1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “BOĞAZ PİKNİK ALANI KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ”
“BOĞAZ PİKNİK ALANI KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ”

“BOĞAZ PİKNİK ALANI KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ”

TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI BOĞAZ PİKNİK ALANI’NIN KİRALANMASI KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

A+A-

DAYIOĞLU: “BOĞAZ PİKNİK ALANI KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sami Dayıoğlu, bakanlığa bağlı Boğaz Piknik Alanı’nın bir önceki dönemde Orman Dairesi Müdürlüğü tarafından “22.05.2013 tarihinden 21.05.2018 tarihine kadar ihaleye çıkılmaksızın kiralama yöntemine gidildiğini belirterek, bu ihalenin iptal edildiğini duyurdu.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sami Dayıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlıklara bağlı Dairelerin kiralama işlemlerinin Devlet İhale Tüzüğü kuralları uyarınca yapılması gerektiğini, sadece şahsa münhasır değil, ilan yolu ile tüm halkın bilgisine sunulduktan sonra verilecek tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Dayıoğlu, Anayasa uyarınca da devlet organları ve yönetim makamlarının, bütün işlemlerinde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmesi gerektiğini, ayrıcalık yapmamak zorunda olunduğunu anımsattı.

Bir önceki dönemde, belirtilen yasal mevzuatlar dikkate alınarak yapılması gereken söz konusu kiralama işleminin ilan edilmeden ve/veya halkın bilgisine getirilmeden sadece şahsa münhasır şekilde kiralandığını anlatan Dayıoğlu, konu kira sözleşmesinin tüm yasal haklara halel gelmeksizin tek taraflı olarak fesh edildiğinin kiralayan şahsa da tebliğ edildiğini vurguladı.

Dayıoğlu, kamu vicdanını rahatlatmak amacıyla yasal mevzuat çerçevesinde ilan edilerek halkın bilgisine getirildikten sonra verilecek teklifler çerçevesinde ihale yolu ile yapılacak olan kiralama işlemine sözleşmesi iptal edilen şahsın da teklif vererek kiralama isteğini yenileyebileceğini vurguladı.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.