1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CUMHURBAŞKANLIĞI: “UÇAK BİLETLERİYLE İLGİLİ ETİK VE YA DA YASA DIŞI UYGULAMA YOK”
CUMHURBAŞKANLIĞI: “UÇAK BİLETLERİYLE İLGİLİ ETİK VE YA DA YASA DIŞI UYGULAMA YOK”

CUMHURBAŞKANLIĞI: “UÇAK BİLETLERİYLE İLGİLİ ETİK VE YA DA YASA DIŞI UYGULAMA YOK”

Cumhurbaşkanlığı’ndan resmi temaslar için yurtdışına yapılan seyahatler bağlamında satın alınan uçak biletleriyle ilgili,

A+A-

“UÇAK BİLETLERİYLE İLGİLİ ETİK VE YA DA YASA DIŞI UYGULAMA YOK”

“İDDİALAR PROPAGANDA MAKSATLI”

“BU GİBİ HARCAMALAR GİZLİ DEĞİL... SAYIŞTAY BAŞKANLIĞI’NIN DENETİMİNE TABİ”

“AİLEDEN BİRİNİN DANIŞMAN OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Cumhurbaşkanlığı’ndan resmi temaslar için yurtdışına yapılan seyahatler bağlamında satın alınan uçak biletleriyle ilgili herhangi etik ya da yasa dışı uygulamanın olmadığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan bugün yapılan açıklamada ayrıca, Cumhurbaşkanı’nın ailesinden bir ferdin Cumhurbaşkanlığı’nda danışmanlık görevi üstlenmesi gibi bir durumun da söz konusu olmadığı kaydedildi.

“İDDİALAR PROPAGANDA MAKSATLI”

Açıklamada, bugün bir gazetenin manşet haberinde yer alan iddiaların “propaganda maksatlı” olduğu ve doğruları yansıtmadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun her zaman basın özgürlüğüne ve medyaya büyük değer verdiği,basın özgürlüğü ve doğru haberciliğin önemini vurguladığına işaret edilen açıklamada, “Kıbrıs Türk basını özgürdür ve yalana, asılsız iddiaya, karalamaya yönelmediği sürece yazdıkları ile ülkemize, halkımıza değerli hizmetler sağlayacağı kuşkusuzdur” denildi.

Açıklama, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığından resmi temaslar için yurtdışına yapılan seyahatler bağlamında satın alınan uçak biletleriyle ilgili herhangi bir etik ya da yasa dışı uygulama söz konusu değildir. Söz konusu biletler devletin diğer resmi kurum, kuruluşlarında olduğu gibi değişik zamanlarda koşullar da göz önünde bulundurularak farklı-farklı acentelerden alınmaktadır”

“HARCAMALAR GİZLİ DEĞİL... SAYIŞTAY DENETİMİNE TABİ”

Cumhurbaşkanlığı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı’nın bu gibi harcamalarının gizli olmayıp, diğer devlet kurum, kuruluşları gibi Sayıştay Başkanlığı’nın denetimine tabi olduğu ve ilgili devlet birimleriyle anında paylaşıldığına dikkat çekildi.

“AİLEDEN BİRİNİN DANIŞMAN OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı’nın aile fertlerinden birinin Cumhurbaşkanlığı’nda danışman olarak çalıştığı iddiasına da değinilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın aile fertlerinden herhangi birinin Cumhurbaşkanlığı’nda danışman olarak çalışması, maaş ve/veya benzeri bir ödenek alması da söz konusu değildir” denildi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.