1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BKP TOPLUMSAL VAROLUŞ GÜÇLERİ, YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU
BKP TOPLUMSAL VAROLUŞ GÜÇLERİ, YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

BKP TOPLUMSAL VAROLUŞ GÜÇLERİ, YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Toplumsal Varoluş Güçleri, bugün saat 12.00’de Yüksek Seçim Kurulu’na adaylık başvurusunda bulundu.

A+A-

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, Devrimci Komünist Birlik temsilcisi Yusuf Alkım ve Baraka Kültür Merkezi aktivisti Münür Rahvancıoğlu başvurunun ardından basına açıklamada bulundu.

Seçimlere toplumun farklı kesimlerinden kişilerle kurulan ittifakla katılacaklarını söyleyen İzcan, adaylar belirlenirken liste kavgası ve tartışması yaşanmadığını kaydetti. Bazı partilerin liste tartışması yaptığını söyleyen İzcan, kimi partilerin en etkili adaylarını liste dışında bıraktıklarını kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen dört siyasi partiye alternatif olarak seçime katılacaklarını belirten İzcan, “Dördü bir yerde, birbirinin aynı, biz ise onlardan farklıyız, karşı tarafta duruyoruz” dedi.  İzcan, Türkiye Gezi Parkı olaylarını selamladıklarını belirterek, tüm halkların kardeş olduğunu söyledi.

Devrimci Komünist Birlik temsilcisi Yusuf Alkım da seçimlerde kendilerine ve partilerine güvendiklerini, mücadelelerinin seçimden sonra da devam edeceğini ifade etti. Alkım, “Bu oyunu reddetmek, duruşumuzu sandıkta göstermek ve bize ne kadar az kişi olduğumuzu söyleyenlere cevap vermek için sandığa gidiyoruz” dedi.

Baraka Kültür Merkezi aktivisti Münür Rahvancıoğlu da toplumsal mücadelenin içinde üzerlerine düşen görevi yaptıklarını söyledi.

Rahvancıoğlu, “Barış için, özelleştirmeye karşı seslerini yükseltmek için, halka besleme diyenlere onurlu bir halk olduğumuzu göstermek için bir araya geldik” dedi.

BKP’NİN BÖLGELERE GÖRE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Lefkoşa Milletvekili Adayları; İzzet İzcan, Münür Rahvancıoğlu, Yusuf Alkım,  Şifa Alçıcıoğlu, Mehmet Kızıldere, Bahire Korel, Adem Gürbudak, Müzeyyen Yaşarcan, Tahir Hoca, Armağan Desem, Ömer Köse, İncilay Eren, Nilgün Orhon, Hasan Yıkıcı, Selim Topel Koçak, Arif Okcu.

Mağusa Milletvekili Adayları; İlknur Işıl Türkmen, Yüksel Altuner, Şefik Par, Emin Taşker, İsmail Özuçar, Kazım Denizci, Neriman Köse, Gökhan Binici, Mehmet Adaman, Ümit Alptuğ, Ali Birkollu, Kaşif Fevzioğlu, Hüseyin Yılmaz Yaşarcan.

Girne Milletvekili Adayları; Salih Rüştü Sonüstün, Hediye Yiğiter, Fatma Alçıcıoğlu, Hasan Erdem Ocakcı, Hüseyin Kamalı, Sezel Haşimoğulları, Ahmet Aziz Kutlay, Fuat Sarıca, Bülent Ufuk Bulli, Salih Taşkın Yaradanakul.

Güzelyurt Milletvekili Adayları; Salih Efendi, Derviş Okan Ünlüyol, Tuncer Minare, İsmail Şanyol, Hilmi Hoca, Hüseyin Zurnacı.

İskele Milletvekili Adayları; İffet Musaoğulları, Ayten Giritli, Uğur Sadi Sönmez, Mehmet Kasapoğlu, Yahya Güden.

 

TAK

Bu haber toplam 403 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.