1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DENKTAŞ'TAN ŞOK AÇIKLAMALAR!
DENKTAŞ'TAN ŞOK AÇIKLAMALAR!

DENKTAŞ'TAN ŞOK AÇIKLAMALAR!

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, polise açık ihbarda bulunarak, “Büyükelçilik ismi kullanılarak aranan kurumlar, ‘Serdar Denktaş’ın arkasında olduğunuzu biliyoruz haberiniz olsun!’ denilerek tehdit ediliyor” dedi

A+A-

ŞOK AÇIKLAMALAR… DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, Büyükelçilik ismi kullanılarak bazı kurumların aranıp kendisine oy vermemeleri için tehdit edildiğini, kendini “Büyükelçilik diplomatı” olarak tanıtan Yunus Çıta isimli bir kişinin ise ‘Serdar Denktaş Türkiye’ye ihanet etmedi mi? Türkiye’ye ihanet eden adama nasıl oy verirsiniz?’ diyerek, esnafa telkinde bulunduğunu söyledi

POLİSE ÇAĞRI YAPTI… Bazı kurumların aranarak “Büyükelçilikten arıyoruz. Serdar Denktaş’ın arkasında olduğunuzu biliyoruz. Haberiniz olsun!” denilip vatandaşlara gözdağı vermeye çalışıldığını söyleyen DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, sahtekarlık yapan söz konu şahısın tutuklanması için polisi derhal göreve çağırdı. Serdar Denktaş, Yunus Çıta isimli kişinin tutuklanmasını istedi

 

Demokrat Parti- Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC’de 28 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak erken genel seçimleri arifesinde gündemi sarsan açıklamalarda bulundu.
DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, polise açık ihbarda bulunarak Büyükelçilik ismini kullanılarak bazı kurumların arandığını ve “Serdar Denktaş’ın arkasında olduğunuzu biliyoruz, haberiniz olsun!” denilerek tehdit edildiğini öne sürdü.
Serdar Denktaş, kendini “Büyükelçilik diplomatı” olarak tanıtan Yunus Çıta isimli bir kişinin ise “Serdar Denktaş Türkiye’ye ihanet etmedi mi? Türkiye’ye ihanet eden adama nasıl oy verirsiniz?” diyerek, esnafa telkinde bulunduğunu söyledi.
Yunus Çıta’nın Türkiye Büyükelçiliği’nde bulunmadığı ve sahtekâr olduğu bilgisine ulaştığını kaydeden Serdar Denktaş, yaşananlara isyan etti.

Polise çağrı
Bazı kurumların “Büyükelçilikten arıyoruz. Serdar Denktaş’ın arkasında olduğunuzu biliyoruz. Haberiniz olsun!” denerek, vatandaşlara gözdağı vermeye çalıştıklarını söyleyen DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, sahtekarlık yapan söz konu şahısın tutuklanması için polisi derhal göreve çağırdı. Hasan Hastürer’in sunduğu; “Hasan Hastürer’le Bugün ve Son Nokta Programı”nda konuyu ilk kez açıklayan Serdar Denktaş, polise çağrıda bulunarak söz konusu şahısın tutuklanmasını istedi.
Serdar Denktaş’ın konuyla ilgili Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklama ise şöyle:

“Büyükelçilik diplomatı olarak tanıtır”
“Yunus Çıta isimli birisi mağazaları dolaşıp alışveriş yaptıktan sonra esnafa ve vatandaşlara seçimde ne yapacaksınız diye soruyor. ‘DP’ye oy vereceğiz’ diyen kişilere kendisini ‘Büyükelçilik Diplomatı’ olarak tanıtıyor. ‘Serdar Denktaş Türkiye’ye ihanet etmedi mi? Türkiye’ye ihanet eden adama nasıl oy verirsiniz?’ diye sorguluyor.”

Havadis

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.