1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CTP GENÇLİK ÖRGÜTÜ İSKELE İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
CTP GENÇLİK ÖRGÜTÜ İSKELE İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CTP GENÇLİK ÖRGÜTÜ İSKELE İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü, İskele İlçe Kongresi önceki gece gerçekleştirildi. CTP İskele İlçe Başkanı ve milletvekili Önder Sennaroğlu’nun da katıldığı Kongre’de, İlçe Başkanlığı’na oybirliği ile Rasiha Mülazim getirildi.

A+A-

İLÇE BAŞKANLIĞI’NA RASİHA MÜLAZİM GETİRİLDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü, İskele İlçe Kongresi önceki gece gerçekleştirildi.

CTP İskele İlçe Başkanı ve milletvekili Önder Sennaroğlu’nun da katıldığı Kongre’de, İlçe Başkanlığı’na oybirliği ile Rasiha Mülazim getirildi.

CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre kongre açılışında “demokrasi şehitleri” anısına bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

İskele İlçe Binası’nda gerçekleştirilen kongrede yeni dönemde görev alacak olan yönetim kurulu üyeleri de belirlendi.

SENNAROĞLU:  “ÜLKE YANGIN YERİ”

CTP İskele İlçe Başkanı ve milletvekili Önder Sennaroğlu kongreye hitaben yaptığı konuşmada, gençlerin heyecanından büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bir süredir tüzük gereği İskele İlçesi’ne bağlı ocaklarda kongre yaptıklarını ve gençlik kongresiyle birlikte14 Mayıs’ta yapılacak olan İlçe Kongresi’ne hazır olacaklarını ifade eden Sennaroğlu, yaşanan sürecin tüm partililere hayırlı olmasını diledi.

Sennaroğlu, sektörlerde sıkıntıların artarak devam ettiğini ve Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) tek başına iktidar olduğu dönemden itibaren ülkenin her yerinin yangın yerine döndüğünü kaydetti.

UBP’nin yönetim anlayışı nedeniyle sosyal adaletten, hak ve hukuktan bahsetmenin her geçen gün daha da zorlaştığına belirten Sennaroğlu, halkın bu yüzden her geçen gün CTP’ye olan talebinin arttığını savundu.

Sennaroğlu, bu talebin en bariz örneğinin LTB ara seçimlerinden çıkan sonuç olduğunu ifade etti.

SOLYALI: “KAVGA İSKELE’DE BAŞLAMALI”

Sennaroğlu’nun ardından konuşan CTP Gençlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı, “Emeği ve alın teri ile Karpaz’ın her köşesinden gelen genç yoldaşlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını” dile getirdi.

İskele’nin “ötekileştirmeyi en çok yaşayan” bölgelerden olduğunu iddia eden Solyalı, kongreyi gerçekleştiren birçok kişinin iş ve ekmek parası ile tehdit edildiğini ileri sürdü.

Solyalı, “UBP’nin bu yönetim anlayışını önce bu bölge sonra da ülke üzerinden kurtaracak olan lokomotif güç gençlerdir” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Ahmet Sennaroğlu tarafından okunarak kongrenin onayına sunulan faaliyet raporunun onaylanmasının ardından yeni dönem İlçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.

Kongrede ilçe başkanlığı için tek aday Rasiha Mülazim oybirliği ile İlçe Başkanlığı’na seçilirken, Yönetim Kurulu Sekreterliği’ne İlke İlktaç, Örgüt Sekreterliği’ne Raif Zahteroğluları, Sosyal Aktiviteler Sekreterliği’ne Ahmer Sennaroğlu, Dış İlişkiler Sekreterliği’ne Abdülselam Tanışman, Eğitim Sekreterliği’ne Murat Bağator,  Mali İşler Sekreterliği’ne Arif Osum, faal üyeliğe de Ali Taşkıranlar oybirliğiyle seçildi.

Kaynak:TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.