1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA KURBAN KARŞILIĞI BAĞIŞ
ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA KURBAN KARŞILIĞI BAĞIŞ

ÇOCUK ESİRGEME KURUMUNA KURBAN KARŞILIĞI BAĞIŞ

Çocuk Esirgeme Kurumu, korunmaya Kurban Bayramı öncesinde kurban karşılığı bağış kabul ettiğini açıkladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu, korunmaya muhtaç çocuklar için yürüttüğü faaliyetlerine kaynak yaratmak amacıyla Kurban Bayramı öncesinde kurban karşılığı veya gönülden kopan maddi bağış kabul ettiğini açıkladı.

“Çocukların, ülkeye ve insanlığa yararlı olacak şekilde yetişmelerini sağlamak, haklarını ve sağlıklarını korumak, özellikle dar gelirli ailelere mensup ve korunmaya muhtaç çocuklara kol kanat germek” amacıyla faaliyetler yaptığını kaydeden Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu, halkın katkılarını beklediğini duyurdu.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Başkanı Ayşe Coşar yaptığı yazılı açıklamada, kurumun bütçesine akacak her kuruşun, bir çocuğa, dolayısıyla toplumun gelişmesine katkıda bulunacağını belirterek, halkın yardımlarını beklediklerini vurguladı.

Coşar, kurum olarak kurban kesmek yerine, kesilecek kurbanın karşılığının söz konusu amaçlar için kullanılmasının da bir ibadet gibi olacağına inandığını belirtti.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na yardım etmek veya kurban karşılığında bağışlarını vermek isteyenlerin Türk Bankası’ndaki “Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu 1687530”, Vakıflar Bankası’ndaki “Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu 1108310-3041473” ve Türkiye İş Bankası’ndaki “Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu 6818 2666” numaralı hesaplara bağışlarını yatırabileceklerini belirten Coşar, bağışların doğrudan Kuruma da yapılabileceğini kaydetti.

Ayşe Coşar, Çocuk Esirgeme Kurumu’na doğrudan bağış yapmak isteyenlerin, 05428646817, 05338406400 veya 05338340601 numaralı telefonlardan bilgi alabileceklerini belirtti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.