1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAÜ, YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ KABUL EDECEK
DAÜ, YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

DAÜ, YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

DAÜ, Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edecek

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2014 – 2015 Akademik Yılı Güz Dönemi için yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

DAÜ’den verilen bilgiye göre, Eğitim Fakültesi'ne bağlı, (Türkçe) Müzik Öğretmenliği Lisans Programı, Mimarlık Fakültesi'ne bağlı, (İngilizce-Türkçe) İç Mimarlık Lisans Programı, İletişim Fakültesi'ne bağlı, (İngilizce)  Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Lisans Programı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne bağlı (Türkçe) Spor Bilimleri Lisans Programlarına özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek.

Ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde eğitim veren Hemşirelik Bölümü Hemşirelik Lisans Programına da portfolyo değerlendirilmesi/mülakat yolu ile KKTC uyruklu öğrenci alınacak.

Açıklamada, DAÜ Giriş ve Burs Sınavı - 2014’e katılmayan öğrencilerin de söz konusu yetenek sınavlarına başvurabilecekleri belirtildi. Yapılacak olan yetenek sınavları yaz aylarında kontenjanlar doluncaya dek devam edecek.

Lise eğitimini tamamlamış olan KKTC uyruklu öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü'ne yapacakları yetenek sınavı başvuruları ile ilgili detaylı bilgiye 630 1217 numaralı telefondan veya www.emu.edu.tr ve registrar@emu.edu.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS PROGRAMI YETENEK SINAVI

Tek aşamalı olarak gerçekleştirilecek olan yetenek sınavına adaylar bireysel olarak alınacak.

Sözlü ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek olan söz konusu sınavda adaylardan 5 adet tek ses işitme-yineleme, 5 adet iki ses işitme-yineleme, 5 adet üç ses işitme-yineleme: majör, minör, makamsal akorlar, 2 adet dört ses işitme-yineleme: 7’li akorlardan, ezgi işitme-yineleme: ikişer motiften makamsal ve tonal iki ayrı melodik cümleyi yineleme, bir okul şarkısı/arya ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi, enstrümanı ile kendi belirlediği bir eseri seslendirmesi istenecek.

Mülakat sırasında aday öğrenciye müzik alanına ilişkin eğitim geçmişi, adayın kişisel ve akademik özelliklerine ilişkin sorular da sorulacak.

İÇ MİMARLIK LİSANS PROGRAMI YETENEK SINAVI

İç Mimarlık yetenek sınavına katılacak adayların, 25 çoktan seçmeli sorudan oluşan görsel yetenek sınavına 40 dakikalık zaman içerisinde yanıt vermeleri gerekiyor.

Sınav sonucunda başarılı olan adaylar bölüme girmeye hak kazanacak.

GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI GÖRSEL YETENEK SINAVI

Söz konusu sınava katılacak olan adayların  genel kültür seviyelerinin, görsel algı düzeylerinin ölçüldüğü ve desen, çizim, grafik, fotoğraf bilgisayar destekli tasarım, görsel tasarım ve sanat çalışmaları  v.b alana olan ilgi ve becerilerini içeren portfolyo ile sunum yapmaları gerekiyor.

SPOR BİLİMLERİ YETENEK SINAVI

Spor Bilimleri yetenek sınavına katılacak öğrencilerden yapılacak olan mülakatla spor geçmişleri hakkında bilgiler alınacak. Adayların herhangi bir spor lisansına sahip olmaları avantaj sayılacak.

TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.