1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BÜYÜK SOYGUNDA DİKKAT ÇEKEN TELEFON KAYITLARI...
BÜYÜK SOYGUNDA DİKKAT ÇEKEN TELEFON KAYITLARI...

BÜYÜK SOYGUNDA DİKKAT ÇEKEN TELEFON KAYITLARI...

“DNA araştırması için kan örneği alındı”

A+A-
“DNA araştırması için kan örneği alındı”

   Müfettiş Örü, emare alınan yanık kıyafetler, Ford Escort marka araçtan alınan emareler üzerinde DNA analizi yapılabilmesi için zanlılardan kan örneği alındığını belirtti.
Olayla ilgili 2 milyon 229 bin 500 TL’nin, tabancanın, maskeler ve eldivenlerin arandığına işaret eden Örü, telefon dökümlerinin inceleneceğine, ayrıca olayla bağlantılı başka şahıslar olabileceğine vurgu yaparak, zanlıların 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Numan Örü, gelişmeleri aktardı
Bunun ardından mahkemeye yeminli şahadet veren Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şubede görevli polis müfettişi Numan Örü, Güzelyurt yolunda meydana gelen soygun, şiddet tehdidi ve kanunsuz silah taşıma olayıyla ilgili tutuklu bulunan zanlılar hakkında bilgiler verdi ve olay hakkındaki gelişmeleri anlattı.
Örü, soygunun aylar öncesinden planlandığını, bugüne kadar 120 civarında ifade alındığını, çalınan paranın 770 bin 500 TL’sinin bulunduğunu aktardı.  

Menteş Aziz’den Numan Örü’ye sorular

Zanlı Bilay Çetereisi’nin avukatı Menteş Aziz de, Örü’ye sorular yönelterek, çalındığı iddia edilen paraların kaydının bulunmadığı, seri numaralarının bilinmediği cevaplarını aldı.
Aziz, bu çerçevede bu paraların başkası tarafından da aynı şekilde banknotlar halinde muhafaza edilebileceğini, örneğin “bir tüccar tarafından da bu paraların bu şekilde alınabileceğini” iddia ederek, polisin bu paraları zanlı 2 Mahmut Fırat’a verdiğini, istediği yere koydurttuğunu ve sonra da bulunduğunu ileri sürdü.

 

Mahmut Fırat polisle işbirliği yaptı
Zanlı Mahmut Fırat’ın soygunun ilk günlerinde tutuklandığını sonra serbest bırakıldığını, polisle işbirliği yaptığını ve polisin ajanı olduğunu, parayı yerleştirme işini yaptığını, bulunan paraların çalınan paralar olmadığını iddia eden Aziz, ayrıca zanlı 1’in de tutuklu kalma gerekçesinin emarelere müdahale etmemesi olarak gösterildiğini, fakat zanlı 1 Bilay Çetereisi ve aranan Mustafa Çetereisi’nin babasının serbest olduğunu, onun da emarelere diğerleri kadar müdahale edebileceğine işaret etti.

 

“Bilay serbest kalmalı...”
Polisin, ülkeden kaçacakları ve emarelere müdahalede bulunacakları iddialarının hayal ürünü olduğunu savunarak, Bilay Çetereisi’nin serbest kalması gerektiğini, Türkiye’de sorgulanan Mustafa Çetereisi’nin de salıverildiğini anımsattı.

 

Polis iddiaları reddetti
Polis ise iddiaları reddederek, bulunan paranın çalınan paralar olduğunu, tüm çalışmaların kapsamlı sürdürüldüğünü, zanlıların serbest kalması halinde ülkede kaçabileceğini söyledi.

 

Atıcı: Aziz’in iddiaları hayal ürünü
Savcı Atıcı da, soruşturmaların sürdüğünü, zanlı avukatının ortaya koyduğu iddiaların hayal ürünü olduğunu, soruşturmanın tüm hızıyla devam ettiğini, paranın bir kısmına ulaşıldığını, emarelerin arandığını bu yüzden 8’er gün tutukluluk emri istediklerini kaydetti.


 

Sertbay, hayretini gizlemedi 
Yargıç Sertbay, zanlı Çetereisi’nin avukatı Menteş Aziz’in, ciddi iddialarının bulunduğunu, ilk duruşmada paranın banka içindeki kişilerce alındığını iddia ederken; bugün ise bulunan paranın bir tüccar tarafından polise verildiğini, polisin de zanlı Fırat’a bu parayı vererek, istediği yere koydurduğunu, polisin de bu parayı bulduğunu ileri sürdüğünü belirtti. 

 

“Telefon kayıtlarına dikkat çekti...”
Avukatın, polisin soygun olayını ortaya çıkarmak için hayali işler yaptığını ve suçu zanlı 1 Bilay Çetereisi üzerine yıkmaya çalıştığını iddia ettiğini anımsatan Sertbay, polisin ise yaptığı araştırmalarda, zanlı Bilay Çetereisi’nin olay günü soygun yapılan bölgede olduğunun, telefon kayıtlarından tespit edildiğine dikkati çekti. 

 

Diyalog
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.