1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BEROVA: “EĞİTİM HAKKI GASP EDİLEMEZ”
BEROVA: “EĞİTİM HAKKI GASP EDİLEMEZ”

BEROVA: “EĞİTİM HAKKI GASP EDİLEMEZ”

Berova, son günlerde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil’in, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda yaşanan sorunlarla ilgili olarak ortaya koyduğu tutumu eleştirdi.

A+A-

“SAYIN ELCİL HEM AVUKAT,  HEM SAVCI, HEM HÂKİM HEM DE YARGISIZ İNFAZ MEMURU GÖREVİNİ ÜSTLENMİŞ”

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, son günlerde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil’in, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda yaşanan sorunlarla ilgili olarak ortaya koyduğu tutumu eleştirdi.

Bakan Berova, “Söz konusu okulda yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak; hem okul yönetimini hem sendikayı hem de okul aile birliklerini dinledik, taraflarla bir anlaşmaya vardık. Bunu kâğıda da döktük. Ancak nedense sendika altına imza attığı anlaşmanın dışına çıkıp öğrencilerin eğitim hakkını maalesef gasp etmekte. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.

Bakan Berova, Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazlı açıklamasında, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda yaşanan sorunlarla ilişkin ve özellikle son günlerde KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in ortaya koyduğu bazı iddialara cevap verdi.

Bakan Berova’nın açıklaması şöyle:

“Son günlerde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda yaşanan sorunlarla ilgili olarak ortaya koyduğu tutumu anlamakta güçlük çekiyorum.

Bakanlık olarak okulda yaşanan sıkıntıdan hemen sonra ilgili tüm tarafları hem biraya getirip konunun uzlaşılması yolunu denedik hem de konu ile ilgili denetmenlerimizi görevlendirdik.

Bu arada okulda eğitimin kesilmemesi adına da ilgili sendikayla da bir antlaşmaya imza koyduk. Gayet demokratik, gayet şeffaf bir şekilde tüm tarafları da bilgilendirerek sorunun çözümü için sorunların başladığı günden bu yana seferber olduk.

Hemen okuldaki durumu araştırması ve bize bir rapor sunması için Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulumuzu görevlendirdik. 

27 Nisan’da okula gidip konuya ilişkin rapor hazırlayacak olan uzman heyetimiz okulda 23 Nisan provaları olduğu gerekçesi ile 5 Mayıs tarihine karar verildi.

Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulumuz 5 Mayıs tarihinde okula gidip bir rapor hazırladı ve bilgimize sundu.

Ancak KTÖS Genel Sekreteri Elcil, bu raporu beklememiş 27 Nisan’ın hemen ertesi günü okuldaki eğitimi engellemeye çalışmış ve basında da yanlış ithamlarda bulunmuştur.

Gördüğüm kadarıyla Sayın Elcil, hem avukat,  hem savcı, hem hakim hem de yargısız infaz memuru görevini üstlenmiş

Uzun yıllardır profesyonel sendikacılık yapan Elcil’in acaba son günlerde panik halinde, bakanlık ve kurumlarına saldırmasının arkasında ki sebep ne?

Beni ve ekibimi “yalancılıkla” suçlayan Elcil’e hatırlatmak isterim; “En iyi muhabbetin sahibi çocuklardır; noktasına kadar yalansızdır cümleleri”  Sayın Elcil’de doğruyu görüp, çocukların eğitim hakkını gasp etmekten derhal vazgeçsin. Sorunlarımızı masa başında çözelim.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.