1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BAKAN ATAKAN, ARAÇ KAYIT BİRİMİ'NDEKİ GREV İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.
BAKAN ATAKAN, ARAÇ KAYIT BİRİMİ'NDEKİ GREV İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

BAKAN ATAKAN, ARAÇ KAYIT BİRİMİ'NDEKİ GREV İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

"sorunların çözümü için ciddi bir efor ortaya koyuyoruz"

A+A-

Öncelikle bugün Araç Kayıt Birimi’nde gerçekleştirilen grevi saygı ile karşıladığımızı belirtmek isterim. Grev tüm çalışanların en doğal hakkıdır. Göreve geldiğimiz günden beridir yılların ötelenmişliği, geri bırakılmışlığı ile yoğrulan ve çok zor şartlarda hizmet veren bir Araç Kayıt Birimi ile karşılaştık. İlk günden itibaren bu birimde daha sağlıklı bir ortamda hizmet verilmesi adına, kendi çabalarımızla bazı girişimlerde ve çalışmalarda bulunduk. Bunlardan birçoğu meyvelerini vermeye başladıkça, anılan birimdeki sorunların da çözüleceğini ve daha sağlıklı bir ortamda hizmet verilme koşulları da yaratılmış olacak. Atmaya çalıştığımız adımların bir kısmı seçim yasaklarına, bir kısmı bütçede yaşanan gecikmelere, ama ciddi bir bölümü de yılların yarattığı ötelenmişliğe takıldı diyebilirim. Yakın bir zaman içinde;

1) Birimin fiziki altyapısının geliştirilmesi adına yeni banko ve bilgisayar sistemi yapım ve alımı ile ilgili çalışma sona geliyor. Bankoların kurulması sonrası bilgisayar sistemi yenilenecek. Klimalarla ilgili problemler geçtiğimiz aylar içinde çözülmüştü.

2) Personel eksikliğini gidermek adına Temmuz ayı başından itibaren bakanlığımızın diğer birimlerinden yeni çalışma arkadaşlarımızın bu birime kaydırılması hayata geçmiş olacak.

3) Halen teknik altyapısını sürdürmekte olduğumuz internet üzerinden seyrüsefer harcı ödeme kolaylığı getirecek uygulamada ciddi aşama sağlandı, çok eski olan işletim sistemi yeni sistemle uyumlaştırıldı ve proje tamamlanmak üzere.

4) Planlama ve İnşaat dairemiz tarafından özellikle bu birimde çalışan arkadaşlarımızın daha sağlıklı bir ortamda görev ifa etmeleri adına yapılması planlanan fiziki değişiklikler ile ilgili projelendirme tamamlandı, keşif bedeli bitirilmek üzere ve en önemlisi belki kısa vadede değil ama orta vadede bu sıkıntıyı tamamen ortadan kaldıracağız. 

5) Araç kayıt, ruhsatlandırma ve ehliyet birimi ile benzeri birçok birimi bünyesinde barındıracak yeni hizmet binamızın projeleri hazırlandı, zemin etütlerinin bitirilmesine müteakip ihaleye çıkacak hale getirildi.

Sonuç olarak bu birimimizde gerek vatandaşlarımızın gerekse çalışma arkadaşlarımızın sıkıntılarını yakinen görüyor, biliyor ve bunların çözümü için ciddi bir efor ortaya koyuyoruz. Bu süreçte ilgili sendika ile de sıkı bir işbirliği içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Tolga Atakan

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.