1. HABERLER

  2. SPOR

  3. AZİZ YILDIRIM'A BÜYÜK ŞOK
AZİZ YILDIRIM'A BÜYÜK ŞOK

AZİZ YILDIRIM'A BÜYÜK ŞOK

Fenerbahçe Kulübü'nde 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan...

A+A-

Fenerbahçe Kulübü'nde 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan ve Aziz Yıldırım'ın zaferi ile sonuçlanan kongrenin iptali isteniyor.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Recep Özcan ve  kulüp üyesi Timur Özcanoğlu, 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen seçimli  olağanüstü genel kurul toplantısının iptali için dava açtı.

Özcan ve Özcanoğlu, avukat Ertuğrul Yönet aracılığıyla İstanbul  Anadolu 29. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davada, seçimli genel kurulun  iptalini ve genel kurulda alınan kararların yok sayılmasını talep etti.

Davacılar, olağanüstü genel kurulun yapılabilmesi için Türk Medeni  Kanunu'nun 75. maddesine göre kongreyi tek gündemli hazırlamak üzere dernek  üyelerinden üç kişinin görevlendirilmesi ve görevli sulh hukuk mahkemesine  başvuru için taraflarına tedbiren yetki verilmesi talebinde de bulundu.

Dava dilekçesinde, kulüpten ihraç edilmek üzere hakkında  soruşturma başlatılan ve Fenerbahçe Kulübü Disiplin Kurulu tarafından tedbiren  üyelik hakları kısıtlanan Timur Özcanoğlu'nun, tedbiren tüm üyelik  haklarını kullanabilmesi için tedbir kararı verilmesi de istendi. 

İptal nedenlerinde, kulübün aldığı genel kurul kararının,  İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 18.07.2013 tarih, 2013/69 sayılı  dosyasından verilmiş olan karara göre tek gündemli yapılması gerekirken, Türk  Medeni Kanunu'nun 75. ve 80. maddelerine, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği  Tüzüğü'nün 6, 16, 20, 21 ve 22. maddelerine aykırı olduğu savunuldu. Ayrıca,  genel kurulu yönetmek üzere kongre divan başkanlığına seçilen Vefa  Küçük'ün, divan başkanı olmasının yasa ve tüzüğün 18/b maddesine aykırı olduğu  iddia edildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.