1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ATUN: “CTP HALKA İCRAAT YERİNE SADECE ‘KİN ÜRETMEYİ’ TERCİH ETMEKTEDİR”
ATUN: “CTP HALKA İCRAAT YERİNE SADECE ‘KİN ÜRETMEYİ’ TERCİH ETMEKTEDİR”

ATUN: “CTP HALKA İCRAAT YERİNE SADECE ‘KİN ÜRETMEYİ’ TERCİH ETMEKTEDİR”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Sunat Atun, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP/BG) hükümete geldiği 6 aydan bugüne, halkın menfaatine tek bir olumlu icraat dahi üretme becerisini gösteremediğini savundu.

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Sunat Atun, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP/BG)  hükümete geldiği 6 aydan bugüne, halkın menfaatine tek bir olumlu icraat dahi üretme becerisini gösteremediğini savundu.

UBP Genel Sekreteri Sunat Atun yaptığı yazılı açıklamada, “Bir süredir milletvekilleri arasında devam eden polemiği daha da ileriye taşıyarak Genel sekreter düzeyinde yaptığı açıklamalarla Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin partimiz UBP’yi ve milletvekilimizi hedef alan ve haddini aşmış olan sözlerini esefle izlemekteyiz” ifadelerini kullandı.

CTP/BG’nin, ülkenin hükümetinin büyük ortağı olduğunu unuttuğunu, halkın birlik ve bütünlüğünü sağlamanın ve hükümet olmanın getirdiği sorumluğu taşıyamadığını bir kez daha gözler önüne serdiğini ileri süren.

Atun şöyle dedi:

“ Bu mealde partimiz Ulusal Birlik Partisi’ne ve milletvekilimiz Sn. Tahsin Ertuğruloğlu’na yönelik kin ve öfkeyle dile getirilen sözleri ve yakıştırmaları esefle kınıyoruz. Bu sözler halktan KKTC’nde hükümet etme sorumluluğunu alan bir partiye yakışmamıştır. Ancak kimsenin UBP’ye dil uzatmak haddi değildir. Bu cüreti aşanlara UBP haddini bildirmekten geri kalmaz. Her konuda olduğu gibi, iç siyasi konularda da, CTP halkımıza hükümet edebilecek düzeye sahip olamayacağını bu vesile ile de bir kez daha gözler önüne sermiştir. 

Hükümete geldikleri 6 aylık süredir halkın hükümeti olma becerisini bir türlü gösterememiş ve ülkemizi bu kısa sürede yangın yeri haline getirmişlerdir. UBP döneminden kalan hiç bir olumlu projeyi dahi devam ettiremeyen CTP bugüne kadar halkımıza sadece zam üstüne zam getirmiş ve halkı boğaz tokluğundan da öteye mahkum olma noktasına itmiştir. Ülkede meydana gelen pahalılığa hiç bir çare üretemeyen bu hükümetin büyük ortağının bazı yöneticileri, acizliğin getirdiği gerginlikle içlerindeki kin ve öfkeyi dizginleyememektedir.

Devlet yönetimindeki tarihi başarısızlığı unutturmaya çalışan bu çevreler, iç siyasetimizde kavga ortamı meydana getirerek gündemi başka yerlere yöneltmeye çalışmaktadırlar. Bu da tüm halkımıza, CTP’nin hükümet etmekteki başarısızlığını net bir şekilde göstermektedir. Hükümete geldikleri 6 aydan bugüne, halkın menfaatine tek bir olumlu icraat dahi üretme becerisini gösterememiştir.”

CTP/BG’yi muhalefet ve seçim dönemlerinde sarf ettikleri bir çok ideolojik sözü unutmak ve “özerkleştirme” sloganlarını bir anda terk etmekle suçlayan Atun, “Bu zihniyet, aniden ‘özelleştirme’ modelleri benimsemiştir. Halkını muhalefette farklı, hükümette daha farklı söylemlerle kandırmış ve aldatmıştır. Böylece devlet yönetmekteki geleneksel başarısızlığına, tarihi ideolojik çöküşünü de eklemiştir. CTP her alanda iki yüzlü siyaset izlediğini gözler önüne sermiş, ve şimdiden halkın desteğini kaybetmiştir” dedi. 

UBP’nin, iktidar sürecinde benimsediği tüm siyasetini hiç bir sapma olmaksızın seçimlerdeki sözlerinde de devam ettirdiğini ve muhalefette de savunmaya devam ettiğini belirten Atun, halka karşı dürüstlük ve samimiyetin bunu gerektirdiğini kaydetti.

“Umarız her hükümete geldiğinde halkını kandırmayı kendine siyaset edinen CTP,  bu süreçlerden gerekli dersleri almış olur. Almadığı takdirde gereken dersi kendilerine halkımız verecektir” diyen Atun,  “Hedefleri tıpkı her hükümet dönemlerinde yaptıkları gibi varlığına asla inanmadıkları devletimizi yaşanabilir bir halden çıkarmak ve haklın devlete olan inancını zayıflatmaktır. UBP’nin kim olduğunu soranlara en yalın cevabı yaklaşan seçimlerde halkımız verecektir”ifadelerini kullandı.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.