1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ARASTA’DA PROJELER DEVAM EDECEK…
ARASTA’DA PROJELER DEVAM EDECEK…

ARASTA’DA PROJELER DEVAM EDECEK…

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Projeler Şube Amiri Ali Güralp, Asmaaltı, Arasta ve İplik Pazarı Yayalaştırma Projesi’nin bir sonraki aşamasının uygulama projelerini hazırladıklarını ifade etti.

A+A-

GÜRALP’DAN LEFKOŞA HALKINA: “BÖLGEYİ ZİYARET EDİN, TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI GÖRÜN, BÖLGENİN KEYFİNİ ÇIKARIN”

BÖLGE ESNAFINA: “İŞYERLERİNİZİ YENİLEYİN, ÜRÜNLERİNİZİ GÖRÜNÜR KILIN…”

“BÖLGEDE 5 TUVALET, 1315 ARAÇLIK PARK YERİ VAR… ÇİÇEKLENDİRME BAŞLADI, MOBİLYALAR DA YERLEŞTİRİLECEK”
 
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Projeler Şube Amiri Ali Güralp, Asmaaltı, Arasta ve İplik Pazarı Yayalaştırma Projesi’nin bir sonraki aşamasının uygulama projelerini hazırladıklarını ifade etti.

Kısa bir süre içinde projelerin hazır olacağını belirten Güralp, finansman sağlandığı andan itibaren ihaleye çıkılacağını kaydetti.

Güralp, İplik Pazarı’nda bulunan tuvaletin çok kısa bir zamanda çalışmaya başlayacağını, Gönyeli Belediyesi tarafından hediye edilen 40 adet çiçekli saksının Asmaaltı ve İplik Pazarı’na yerleştirildiğini ve Arasta’nın geriye kalan kısmına da saksıların yerleştirileceğini belirtti. Güralp, belediyenin elindeki mevcut şehir mobilyalarının da bölgeye yerleştireceğini söyledi.

Güralp, “Yayalaştırma Projesi mutlaka başarılı olacaktır. Eldeki olanaklarla en erken zamanda başarıya ulaşması için elimizden gelen her tür gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Öncelikle Lefkoşa halkına yayalaştırılan bölgeyi ziyaret edip zengin tarihi ve kültürel mirasımızı yaya olarak görmesini ve bölgenin keyfini  çıkarmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Güralp, bölge esnafının da işyerlerini yenilemesi ve pazarladıkları ürünlerin daha görünür hale getirilmesini sağlamaları gerektiğini ifade etti.

OTOPARK VE TUVALETLER

Açıklamada, Asmaaltı, Arasta ve İplik Pazarı Yayalaştırma Projesi’nin 1. etap çalışmaları çerçevesinde bölgede bulunan otopark ve tuvalet imkanlarıyla ilgili bilgi verildi.

Surlariçi’nde ücretsiz, ücretli ve özel mülk otoparklardan oluşan toplam 1315 araçlık otopark kapasitesi bulunduğunun belirtildiği açıklamada, yasal sarı çizgi dışında kalan otopark cepleri veya yol kenarlarında bulunan park imkanlarının bu alanlara dahil olmadığı kaydedildi.

Otoparkların,  Lefkoşa Türk Belediyesi web sitesinde bulunan  “Asmaaltı Yayalaştırma Projesi” penceresinden de görülebileceği vurgulandı.

Açıklamada verilen bilgiler şöyle:

“A-Ücretsiz Otoparklar; Saçaklı Ev Otopark (Saçaklı Ev Karşısı-20 araç), Kütüphane Sokak Otoparkı (60 araç)(Eski Belediye Pazarı geçici dükkanlarının olduğu yer), 29 Ekim Sokak Otoparkı (Şehitlik çevresi-40 araç), İsmet İnönü Meydanı (20 araç), Mücahitler Sitesi Karşısı (10 araç), Arabahmet Yiğitler Burcu Otoparkı (40 araç), Arabahmet Müftü Hacı Ali (10 araç)

B-Ücretli Otoparklar; Deveciler Hanı Otoparkı (50 araç), Vede Otopark (Kumarılar Hanı yanı-50 araç), Alevi Kültür Merkezi Otoparkı (Turunçlu Cami arkası-20 araç), Derviş Paşa Otoparkı (80 araç), Selen Otopark (180 araç), Mahmut Paşa Çokkatlı Otoparkı (300 araç), Çetinkaya Kulübü Otoparkı(30 araç), Fevzi Çakmak Meydanı Otoparkı(Ziraat Bankası arkası-100 araç), Fal Kahvesi Otoparkı(Büyük Han yanı-30 araç), Abdi Çavuş Otoparkı(20 araç)(29 Ekim Sk.-Abdi Çavuş Sk.arası)

C-Özel Otoparklar
(Özel şirket,kişi veya devlet dairelerine ait), Eski Eserler Dairesi Otoparkı(30 araç), Kafesli Mahellesi Çanakkale Sokak(50 araç), Has-Der Otoparkı(20 araç), İrfan Bey Sokak-Büyük Hamam yanı(15 araç), Beliğ Paşa Sokak (Memduh Erdal’ın kullanımında)(20 araç), Beliğ Paşa Sokak Şişeli Ev(20 araç), Mahkemeler Otoparkı(Mahmut Paşa Sokak-40 araç), Mahmut Paşa Sokak(Eski TKP arkası-20 araç ), Mısırlızade Sineması Otoparkı(30 araç)

Yayalaştırılmış alan içerisinde bulunan veya bu alanın yaklaşık yüz metre gibi bir uzaklıkta bulunan tuvaletler; Belediye Pazarı, Selimiye Camisi, Büyük Han, Arasta Sokak arkası (Lokmacı Kapısı yanı), Mahkemeler karşısı (Posta Dairesi arkası).

TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.