1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "BUNALIM TOPLUMU OLDUK"
"BUNALIM TOPLUMU OLDUK"

"BUNALIM TOPLUMU OLDUK"

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Dr. Arif Albayrak toplumun ruh sağlığının bozulduğunu ifade etti.

A+A-

Hükümete eleştirilerde bulunan Albayrak; “Bunalım toplumu olduk” dedi. 

CTP’nin Başkan Adayı Kadri Fellahoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan seçimleri Ada Haber’e değerlendiren CTP Milletvekili Dr. Arif Albayrak, Başkent’te yeni bir dönemin başladığını belirtti. Henüz sokaklarda olmasa bile Lefkoşa’nın üstünde değişik bir hava estiğini ve moral/motivasyon gördüğünü kaydeden Albayrak,“tabi bununla birlikte kuşkulu bekleyişlerde var ama heyecanlar, gündem güzel şeyler ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı. 

‘BUNALIM TOPLUMU OLDUK’ 
Sandığa gitmeyen seçmenin verdiği mesajı ve toplumsal duyarlılık konusunu da değerlendiren Albayrak, toplumun bunalımda olduğunu söyledi. “Kıbrıs Türk halkı artık bir bunalım toplumu olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü yönetimde ciddi çelişkiler var. Bir program sunucusunu dinliyordum ve adam diyor ki: ‘Ben bekliyorum özellikle bir sürat kamerasına yakalanayım, bana mahkeme kâğıdı gelsin ve hesap sorayım! Bakanlar gerek bakan araçları gerek özel araçları ile yakalandığı zaman neden bir kısım insanlar bunlara af çıkarıyor diye kızıyor halk” diyen Albayrak kendisinin de bu durumdan son derece rahatsız olduğunu kaydetti.

“MECLİS KÜRSÜSÜNDE SIKÇA DİLE GETİRİRİM” 
Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Meclis kürsüsünde işlediğim özellikle döndüre döndüre sunduğum 5 -6 konudan bir tanesidir. Neden bir bakan makam veya sivil aracı ile bir yaya çarptığı zaman, -65’le geçmesi gerekirken 200’le geçerken- o ayrıcalık acaba öldürmez mi bir çocuğu? 

“SİNİR İLACI KULLANANLARDA ARTIŞ VAR” 
Bu tablo sinir ilacı kullananların sayısındaki artıştan da net olarak görülebilir. Bütün bunlar, bu sistem bu siyasetin getirdiği argümanlar değil midir ki insanları yaşamdan bıktırıyor ya da seçime gitmekten uzak durmalarını sağlıyor. Siyasi Partiler Yasasının da, siyaset anlayışının da değişmesi lazım.” 

“DİLİN KEMİĞİ YOK” 
İktidar partisini eleştiren Albayrak, özellikle bakanların birçok eleştiriye karşı duyarsız davrandıklarını savundu. “Dilin de kemiği yok. Güven de yok memlekette. Sağlık Bakanlığı diyor ki ‘merak etmesin kanser hastaları, Temmuz’da onkoloji yada radyoterapibinaları bitecekmiş!” diyen Albayrak bu söylemlerin halkı tatmin etmediğini söyledi. 

“SANAT YAPAN İNSANLARIN PARASI ÖDENMİYOR” 
Ülkede sanata ve sanatçıya değer verilmediğini de kaydeden Albayrak şunlarıkaydetti: “Siz öyle bir kaos yaratacaksınız ki sanat yapan insanların maaşları ödenmeyecek. Ve sadece 27 Martlarda ‘dünya tiyatro gününüz kutlu olsun gelin size bir kokteyl verelim’ diyeceksiniz. Nasıl olsa devletin cebindedir bunlar. ‘Gel sana bir yemek vereyim de bitsin mesele!’ Mesele yemek değildir, bir karşı duruş meselesidir, bir onur savaşıdır. 

‘YAPAMAZSAK HESAP SORUN’ 
Kendilerinin iktidar oldukları dönemle geçmiş dönemleri mukayese eden Albayrak CTP döneminde bu tür olayların yaşanmadığını savundu. Albayrak sözlerini şöyle tamamladı. “Geçiş dönemin sıkıntılarını analiz edebildiysek ve bu döneme uyarlayabildiysek bu bizim başarımız olacaktır. Bunu yapmazsak ki, ben yaptığımızı inanıyorum sükûtu hayal olabilir. Ama bu gidişat, ne isterse olsun rantın, çıkarcılığın, rahatın alıştırıldığı bir toplum olmasına rağmen Kıbrıs Türk toplumunun enayi olmadığının da bir sınavı olacak.”

 

Kaynak: Star Kıbrıs

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.