1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DENKTAŞ: “KARARLI VE UZLAŞMACI TUTUMU SÜRDÜRECEĞİZ”
DENKTAŞ: “KARARLI VE UZLAŞMACI TUTUMU SÜRDÜRECEĞİZ”

DENKTAŞ: “KARARLI VE UZLAŞMACI TUTUMU SÜRDÜRECEĞİZ”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hükümetin, ülkeyi içinde bulunulan kaos ortamından düzlüğe çıkarmak için kararlı ve uzlaşmacı tutumunu sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

A+A-

“KARARLI VE UZLAŞMACI TUTUMU SÜRDÜRECEĞİZ”

“CTP DÖNEMİNDE ORTAYA KONULAN BECERİKSİZLİĞİNİ ÖRTMEK ADINA YAPILAN GİRİŞİM VE YAKLAŞIMLAR HÜKÜMETİMİZİN KARARLILIĞINI SEKTEYE UĞRATMAYACAKTIR”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hükümetin, ülkeyi içinde bulunulan kaos ortamından düzlüğe çıkarmak için kararlı ve uzlaşmacı tutumunu sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Denktaş, emirnameler ve vatandaşlık uygulamaları ile ilgili yargıya taşınan, ara emri ve davalar hakkında basın açıklaması yaptı.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş açıklamasında, “Son yılların iktidar partisi CTP döneminde ortaya konulan beceriksizliği örtmek adına art arda açılan ve son olarak da vatandaşlıklar konusunun yargıya taşınması ile taçlandırılan girişim ve benzeri yaklaşımlar hükümetimizin kararlılığını sekteye uğratmayacaktır” dedi.

Emirnamelerin iptali ile ilgili Şehir Planlama Dairesi’ne ve Savcılığa çalışma yapmaları için verdiği talimatın kamuoyu tarafından bilinmekte olduğuna dikkati çeken Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş “Ülke fiziki planına uygun olarak başlatılmış planlama çalışmaları, emirnamelerin kalkması ile birlikte yerelden hizmet alımı ve Türkiye Şehircilik Bakanlığı’ndan katkı alınmak suretiyle hızlandırılacaktır. Bu konuda da ilgili bakanlığın girişimlerini başlatması talimatı verilmiştir” diye konuştu.

“MAHKEMELER SİYASİ MALZEME OLARAK KULLANILMAK İSTENİYOR”

Hükümetin tutumunun, ülkenin gelişmesi ve zenginleşmesi olduğuna dikkati çeken Serdar Denktaş, mahkemeleri siyasi malzeme olarak kullanmak isteyenler bulunduğuna işaret ederek sert çıktı.

Denktaş, “Mahkemeleri siyasi malzeme olarak kullanmak isteyen ve hükümetin atmak istediği adımları engellemeye çalışan yaklaşımların bu ülkenin gelişmesi, zenginleşmesi yönünde atacağımız adımları engelleyemeyeceğini altını çize çize belirtmek isterim” dedi.

Denktaş, söz konusu girişimlerin CTP döneminde ortaya konulan beceriksizliği örtmek adına atıldığını belirtti.

“İYİ İDARE YASASI’NIN YENİDEN ELE ALINMASI GÜNDEME GELEBİLİR”

Denktaş, hükümeti engelleme girişimlerine devam edilmesi ve hükümetin de gerek duyması halinde ‘İyi İdare Yasası’nın yeniden ele alınmasının gündeme geleceğinin altını çizerek şunları ifade etti:

“Fasıl 96, Girne, Boğaz, Dipkarpaz ve Mağusa’nın küçük bir bölgesi haricinde yürürlükte olan ve uygulanmakta olan bölgelerde kargaşa yaratmayan yasal bir zemindir.

Bilirkişi olarak kabul edilen Şehir Planlama eski üst düzey yetkililerinin kendi verdiği ifadelerden de ortaya çıkmaktadır ki, bahse konu 8 Emirname kendilerine göre de yasal değildir.

Aslında üstümüze ta başından beri bol geleceği bilinen ‘İyi idare Yasası’nı kullanmak suretiyle adımlarımızı engelleme girişimlerine devam edilmesi halinde ve hükümetimizin de gerek duyması halinde ‘İyi İdare Yasası’nın da yeniden ele alınması gündeme gelebilecektir.”

Açıklamasında kamuoyuna seslenerek hükümetin ülkeyi kaos ortamından düzlüğe çıkarmak için kararlı ve uzlaşmacı tutumunu sürdürmeye devam edeceğini kaydeden Denktaş, “Atmak istediğimiz gelişimi hızlandıracak adımları durdurmak isteyenler,  bir taraftan da ülkeyi kaosa sürükleyeceğimiz iddiasında bulunabilmektedir. Halkımız bilmelidir ki hükümetimiz, ülkemizi içinde bulunulan kaos ortamından düzlüğe çıkarmak için kararlı ve uzlaşmacı tutumunu sürdürmeye devam edecektir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.