1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAMDAN AKAN SULAR İÇİN KOVALAR DEVLET DAİRESİNDE!
DAMDAN AKAN SULAR İÇİN KOVALAR DEVLET DAİRESİNDE!

DAMDAN AKAN SULAR İÇİN KOVALAR DEVLET DAİRESİNDE!

Başbakana mektup!

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası yaptığı açıklama ile dün ülkeye yağan yağmurdan Kamu Hizmeti Komisyonunun etkilendiğine vurgu yaparak Başbakan Özkan Yorgancıoğlu'na bir mektup gönderdi. Mektup şöyle:

Sn. Özkan Yorgancıoğlu

Başbakan

Lefkoşa

İş sağlığı ve güvenliği, emeği ile geçinen insanlar için büyük önem arz etmekte ve sosyal devlet anlayışının gereği iş yerinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Bu çerçevede bir çok kamu kurumumuzda olduğu gibi Kamu Hizmeti Komisyonu'nda da görev ifa eden personelimiz maalesef sağlıklı ve güvenli bir ortamda görev ifa etmemektedir.

Kamu Hizmeti Komisyonu'nda elektronik cihazların bulunduğu bölümde Tabipler Birliği tarafından yapılan ölçümlerde de görülmüştür ki 2 olması gerek radyasyon oranı 6 çıkmıştır. Özellikle bu bölümde çalışan Kamu Hizmeti Komisyonu çalışanlarımız hergün radyasyon altında çalışmakta ve sağlıkları da tehdit altındadır.

Ayrıca her yağan yağmur ile birlikte binlerce dolar değerindeki aletlerin üzerine sular akmakta ve Kamu Hizmeti Komisyonu'nun her yerinde binaya sular girmektedir. 21. Yüzyılı yaşadığımız günümüzde binanın her yerinde damdan akan sular için kovaların olması ise Kamu Hizmeti Komisyonu gibi bir kuruluşumuza yakışmamaktadır.

Bu çerçevede sendikamız KTAMS, Kamu Hizmeti Komisyonu'nun yaşamamış olduğu bina kaynaklı sıkıntıların ivedi çözümü adına yapılabilecekleri konuşmak üzere sizden randevu talep eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

tapu1-001-001.jpg

Ahmet Kaptan

Başkan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.