1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BAŞBAKAN’DAN AÇIKLAMA
BAŞBAKAN’DAN AÇIKLAMA

BAŞBAKAN’DAN AÇIKLAMA

Başbakan Sibel Siber, Bakanlar Kurulu’nun yarın toplanarak, yeni kararları kamuoyuna açıklayacağını söyledi.

A+A-

Başbakan Sibel Siber, Bakanlar Kurulu’nun yarın toplanarak, yeni kararları kamuoyuna açıklayacağını söyledi. Başbakan Siber, özellikle tarım ilaçları konusunda hazırlanan önerge ile ilgili de yarın açıklamada bulunacağını belirtti. Sibel Siber, son dönemlerde kamuoyunda tartışılan yangın helikopteri alımı konusunda da hükümetin ciddi çalışmalar yaptığını açıkladı.

Başbakan Sibel Siber, BRT’ye hükümet çalışmaları ve yangın helikopteri alınması konularında açıklamada bulundu.

Siber, hükümetin bekleme gibi bir lüksü olmadığını ve çalışmalarına aynı hızla devam ettiğini şu sözlerle dile getirdi.

Başbakan Siber, “Bizim çalışmalarımız aynı hızla devam ediyor.Yeni kararlarımızı var, yarın halkımıza açıklayacağız. Son dakikaya kadar öyle demiştik zaten görevi teslim edinceye kadar çalışmalarımız halkımız için devam edecektir” dedi.

Ülkede çözüm bekleyen konular olduğunu söyleyen Başbakan Siber, yapılması gerekenler için herhangi bir engel bulunmadığını söyledi.

İşte Başbakan’ın bu yöndeki ifadeleri..“Dakikalar, saatler önemlidir. Hele devlette bu çok çok daha önemlidir. Bütün topluma hizmet ediyorsunuz. Ve büyük bir sorumluluk altındasınız. Bekleyen, yapılacak çok iş var. Gerçekten çok iş var. Yapılacak derken gerçekten yapılacak, yapılabilecekten ziyade yapılacak. Sorunları biliyoruz ama yapılması gerekende kalıyordu. Bu konuda iddialı konuşmak istiyorum yapılması gereken her şeyin yapılmaması için bir engel yok.”. ...
Başbakan Siber, Bakanlar Kurulu’nun yarın toplanarak, yeni kararları kamuoyuna açıklayacağını da söyledi.

Siber, “Bakanlar Kurulu’nda yarın yeni önergelerimiz vardır. Halkımızla paylaşacağız.Özellikle bir önerge geçirdik fakat halkımızla paylaşamadık, detayı anlatamadık. Bu tarım ilaçları ile ilgili. Biliyorsunuz geçenlerde sultani üzümde yüksek dozda tarım ilacı bulundu. Bu toplumun en büyük tehlikelerinden, tehdit eden en büyük risklerden birisidir. Bu konuda ne tür adımlar attığımızı yarınki basın toplantısında halkımızla paylaşmak istiyorum.

Bundan sonra bu tür yediğim elmada, aldığım üzümde zehir var mı? Çocuğuma verebilir miyim? Korkusunu yaşamadan çağdaş ülkelerde ne yapılıyorsa onunla ilgili düzenlemeyi geçirdik. Ama neler yapacağımızı da yarın halkımıza açıklamak istiyorum” şeklinde konuştu.

Başbakan bir soru üzerine, yangın helikopteri alımı konusunda ciddi çalışmaların başladığını söyleyerek, konuyla ilişkin ilerleme sağlandığında, somut veriler ortaya çıkınca kamuoyuna açıklanacağını ifade etti.

Hükümet kurma çalışmalarında gelinen süreçle ilgili de Başbakan Sibel Siber, koalisyon kurma konusunda olumlu adım atılmadığı bilgisine sahip olduğunu ancak, son durumla ilgili bu akşam CTP-BG Parti Meclisi’nde değerlendirme yapılacağını söyledi.

BRTK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.