1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CUMHURBAŞKANI EROĞLU GİAD’I KABUL ETTİ
CUMHURBAŞKANI EROĞLU GİAD’I KABUL ETTİ

CUMHURBAŞKANI EROĞLU GİAD’I KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün, Arsen Angı başkanlığındaki Genç İş Adamları Derneği (GİAD)’ın yeni Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

A+A-

EROĞLU: “SEÇİME KATILIM YÜKSEK OLMALI...”

“EKİM AYININ İLK HAFTASI MÜZAKERELERİN BAŞLAMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bugün, Arsen Angı  başkanlığındaki Genç İş Adamları Derneği (GİAD)’ın yeni Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ülkenin siyasi ve ekonomi istikrara ihtiyaç duyduğuna işaret ederek, seçimlerden sonra oluşacak yeni hükümet ve meclisin ülkenin çıkarları doğrultusunda hareket etmesi temennisinde bulundu.

“SEÇİME KATILIM YÜKSEK OLMALI”

Eroğlu seçimin yaz ayına denk gelmesinin oy kaybına sebep olabileceği konusunda duyumlar alığına işaret ederek, “Birçok kişi 3-5 ay önceden tatil planı yaptı. Seçime katılımın yüksek olmaması bizi üzer. İnşallah seçimlere katılım yüksek olur” dedi.

“VATANDAŞLAR SANDIĞA GİDİP İRADELERİNİ KULLANMALI”

Halka çağrıda da bulunan Eroğlu, vatandaşların sandığa gidip iradelerini kullanmaları gerektiğini, bu seçimde oy kullanım oranının yüzde 50 değil de yüzde 80 olması gerektiğini kaydetti.

“YENİ HÜKÜMET YASALARDA GEREKLİ DEĞİŞİMLERİ YAPMALI”

Yeni kurulacak hükümet döneminde halkın refahı ve düzeni için yasalarda gerekli değişikliklerin yapılması gerektiğini söyleyen Eroğlu, yapılacak düzenlemelerle, kuruluşların da öneri ve taleplerini dikkate alan bir hükümet yapısının ortaya çıkması gerektiğini belirtti.

“EKİM AYININ İLK HAFTASI MÜZAKERELERİN BAŞLAMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs konusunda olası bir anlaşmaya varılması yönünde Rum tarafının tüm olumsuzluklarına rağmen, Kıbrıs Türk tarafı olarak bugüne kadar ortaya konan çözüm planlarına hep olumlu yaklaşıldığını yineleyerek, müzakerelerin Ekim ayının ilk haftası başlaması yönünde sürekli ilgili yerlere yazı göndererek basına da bu konuda beyanatlar verdiğini kaydetti.

Eroğlu, her iki tarafın anlaşmayı kabul etmesi için müzakere masasında tartışılarak bir uzlaşmaya varılabileceğine anlatarak, iki halkın yan yana huzur içerisinde yaşamasının sağlanması için bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

“Kıbrıs Türk tarafının beklentisi bir anlaşmadır. Rum tarafında değişik sesler çıkmaya başlıyor” diyen Eroğlu, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Ulusal Konsey’in yüzde 75’inin onayıyla müzakere masasına oturması söyleminin sağlıksız olduğunu, böyle bir desteğin mümkün olmadığını vurguladı.

ANGI

Genç İş Adamları Derneği Başkanı Arsen Angı ise ziyaretteki konuşmasında,  geçmiş aylarda yapılan Olağan Genel Kurullarının ardından yeni yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ya nezaket ziyareti düzenleyerek fikir teatisinde bulunmak istediklerini söyledi.

“EN ÖNEMLİ 10 SORUNU TESPİT EDEREK RAPOR HAZIRLADIK”

Ülkenin içinde bulunduğu siyasi istikrarsızlığın ekonomiye de yansıdığını dile getiren Angı, Dernek olarak bir çalıştay organize ettiklerini ve buradan çıkan sonuçlardan yola çıkarak yeni hükümetin yapması gereken en önemli 10 sorunun tespit edildiğini belirtti.

Tespit edilen en önemli 10 sorunun giderilmesi için de çözüm önerileri ürettiklerini ve bu doğrultuda hazırlanan raporu Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun da bilgisine getirmek istediklerini ifade eden Angı, haziran ayında 9’uncusunu çıkardıkları “Vizyon” dergisini de Cumhurbaşkanı Eroğlu’na takdim etti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.