1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BAŞKANLIĞA O GETİRİLDİ
BAŞKANLIĞA O GETİRİLDİ

BAŞKANLIĞA O GETİRİLDİ

BAŞKANLIĞA O GETİRİLDİ

A+A-

ESKİ BAŞKAN TULGA GENEL KOORDİNATÖR OLARAK ATANDI

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanlığı’na Mahmut Kanber getirildi.

Odanın 9. Olağan Genel Kurulu bugün yapıldı. Genel kurulda seçilen KTEZO Meclisi toplanarak, oy birliğiyle KTEZO Başkanı olarak Mahmut Kanber’i seçti.

Odada Asbaşkan görevine Mehmet Ali Ardıç, Ali Akansoy ve inşaat sektöründen sorumlu Osman Amca oy birliğiyle seçildi.

Yönetim Kurulu; Turgay Mimi, Abdurrahman Akyüz, Halil İbrahim Çoktan, Pelin Ayken, Salih Ulaş, Abdullah Ekici, Mübin Kanatlı, Selçuk Özüorçun ve Serhan Cömert olarak belirlendi.

KTEZO’nun 9. Olağan Genel Kurulu’nda ayrıca 5 karar tasarısı da oybirliğiyle onaylandı. Genel Kurul eski başkan Hürrem Tulga’yı da Genel Koordinatör olarak atadı.  

KTEZO’nun 9. Olağan Genel Kurulu’nda Oda Meclisi Üyeleri şöyle oluştu:

"GAZİMAĞUSA BÖLGESİ

Ali Yorgancıoğlu, Seyit Soydan Cambazoğluları, Mubin Kanatlı, Ömer Çalıkuşu, Davut Aksular, Ali Akansoy, Mehmet Canova, Yücel Bilmez, Şefik Küçüksu.

İSKELE BÖLGESİ

Semih Bayramoğlu, Ali Küçük, Serhan Cömert

GİRNE BÖLGESİ

Abdurrahman Akyüz, Ahmet Davman, Hasan Hüseyin Tatlı, Ahmet  Gürol Ersun, Turgay Mimi, Mehmet Mustafa Sarıbaş, Etem Gül, Ömer Tarıcan, Nilgün Mevsimler, Cemal Akkunt, Mahmut Kanber, Mehmet Dağaştı.

LEFKOŞA BÖLGESİ

Hürrem Tulga, Mehmetali Ardıç, Ali Asker Koç, Süleyman Göçlüsoy, Abdullah Ekinci, Hasan Akanay, Seral Sökmen, Mustafa Sakallı, Faik Bozkaya, Ziya Özkan, Erkut Kıranoğlu, Ali Gürsoy, Pelin Ayken,
Ali Aygün, Osman İncirli, Bülent Yükseliş, Salih Ulaş, Özlem  Dellaloğlu, Hakkı Afacan, Halil İbrahim Çoktan, Salih Özılgaz, Esra Yürün, Osman Amca.

GÜZELYURT BÖLGESİ

Bekir Koryürek, Aygün Özister, Selçuk Özüorçun.

Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu’na ise Ahmet Ersun, Semih Bayramoğlu, Ahmet Dağman, Bekir Koryürek, Hakkı Afacan, Faik Bozkaya, Erol Çalıkuşu ve Ali Yorgancıoğlu seçildi.  Yeni dönem için Murakkıp olarak ise Erdoğan Ağdelen görevlendirildi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.