1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BOĞAZKÖY’DE 'BAZ İSTASYONU' TARTIŞMASI
BOĞAZKÖY’DE 'BAZ İSTASYONU' TARTIŞMASI

BOĞAZKÖY’DE 'BAZ İSTASYONU' TARTIŞMASI

Boğazköy’de kurulan baz istasyonu tartışma yarattı, bölgede eylem yapıldı, operatör şirkete tepki gösterildi.

A+A-

Boğazköy’de bulunan Emaş Market arkasına inşa edilen baz istasyonu, bölge halkının tepkisine neden oldu. Önceki gün istasyonun bulunduğu alanda bir eylem yapıldı, bölgeliler baz istasyonuna tepki gösterdi. Eyleme Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi de destek verdi. Eylem sırasında bölgeye gelen GSM operatörü yetkilileri halka bilgi vermek isterken, kısa süreli bir tartışma da yaşandı.
Baz istasyonlarından şikayet eden bölge halkı, “kanser olmak istemediklerini” söyledi. 

Çelebi: “Resmen bakanlık onaylı kanser oluyoruz”
Kurulan baz istasyonu ile ilgili kendisi de dahil, hiç kimsenin haberi olmadığını belirten Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, dikilen baz istasyonu izninin, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınmış olduğunu kaydetti. Kendilerinin, GSM operatörlerinin baz istasyonu kurmalarına karşı olmadığını dile getiren Çelebi, önemli olan bu istasyonların, halk sağlığını tehdit etmeyecek mesafelerde kurulması olduğunun altını çizdi.

VATANDAŞ NE DEDİ? VATANDAŞ NE DEDİ? VATANDAŞ NE DEDİ? VATANDAŞ NE DEDİ?

Hasan Piro
Ben Ağırdağ muhtarıyım. Bölgede bulunan bütün vatandaşlar, kurulan baz istasyonu ile ilgili rahatsız. Sürekli bana gelip şikayette bulunuyorlar. Ben de dahil herkes konudan şikayetçi. Eğer bu istasyonu buradan kaldırmazlarsa, çok ciddi eylemler yapılacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Yüksel Çağlar
Boğazköy muhtarı olarak şunu söyleyebilirim ki; bizler uysal insanlarız. Bu tür hayati konularda dahi, kafamızı sokup, sineriz. Ancak merak ediyorum, buraya bu istasyonun dikilmesine izin veren bakan, hangi akla hizmetle bu izni verdi?

Belgin Nuri
Hiçbir kurum ve kuruluşun ki; buna devlette dahildir, insanlarımızın sağlığı ile oynama hakkı yoktur. Sırf birileri zengin olacak diye, insanlarımızı kanser yapmayı göze alabilmek, insanlığa sığmaz.

Mehmet Baysal
Kurulan baz istasyonları ile ilgili olarak sürekli medya haberler okuyoruz. Durum ortada… Baz istasyonları zararlıdır. Şimdi gelmişler, tam da yaşam alanımızın ortasına böle bir istasyon kuruyorlar. Bu çok vahim bir durumdur.

Kıymet Topal
Her gün onlarca insanların kanser olmasına sebep olan baz istasyonları sebebi ile bizler yaşadığımız yerleri terk etmeyi planlıyoruz. Kuracak başka ye mi kalmadı? Eğer bulamıyorlarsa benim, dağ yamacıma kendime ait arazim var. Ben bunu hibe etmeye hazırım. Yeter ki; sağlığımızdan uzak dursunlar.

Abdullah Çerkez
Eminim kurulan baz istasyonu ile birlikte, bölgede kanser vakaları ciddi miktarda artacaktır. Bu dikilen kazık, insanlarımızın hayatı ile oynamak anlamına gelmektedir. Maalesef ülkede insanların canına dahi değer verilmiyor.

YD

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.