1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ANGOLEMLİ:"GÜNEY’E GÜLMEYE YÜZÜMÜZ YOK. BU DA BİR NEVİ TIRAŞLAMADIR”
ANGOLEMLİ:"GÜNEY’E GÜLMEYE YÜZÜMÜZ YOK. BU DA BİR NEVİ TIRAŞLAMADIR”

ANGOLEMLİ:"GÜNEY’E GÜLMEYE YÜZÜMÜZ YOK. BU DA BİR NEVİ TIRAŞLAMADIR”

ANGOLEMLİ: “HALKIN GEÇMİŞTE ÖDEDİĞİ AYDINLATMA ÜCRETİNİ BELEDİYELERİN KIB-TEK’E AKTARMAMASI NEDENİYLE BU ÜCRETİN YENİDEN HALKTAN ALINMASI ÇOK AYIP…”

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Hüseyin Angolemli,  yerel yönetimlerle ilgili gündem dışı konuşmasında, yaklaşık bir yıl sonra yerel seçimlerin yapılacağına dikkat çekerek, bu sürede alınması gereken bazı önlemler bulunduğunu belirtti. Halkın geçmişte ödediği aydınlatma ücretini belediyelerin Elektrik Kurumu’na aktarmaması nedeniyle bu ücretin yeniden halktan alınmasını eleştiren Angolemli, “Bu çok ayıp. Güneye gülmeye yüzümüz yok. Bu da bir nevi ‘tıraşlamadır’” şeklinde konuştu. 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Hüseyin Angolemli,  yerel yönetimlerle ilgili gündem dışı konuşmasında, yaklaşık bir yıl sonra yerel seçimlerin yapılacağına dikkat çekerek, bu sürede alınması gereken bazı önlemler bulunduğunu belirtti.

Köylerin hizmet alabilmek için bağlandığı belediyeler açısından sıkıntılar yaşandığını anlatan Angolemli, bu coğrafi alanların yeniden belirlenmesinin gerekli olduğunu söyledi.

Angolemli, yerel yönetimlerin Çevre Bakanlığı’yla ilişkilerinin yasal zemine oturtulmasını istedi. Çevre sorunu yaşayan köylerin sıkıntılarını aktarabilmesi ve yaptırımların olabilmesi için bunun gerekliliği üzerinde duran Angolemli, bunun demokrasinin de bir gereği olduğunu dile getirdi.

Angolemli, Belediyeler Yasası’nın mutlaka ele alınarak gerekli değişikliklerin yapılması gerektiğini de vurguladı.

“GÜNEY’E GÜLMEYE YÜZÜMÜZ YOK. BU DA BİR NEVİ TIRAŞLAMADIR”

Halkın geçmişte ödediği aydınlatma ücretini belediyelerin Elektrik Kurumu’na aktarmaması nedeniyle bu ücretin yeniden halktan alınmasını eleştiren Angolemli, “Bu çok ayıp. Güneye gülmeye yüzümüz yok. Bu da bir nevi ‘tıraşlamadır’” şeklinde konuştu.

Kalecik’te santralden kara dumanlar çıkmaya devam ettiğini belirten Angolemli, Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesiyle belediyelerin hizmetlerine karşılık ücret alamayacaklarını da savundu.

ÇAVUŞOĞLU: “BELEDİYELER YASASI  TAMAMLANMAK ÜZERE…”

Eleştirileri yanıtlayan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, Yeşilköy Köy Kooperatifi’nde sekreterin görevden alınması konusunda kendisine yöneltilen suçlamaların doğru olmadığını ifade etti.

Kalecik Elektrik Santrali’nde incelemeler yaptığını da anlatan Çavuşoğlu, takılan filtrede kullanılan malzemenin değiştirilerek duman çıkarmasının önlenmesi için gerekli girişimlerin başlatıldığını kaydetti.

Çavuşoğlu, belediyelerle ilgili yapılan önerilere katıldığını belirterek, Belediyeler Yasası’nı tamamladıklarını ancak bazı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu, bunun da yapılmasının ardından Savcılık görüşü alınması aşamasına gelineceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, belediyelerin Ercan Havalimanı’nda  hizmetlerinden dolayı paralarını alamama durumu olmadığını; sadece ayakbastı parasını alamayacaklarını ifade etti.

Daha sonra sorulara geçildi ancak  ilgili milletvekilleri salonda bulunmadığı için  birçoğu ertelendi ve Genel Kurul bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis’in bir sonraki birleşim pazartesi günü yapılacak.

 

Kaynak: TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.