1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ARABACIOĞLU, HASTANE VE İŞ ADAMLARI KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ
ARABACIOĞLU, HASTANE VE İŞ ADAMLARI KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ARABACIOĞLU, HASTANE VE İŞ ADAMLARI KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve ekibi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ile Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi’ni ziyaret etti.

A+A-

ARABACIOĞLU: “BELEDİYEDE VERİMLİLİĞİ ARTTIRACAĞIZ”

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Mustafa Arabacıoğlu ve ekibi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ile Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi’ni ziyaret etti.

DP’den yapılan açıklamaya göre Arabacıoğlu ve ekibinin ziyaretlerinde DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da hazır bulundu.

Arabacıoğlu, Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi’ni ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, LTB’de, “devlet olmanın kriterlerinin” tam olarak yerine getirilmediğini savundu. Arabacıoğlu, LTB’de Belediyeler Yasası ve Belediyeler Personel Yasası’nda yer alan işlemlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini iddia etti.

Sıkıntıların da bundan kaynaklandığını kaydeden Arabacıoğlu, LTB’deki borcun ve idari yapılanmadaki çarpıklığın esas nedeninin siyasi mentaliteler olduğunu savundu.

Arabacıoğlu, konuşmasında ayrıca LTB’ye yönelik projelerini de anlattı. Öncelikleri arasında mali ve idari yapılanmaya yönelik projelerini hayata geçirmek olduğunu kaydeden Arabacıoğlu, personel durdurma yoluna gitmeyeceklerini, ancak görevlendirmelerde bulunacaklarını kaydetti.

Belediye birimlerinin yeniden ele alınarak, ihtiyaç karşılama ve verimli hizmet esasında yeniden düzenleneceğini belirten Arabacıoğlu, personel taraması yaparak iş görme potansiyelini ortaya çıkaracaklarını söyledi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise konuşmasında, DP’nin ekonomik plan, program ve hedeflerini Konsey başkan yetkilileriyle paylaştı. Serdar Denktaş, LTB’nin KKTC’nin küçük bir örneği olduğuna işaret ederek, Türkiye’nin KKTC’den geri çekilmesi halinde KKTC’nin de LTB ile aynı durumda olacağına savundu.

Denktaş, LTB’yi kurtarmak, önünü açmak için merkezi hükümetin yardımcı olmasının gerekmediğini ileri sürerek, içten alınacak bir takım tedbirlerle hem mali, hem idari yönden yapılacak bir takım tasarruflarla bunun başarılabileceğini iddia etti.

Serdar Denktaş, “LTB’nin önünü açarken de projeler bağlamında Türkiye, AB ve belki de AB üyesi devletlerin belediyelerinden proje kapsamında yardım almamız mümkündür. Bu doğrultuda arkadaşlar önemli çalışmalar yaptılar. Biz teknik destek açısından tabi ki yanlarındayız” dedi.

LTB’yi salt bir parti meselesi olarak görmediklerinin altını çizen Serdar Denktaş, şöyle konuştu:

“LTB’yi, salt bir parti meselesi olarak görmüyoruz. Yani sinekler etrafta dolaşıyorsa belediyede, iktidarda olan partilileri ısırmayıp muhalefet olanları ısırıyor değil. Çöpler sağda solda birikiyorsa ve hastalık yayılıyorsa bu hastalık iktidarda olan partinin üyelerini kapsamaycak da diğerlerini kapsayacak değil. Yollar çukur dolu. Bu yollara hepimiz düşüyor. Bu noktada hakikaten kendi işlerinde başarılı kendi kendilerini ispat etmiş bir belediye meclis kadrosu çıkardık. 20 yıllık siyasi hayatında dürüstlüğü kanıtlanmış bir arkadaşımız bu işin başını çekiyor. Gayet de iyi gidiyor propagandamız. Particiliği ön plana çıkararak, partinize sahip çıkın diyerek bir takım propagandalar yapılıyor. Ama kazanmaları mümkün değil. Kazanacağız. Seçimi kazanmaktan ziyade o 1 yılın dönemde yapacaklarımızdır bizim için önemli. Bu arkadaşlarla da başaracağımıza inanıyorum. Çok güzel bir takım halinde çalışıyorlar. Birlikte çalışmaya da devam edecekler. Bu bir yıllık süreyi başaracağımıza inanıyorum. Başarmalıyız da. Çünkü Kıbrıs Türkü’nün kendi kendine yeniden özgüvenini kazanması gerekir. Burada bu iş yapılabiliriz. Hem kendimize, hem Anavatana bunu gösterebilmemiz gerekir. Bu bir yıllık süre için sizlerin desteğini, oyunu bekliyoruz.”

 

Kaynak: TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.