1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “BET OFİSLERİNİ KAPATACAĞIZ”
“BET OFİSLERİNİ KAPATACAĞIZ”

“BET OFİSLERİNİ KAPATACAĞIZ”

“Bet Ofislerini Kapatacağız”

A+A-

Halkın Partisi (HP)Genel Başkanı Kudret Özersay, “Birilerine iradesini teslim etmeden halk desteği ile iktidara gelecek olan Halkın Partisi’nin ilk icraatlarından biri bet ofislerini kapatmak olacak” dedi.

“Devletin kendi gençlerini zehirleyerek toplayacağı para ile spora maddi destek vermesinin kendi içinde tutarsız ve kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu” söyleyen Özersay “bazı siyasiler bundan rant elde edecek ve ceplerini dolduracak diye mahalle aralarına kadar girişlerine izin verilen bet ofislerin gençlerin geleceği açısından önemli bir tehlikedir, biz buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Halkın Partisi yetkilileri Hisarköy, Aydınköy ve Çamlıbel’i ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi ve ülke sorunlarının çözümleri konusundaki düşüncelerini anlattı.

HP’den yapınla açıklamaya göre, Kıbrıs sorunu ve müzakere süreci konusunda Halkın Partisi’nin görüşlerinin de anlatıldığı ziyaretler sırasında ülkenin batısında işsizliğin ve göçün “artık tahammül edilmez bir boyuta ulaştığına”, bunun önüne geçecek yatırımların gerekliliği ortadayken Kıbrıs müzakereleri gerekçe gösterilerek hayatın askıya alınmasının doğru bir yaklaşım olamayacağına dikkat çekildi.

Vatandaşlardan gelen soru üzerine bölgedeki sosyo ekonomik sıkıntıların umutsuzluğu artırdığına dikkat çeken Özersay şunları söyledi: “Halkın Partisi bu bölgeyle ilgili olarak bir eylem planını hayata geçirme düşüncesindedir. Açılan üniversitelerin bölge halkına yararlı sonuçlar doğurması, piyasayı canlandırması bugüne değin tam anlamıyla mümkün olamadı. Bölgedeki kampüs ve diğer üniversite tesislerinin ekonomiye katkı koyacak şekilde yapılandırılması için bir planlamaya ihtiyaç vardır, biz bunun hazırlığındayız. Bu adımlar atılmadığı sürece insanımız bu topraklarda kök salamaz. Bu olumsuzlukların üzerine bir de oturup Kıbrıs Rum tarafının keyfinin gelmesini bekleyelim ve çözüme değin bu topraklarda hiç bir yatırım yapmayalım dersek vay halimize. Biz bu yaklaşımı kabul etmiyoruz.”

Kıbrıs Rum liderliğinin bu yöndeki yaklaşımını da eleştiren Özersay,  “Kıbrıs Rum tarafı için müzakerelere rağmen hayat devam etmektedir. Ama aynı toplumun liderliği bize müzakereler devam ederken bu bölgelere yatırım yapmayın demeye kalkışmaktadır. Ne münasebet, bu ülkenin belirli bir bölgesini kendi cebinde halihazırda alınmış olarak görmeleri müzakerenin doğasına aykırıdır” dedi.

Geçmiş yöneticilerin de bu anlayışı dolaylı olarak desteklediklerine işaret eden Özersay, bu bölgelere yatırım yapılması geciktirilerek hayatın donmasına, vatandaşların bu topraklarda kök salmasına mani olunduğunu savundu. Özersay şunları kaydetti:

“Güzelyurt’u belki müzakere masasında vermedik ama siyasilerin kötü icraatlarıyla ve buraları her zaman göz ardı etmeleriyle bir anlamda bu bölgenin içinin boşalmasına neden oldular. Bu anlayış yanlıştır. Müzakere devam ediyor diye hayatımızı askıya alamayız, almamalıyız ve Halkın Partisi istidarında biz bu anlayışı değiştireceğiz.”

Ziyaretler sırasında Genel Başkan Özersay yanında Partinin Genel Sekreteri Tolga Atakan, Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Naim Pınar ve Girne İlçe Başkanı Ahmet Tokatlıoğlu ile partinin bazı kurucu üyeleri ve merkez yönetim ve karar organları üyeleri de hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum