1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BU KALABALIK... BU EYLEM... GEREKSİZ...
BU KALABALIK... BU EYLEM... GEREKSİZ...

BU KALABALIK... BU EYLEM... GEREKSİZ...

Yorgancıoğlu; İnsanımızın her olayda Başbakanlık önüne gelmesinin bir anlamı kalmadı...

A+A-

 

YORGANCIOĞLU: “BİZ ZATEN CAS’TAKİ SORUNU ÇÖZMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ...EYLEM GEREKSİZ”

“İTİRAZIMIZ OLDUĞUNDAN, RAHATSIZLIK DUYDUĞUMUZDAN DEĞİL AMA İNSANIMIZIN HER OLAYDA BAŞBAKANLIK ÖNÜNE GELMESİNİN BİR ANLAMI KALMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, Cyprus Airport Services (CAS)’taki sorunu çözme çabası içinde olduğuna işaret ederek, Hava-Sen’in Başbakanlık önündeki eylemini gereksiz bulduğunu söyledi.

Yorgancıoğlu, “insanımızın her olayda Başbakanlık önüne gelmesinin bir anlamı kalmadığını düşünüyoruz. Biz zaten bu işleri çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Buna karşı bir tavır içinde olsak, bunun kınanması adına böyle eylem yapılması daha anlamlı olur diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına açıklamalarda bulundu.

31 TEMMUZ İDARİ TATİL VERİLMEYECEK

Yorgancıoğlu, basının sorusu üzerine, önümüzdeki hafta kutlanacak Ramazan Bayram ile 1 Ağustos Zafer Bayramı arasında kalan 31 Temmuz’u idari tatil verme gibi bir düşünceleri olmadığı kaydetti.

“BİZ ZATEN BU İŞLERİ ÇÖZMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ...”

Cyprus Airport Services (CAS) çalışanlarının Başbakanlık önünde toplanmasıyla ilgili bir soru üzerine Yorgancıoğlu, bu konuyla ilgili değerlendirme yaptı.

Yorgancıoğlu, “İtirazımız olduğundan, rahatsızlık duyduğumuzdan değil ama insanımızın her olayda Başbakanlık önüne gelmesinin bir anlamı kalmadığını düşünüyoruz. Biz zaten bu işleri çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Buna karşı bir tavır içinde olsak, bunun kınanması adına böyle eylem yapılması daha anlamlı olur diye düşünüyoruz. Hükümetimizin zaten bu sorunu çözmek gibi bir çabası var. Bunu gereksiz bir eylem olarak görüyoruz” diye konuştu.

SİVİL HAVACILIK ALANINDAKİ GREVİN ERTELENMESİ...

Yorgancıoğlu, Ercan’da Sivil Havacılık Dairesi’nde  yapılmak istenen grevin Bakanlar Kurulu kararıyla 2 ay ertelenmesine atıfta bulunarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sendikalaşmaya ve haklı olunan noktada eylem yapılmasına karşı değiliz. Hükümetimiz döneminde bu tür olaylara tavır takınmadık ancak bir sendikanın yaptığı açıklamaya karşılık ilgili daire müdürünün de bir açıklama yapmasının grev nedeni olamayacağını düşünüyoruz.”

Turizmin yoğunlaştığı döneme ülkeye gelecek uçaklara hizmet verilmemesinin yaratacağı sorunlara işaret eden Yorgancıoğlu, grevin bu nedenle ertelendiğini söyledi.

Bakanlar Kurulu’nda gündemdeki konuları ele alacaklarını da vurgulayan Özkan Yorgancıoğlu, sendikaların hassas olduğu ve Sayıştay raporuyla gündem olan konuların da değerlendirileceğini kaydetti.

“FİLİSTİN’E YAPILAN SALDIRILAR KATLİAMA DÖNÜŞTÜ...”

Başbakan Yorgancıoğlu, açıklamasında, Filistin’de yaşananlara da işaret ederek, Birleşmiş Milletlere (BM) ve dünyada etkin olan diğer ülkelere İsrail’i durdurmak için müdahale çağırısı yaptı.

Siviller gözetilmeden yapılan saldırıların katliama dönüştüğünü kaydeden Başbakan Yorgancıoğlu, “Kıbrıslı Türkler olarak Filistin halkının böyle bir olayı hak etmediğini düşünüyor, saldırıları ve yapanları kınıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapılacak saldırılarda ölenler siviller, kadınlar ve çocuklar olacak. Bu saldırının biran önce durması gerek...” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.