR PAZARTESİ VERİLECEK

A+A-

Ayşe Hadımcı Candemir, İmge Kozok, Figen Arkın ve Dilek Yılmaz’ın “ölümüne sebebiyet” vermekle suçlanan Çiğdem Altınfincan duruşmasında sona gelindi

Türkeli kavşağında Ayşe Hadımcı Candemir, İmge Kozok, Figen Arkın ve Dilek Yılmaz’ın “ölümüne sebebiyet” vermekle suçlanan Çiğdem Altınfincan dün yeniden Ağır Ceza Mahkemesi heyeti huzuruna çıkarıldı. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 10 davadan itham edilen Çiğdem Altınfincan, aleyhine getirilen tüm suçlamaları kabul etmişti.

Sanık Çiğdem Altınfincan, Ömer Güran başkanlığındaki Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan Ağır Ceza Mahkemesi huzuruna çıktı. Duruşmada Altınfincan’ın avukatı Süleyman Dolmacı ve Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Ömer Güran, sanık Çiğdem Altınfincan aleyhindeki kararın 2 Şubat Pazartesi günü açıklanacağını duyurdu.

Mahkemeye tüm olgular sunuldu

Ağır Ceza Heyeti huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil, kazayla ilgili tüm olguları mahkemeye sundu. Sanık avukatı Süleyman Dolmacı, dünkü duruşmada müvekkilinin lehine verilecek olan ceza hususunda mahkemenin tüm olguları göz önünde bulundurması talebinde bulundu.

Dolmacı: Öç alınacak bir ceza verilmemeli

Sanık avukatı Süleyman Dolmacı müvekkilinin son 1 yıldır kazanın ardından büyük azap çektiğini ve cezasını çekmeye hazır olduğunu beyan ettiğini söyledi. Mahkeme heyetinin ceza takdir ederken sanığın yaşının ve kişisel durumunun göz önünde bulundurulması inancında olduğunu ifade eden Dolmacı şöyle devam etti: “Müvekkilim 40 yaşında liseyi bitirdikten sonra uzun yıllar tezgahtarlık yaparak yaşamını idame etti. Tasarrufunda biriktirdiği parası ve ailesinin desteği ile Türk dili ve edebiyat öğretmenliği bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Yaşam şartları mesleğini icra etmesine engel oldu ve yine tezgahtarlık yapmaya devam etti. 2004 yılında 4 ay 2 ayrı okulda geçici öğretmenlik yaptı. Daha sonra sınavlara katılarak hasta danışmanı olarak, 2010 yılından kaza yaptığı güne kadar, YDÜ’de hasta danışmanı olarak çalışmaktaydı. Sanık anne ve babası ile yaşamakta, ailesinin geçimini kendi sağlamakta. Müvekkilim romatizmal hasta ve tansiyon hastası bir kimsedir. Verilecek olan ceza sanığın hayatını mahvedecek öç alınacak bir ceza olmamalı.”Dolmacı, Ahmet Kaşif’in açıklamasını mahkemede okudu

Avukat Süleyman Dolmacı müvekkilinin işlediği suçun vahametinin farkında olduğunu yaşanan kazanın hem vefat edenler için hem de müvekkili için büyük bir şansızlık olarak dile getirdi. Dolmacı müvekkilinin tek kusurunun “tedbirsiz ve dikkatsiz” oluşu ancak dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif’in büyük kazanın ardından basın aracılığı ile yapmış olduğu açıklamayı okudu. Dolmacı Ahmet Kaşif’in açıklamasını mahkeme huzurunda okudu: “4 kişinin hayatını kaybettiği yolda eksiklikler ve trafikte yetersiz önlemler yaşanılan bu tarifsiz acının ardından bir kez daha gerçekleri ortaya koydu.”

Havadis

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.