1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DENKTAŞ: “GENÇLER İŞVEREN KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
DENKTAŞ: “GENÇLER İŞVEREN KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

DENKTAŞ: “GENÇLER İŞVEREN KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Denktaş, devlete 2014 yılında istihdam edilecek kişi sayısının toplamda 280 olduğunu anımsatarak, kamuya istihdamlarla işsizlik probleminin çözümünün mümkün görülmediğini söyledi.

A+A-

DENKTAŞ: “GENÇLER İŞVEREN KONUMA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, devlete 2014 yılında istihdam edilecek kişi sayısının toplamda 280 olduğunu anımsatarak, kamuya istihdamlarla işsizlik probleminin çözümünün mümkün görülmediğini söyledi.

DP/UG geçtiğimiz akşam Değirmenlik’te, köy örgütü kongresini gerçekleştirdi. Kongrede, DP/UG Değirmenlik Örgüt Başkanlığına Ahmet Erbay; Kadın Örgütü Başkanlığına Arife Güneş; Gençlik Örgütü Başkanlığına ise Hüseyin Özer seçildi.

DP/UG’den yapılan açıklamaya göre Değirmenlik Köy örgütü kongresine DP/UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, Lefkoşa milletvekilleri Hasan Taçoy ile Zorlu Töre, parti ve kadın örgütü yetkilileriyle bölge halkı katıldı.

DENKTAŞ: “EŞİT VE ADİL HİZMET HEDEFİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Denktaş, vatandaşın hizmet beklediğini ve verdiği oyun karşılığını en iyi şekilde almak istediğinin altını çizerek, iktidarın ortağı olan DP/UG’in bu bilinçle tüm vatandaşların hakkını gözettiğini, eşit ve adil bir şekilde hizmet hedefiyle çalıştıklarını kaydetti.

Denktaş, “Halkın beklentisi büyük çünkü çok büyük sıkıntıları var. Tüm bunların farkındayız. Ancak her şey adım adım ilerlemek zorunda. Sizlerden biraz daha sabırlı olmanızı istiyorum. Göstermiş olduğunuz bu sabırla daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza inancım tamdır” dedi.

Denktaş, devlete 2014 yılında istihdam edilecek sayının toplamda 280 olduğunu bir kez daha yineleyerek, kamuya istihdamlarla işsizlik probleminin çözümünün mümkün görülmediğini söyledi.

Bu bilinçle hareket ettiklerini, bu çerçevede seçim öncesi halka verdikleri sözlerden birinin de gençleri ‘iş dilenen’ değil, ‘işveren’ konumuna getirmek olduğunu belirten Denktaş, bir takım çalışmalar başlattıklarını bunun meyvelerini de en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarının kaydetti.

Denktaş, ‘Kamu Reformu’ konusunda da ciddi çalışmalar yapıldığından söz ederek, reformun içeriğini paylaştı.

ŞONYA: “HÜKÜMET PROGRAMINA BAĞLIYIZ”

DP/UG Genel Sekreteri Bengü Şonya ise özellikle Kıbrıs sorununda gelinen aşamalar hakkında bilgiler verdi. Halkın kararlarına ve iradesine her zaman saygılı olduklarının vurgulayan Şonya, DP/UG’nin sahada halkıyla iç içe, el ele olduğunu; vatandaşa daha iyi hizmeti sunmak için çaba sarf ettiklerini belirtti. 

Şonya, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) ile yapılan ‘Hükümet Programı’na bağlı olduklarını söyledi. Şonya, “CTP ile yapılan hükümet programına bağlıyız. O programda yer alan konular arasında ‘Siyasi Partiler Yasa’sının değiştirilmesi ile ilgili çalışmaları genel sekreterlik olarak yakınen takip etmekteyiz. Ve bu yasanın milletvekili transferlerinin önlenebilmesi içinde suretle çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.

TAÇOY: “VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

DP/UG Lefkoşa milletvekili Hasan Taçoy da ülkenin özlem duyduğu, hasret çektiği birçok yeni uygulama ve projelerin iktidar dönemlerinde hayata geçeceğinden kimsenin şüphe duymamasını istedi.

Taçoy, DP/UG’nin vatandaştan aldığı yetkinin sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiğini söyleyerek, “Daha güçlü bir KKTC ve halkımızın özlem duyduğu refah seviyesine ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.