1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DENKTAŞ: “HEDEFİMİZ DP-UG’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA TAŞIYACAK BİR LİSTE ORTAYA ÇIKARMAK”
DENKTAŞ: “HEDEFİMİZ DP-UG’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA TAŞIYACAK BİR LİSTE ORTAYA ÇIKARMAK”

DENKTAŞ: “HEDEFİMİZ DP-UG’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARA TAŞIYACAK BİR LİSTE ORTAYA ÇIKARMAK”

DP-UG GAZİMAĞUSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINI TANITTI

A+A-

Demokrat Parti Ulusal Güçler, (DP-UG) Gazimağusa Milletvekilleri aday adaylarını, The Dee European Hotel’de düzenlenen törenle tanıttı.

DP-UG Genel Başkanı Denktaş, yıllarca özlenen birlikteliği, iktidarı, iyi bir yönetimi oluşturmak çıktıkları yolda, partilileri ve halkla birlikte yürüyeceklerini söyledi.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre törende, DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, Gazimağusa Milletvekilleri Dr. Ahmet Kaşif ve Afet Özcafer ile İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu birer konuşma yaptı. Konuşmalarda, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde duruldu ve 28 Temmuz’da DP-UG’nin tek başına iktidar olacağı savunuldu.

DENKTAŞ: “İYİ BİR YÖNETİM OLUŞTURMAYA ADIM ATACAĞIZ”

Denktaş, “Bu akşam burada, 28 Temmuz’da bu ülkenin önünü açacak iyi bir yönetimi oluşturmaya adım atacağız” diyerek, tanıtım kokteyllerine, Gazimağusa’nın ardından İskele, Girne, Lefkoşa ve Güzelyurt ile devam edeceklerini kaydetti.

Hedeflerinin DP-UG’yi tek başına iktidara taşıyacak bir liste ortaya çıkarmak olduğunu söyleyen Denktaş, aday adaylarının hepsinin değerli olduğunu, kim seçilirse seçilsin kaybedenin olmayacağını belirtti.

Denktaş şöyle devam etti:

“Buraya bu akşam katılan herkes bilecek ki, gelecek dönem hakkı olan herkesin hiç yalvarmadan hakkını alabildiği, çok net belirlenmiş kriterler içine giren herkesin dayı-amca bularak değil, evinde oturarak hakkına ulaşabildiği, şikâyetini söyleyebildiği, yaşam kalitesi yükselmiş insanların yaşadığı, mutlu bir KKTC yaratacağız”

Kıbrıs sorununun çözümü için yeni bir plan gündeme geleceğini söyleyen Denktaş, “O noktaya gelindiğinde, başını hiç yerden kaldırmayan, her söylenene evet diyen İrsen Küçük’ün yönetimsizliğiyle gidemezdik” dedi.

Görüşmecinin elini güçlendirmek için iyi yönetilen bir KKTC’ye gerek olduğunu söyleyen Denktaş, çözümü engellemek için değil, çözümü yönlendirmek için ayakta duran bir halk yapılandırılmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Partisine ve kendine yönelik eleştirileri de yanıtlayan Denktaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Başbakanlık’ta danışman olarak çalışıp Başbakan’ın hoşuna gidecek köşe yazısı yazanlar ‘Kurultay dolmayacak, 3-5 kişi ile kurultay yapacak’ demekteydiler. Bugün, bazı arkadaşlar ikaz etti, ‘fazla saldırma salon dopdolu ağzına kadar, bizimkiler gidici’ diyorlar. Sizinkiler zaten gidiciydi. Bizimkiler yaratmadı ki kendileri yarattı. Kendi partisinde olanları bile kucaklamayan, bu halkı nasıl kucaklayacaktı. Bunu gösteren adam zaten gidecekti. Biz sadece üfürdük.”

KAŞİF: “DP-UG, İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNE GAZİMAĞUSA İLE DEVAM EDİYOR”

DP-UG Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, “İktidar yürüyüşü nasıldır, insanlarımızı, devletimizi yönetmek, idare etmek, devlet adamlığı yapmak nasıldır, onlara göstereceğiz” dedi.

Kaşif, “İrsen Küçük zulmünden korkmaları nedeniyle yanlarında olamayanlar bulunduğunu” öne sürerek, “Korkmayın, bu ülkede artık korku baskısı bitmiştir. İrsen Küçük zulmü bitmiştir” dedi.

Ada insanının, özgürlüğüne bağlı olduğunu, hürriyetinden, özgürlüğünden, onurundan hiçbir zaman vazgeçmediğini belirten Kaşif, 50’li yıllarda başlayan mücadelenin 74’te taçlandığını, şimdi de taç üstüne taç geldiğini söyledi. Kaşif, “Onun için biz bu taçları daha büyük yapmak için bu yoldayız. Onurumuzu, gururumuzu, kimliğimizi ve kişiliğimizi zedelememek, zedeletmemek için buradayız” dedi.

DP-UG bayrağı altında toplanarak, partiyi kalıcı iktidar yapmak üzere ileri doğru yürüyeceklerini söyleyen Kaşif, “Ne mutlu bizlere KKTC’de yaşıyoruz. Ne mutlu bizlere ki Gazimağusa’yı fethederek yollara düştük. Gazimağusa’da değişim ve yenilenme bugün başlamıştır. 28 Temmuz akşamı DP UG’nin iktidar akşamı olacaktır” diye konuştu.

ÖZCAFER: “MAKAM VE MEVKİ İÇİN YOLA ÇIKMADIK”

DP-UG Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer de, “Geçmiş geçmişte kalmıştır. Benim için artık gelecek vardır. UBP’den kopan arkadaşlarım ve DP’li arkadaşlarımla birlikte KKTC’de iktidar olma hedefiyle buradayız” dedi.

Herhangi bir makam veya mevki için yola çıkmadıklarını, hiçbir zaman kendilerini düşünmediklerini söyleyen Özcafer, her zaman yanlarında duranları ve KKTC halkını düşünerek hareket ettiklerini belirtti.

Özcafer, hedeflerinin, KKTC devletini yaşatmak ve yüceltmek olduğunu söyleyerek, “Sağ merkezde buluşmak ama solda da bulunan arkadaşlarımızı bizimle birlikte ülkemiz için çalışmaya davet etmektir amacımız. Bu yüzden buradayız” dedi.

ATAOĞLU: “DP-UG’Yİ İKTİDARA TAŞIMA SÖZÜNÜ VERİYORUZ”

DP-UG Gazimağusa İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu da gecede yaptığı konuşmasında DP’de bir ilk yaşandığına işaret ederek, 8’ler grubunun partilerinden istifa etmesiyle gelişen süreci anlattı.

Birlik ve beraberlik içerisinde erken genel seçimlerde DP-UG’yi iktidara taşıma sözü verdiklerini belirten Fikri Ataoğlu, “Demokrat Parti Ulusal Güçler çatısı altında toplanıyoruz. Serdar Denktaş Başbakan. Çalışmalarımızı artırarak omuz omuza iktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.