1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “BAYRAMLIK İKRAMİYELERİNDE MAĞDURİYET....”
“BAYRAMLIK İKRAMİYELERİNDE MAĞDURİYET....”

“BAYRAMLIK İKRAMİYELERİNDE MAĞDURİYET....”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, ülkede var olan sorunları çözmek için çalıştığını; bunları adil şekilde ve sıraya koyarak çözmenin en büyük kriterleri olduğunu söyledi.

A+A-

YORGANCIOĞLU: “SORUNLARI SIRAYLA ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ. MALİ SIKINTILAR VAR, ADİL VE SIRAYA KOYARAK ÇÖZMEK EN BÜYÜK KRİTERİMİZ”

KAMU-İŞ, SORUNLARI AKTARDI, 2011’DEN SONRA İŞE GİREN İŞÇİLERİN BAYRAMLIK ALAMAYARAK MAĞDUR OLDUĞUNU BELİRTTİ

DİLEK: “GEÇİCİLERİN KADROLANMASI VE HADEME EKSİKLİĞİ BAŞLICA SORUNUMUZDUR”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, ülkede var olan sorunları çözmek için çalıştığını; bunları adil şekilde ve sıraya koyarak çözmenin en büyük kriterleri olduğunu söyledi.

Başbakan Yorgancıoğlu, Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) yetkililerini kabul etti. Sendika, temsil ettiği işçilerin yaşadığı mağduriyet

Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek kabulde yaptığı konuşmada, Başbakan Yorgancıoğlu’na örgütlü bulunduğu yerlerdeki sorunları aktarmak ve hükümeti süresince de her türlü işbirliğine destek vereceklerini söylemek istediklerini kaydetti.

“BAYRAMLIK İKRAMİYELERİNDE MAĞDURİYET....”

Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili mağduriyet yaşandığını dile getiren Dilek, 2011 yılından sonra kamuya giren işçilerin bayramlık ikramiyelerini alamadıklarından dolayı mağduriyet yaşandığını anlattı.

Toprak Ürünleri Kurumu personelinin yaşadığı mağduriyeti de dile getiren Dilek, bu sıkıntıları yaşayan çalışanların sorunlarının çözümü yönünde Başbakan’dan yardım talep etti.

“GEÇİCİLERİN KADROLANMASI VE HADEME EKSİKLİĞİ BAŞLICA SORUNUMUZDUR”

Bunların yanında geçici olarak yıllardan beri geçici kadrolarda çalışan işçilerin yasal çerçevede kadrolanmaları, toplu sözleşme kapsamındaki işçilere elbise, bot, ayakkabı ve benzeri araç gereçlerin temin edilmesi gibi sorunların halledilmesini talep eden Dilek, özellikle okulların hijyen ve temizliğini sağlayan hademe eksikliklerinin giderilmesinin başlıca sorunlar olduğunu aktardı.

YORGANCIOĞLU: “SIRAYLA ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ise, devlette birçok sorunlar olduğunu hükümetin de bunları sırayla çözmek için çalıştığını kaydetti.

Mali sıkıntıların var olduğunu anımsatan Yorgancıoğlu, sorunları çözerken adil ve sıraya koyarak çözmenin en büyük kriterleri olacaklarını belirtti.

Sorunların çözümünde Kamu-İş yetkileriyle işbirliği yapacaklarından hiç şüphesi olmadığını dile getiren Yorgancıoğlu, ayrıca halkın Kurban Bayramını kutladı.

Tak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.