1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. AÖA MEZUNİYET TÖRENİ DÜN AKŞAM YAPILDI
AÖA MEZUNİYET TÖRENİ DÜN AKŞAM YAPILDI

AÖA MEZUNİYET TÖRENİ DÜN AKŞAM YAPILDI

Öğrenci olarak geldiği okulundan, öğretmen olarak çıkmanın mutluluğunu

A+A-

TÖRENDE PEDAGOJİ SERTİFİKASIYLA BİRLİKTE 60 ÖĞRENCİ DİPLOMA ALDI

ARABACIOĞLU: “AKADEMİYE BU YIL DA BELLİ SAYIDA ÖĞRENCİ ALINACAK”

Atatürk Öğretmen Akademisi’nin 2013-2014 Lisans ve Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı mezuniyet töreni dün akşam yapıldı.

Akademi bahçesinde saat 20.00’de başlayan törende, Sınıf Öğretmenliği Programı’ndan 15,   Okul Öncesi Öğretmenliği Programı’ndan 14, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’ndan 21, Öğretmenlik Sertifika Programı’ndan ise 10 olmak üzere toplam 60 öğrenci diploma aldı.

Törene, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, Akademi Başkanı Doç. Dr. Zehra Özçınar, Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, bakanlık yetkilileri, okul öğretmenleri, aileler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu törende yaptığı konuşmada, Akademinin önemine dikkat çekerek, yeni öğretim yılında da Akademiye belli bir sayıda öğrenci alınacağını belirtti.

TÖREN

Bölüm birincilerinin ana meşaleleri yakmasıyla başlayan törede, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende, sırasıyla Sınıf Öğretmenliği Programı bölümü ve okul birincisi Seçil Güneyhanlı, Okulöncesi Öğretmenliği Programı bölüm birincisi Buse Toto, Akademi Başkanı Doç. Dr. Zehra Özçınar, Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu birer konuşma yaptı.

Piyano dinletisi ve Atatürk Öğretmen Akademisi korosunun sahne almasının ardında ise; diplomalar dağıtıldı. Tören, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın mezunlara hediye dağıtımı, mezunların öğretmenlik yemini ve kep atmasıyla sona erdi.

GÜNEYHANLI

Sınıf Öğretmenliği Programı bölümü ve okul birincisi Seçil Güneyhanlı, mezuniyetin bir sayfanın kapanıp, yeni bir sayfanın açıldığı önemli bir olay olduğuna dikkat çekerek, akademide geçirdiği 4 yılda yaşadıklarını ve öğrendiklerini anlattı.

Öğrenci olarak geldiği okulundan, öğretmen olarak çıkmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Güneyhanlı, öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ederek arkadaşlarına başarılar diledi.

TOTO

Okulöncesi Öğretmenliği Programı bölüm birincisi Buse Toto da, AÖA’dan öğretmen olarak mezun olmanın ve bölüm birincisi olmanın gurunu yaşadığını belirtti.

Son yıllarda öğretmenlerin yaşadıkları sıkıntılara değinen Toto, öğretmenlerin güzel ve aydınlık günler göreceklerine inanç belirtti.

Toto, tüm öğretmenlerine, kendisine her zaman destek olan ailesine teşekkür ederek, arkadaşlarına başarılar diledi.

ÖZÇINAR

Akademi Başkanı Doç. Dr. Zehra Özçınar da, 2013-2014 yılının sonuna geldiklerini belirterek, mezuniyet töreninin emeklerinin karşılığını gördükleri gün olduğunu söyledi.

AÖA’nın faaliyetleri ve düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgi veren Özçınar, kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Hiç bir başarının tesadüf olmadığını söyleyen Özçınar, “Akademideki başarı, sizlerin hepimizin başarısıdır” dedi.

Akademinin çalışmalarını insan odaklı olarak devam ettireceğine işaret eden Özçınar, iyi ve bilimsel eğitim anlayışıyla eğitim veren Akademi’nin aynı çizgide, kendini daha da geliştirerek yoluna devam edeceğini kaydetti.

Mezunlara tavsiyelerde bulunan Özçınar şöyle devam etti: “Bugün bir son olduğu kadar yeni bir başlangıç da. Burada aldığınız eğitim ve öğrenimle yetinmeyin, kendinizi her gün yenileyin. Yolunuz açık olsun. ”

UZUNBOYLU

Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu da, mezuniyet töreninde ortak bir sevincin paylaşıldığını söyledi.

Akademi’nin misyonu çerçevesinde öğretmenler yetiştirdiğini ifade eden Uzunboylu, Yönetim Kurulu’nun Akademi’nin verdiği eğitimi daha iyi noktalara taşıması için çalıştığını söyledi.

Öğrencilere, “yaşam boyu öğrenen” olmalarını nasihat eden Uzunboylu, yeni mezun öğretmenlerden öğrencilerine en iyi eğitimi vermeye çalışmalarını istedi.

Mezunların yollarının açık olmasını temenni eden Uzunboylu, mezunlara güvendiğini vurguladı.

ARABACIOĞLU

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu da, mezunların hayatında bir dönemin kapanıp, yeni bir dönemin açıldığına işaret ederek, her mezuniyette mutlulukla birlikte hüznün de yaşandığını söyledi.

Genç öğretmenlerin yollarının açık olmasını temenni eden Arabacıoğlu, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurguladı.

Akademinin tarihçesi ve misyonu hakkında bilgi veren Arabacıoğlu, okulun bugüne kadar 2 binin üzerinde mezun verdiğini kaydetti.

Akademiye yeni öğretim yılında da belli bir sayıda öğrenci alınacağı müjdesini veren Arabacıoğlu, mezun olan öğrencilere başarılar diledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.