1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DEV BİRLEŞME
DEV BİRLEŞME

DEV BİRLEŞME

Dev birleşme

A+A-

Çetinkaya ile Girne Amerikan Üniversitesi arasındaki sponsorluk anlaşması dün imzalandı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Çetinkaya Spor Kulübü mutabakata varılan 10 yıllık anlaşma ile ilgili imza töreni gerçekleşti.

Çetinkaya Spor Kulübü Lokali’nde gerçekleşen imza törenine GAÜ adına, Kurucu Rektör ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar katılırken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Çetinkaya Spor Kulübü adına Divan Başkanı Bülent Dizdarlı ve Çetinkaya Türk Spor Kulübü ilk üyelerinden Öner Canbaz katıldı. Ayrıca, GAÜ’den CEO ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Olgun Üstün, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar, Rektör Prof. Dr. Sadık Ülker ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı Aral Doğu ile Çetinkaya Türk Spor Kulübünden eski başkan ve yöneticiler katıldı.

Dizdarlı: Çetinkaya için önemli bir gün

Gerçekleşen imza töreninin ardından açıklamada bulunan Çetinkaya Spor Kulübü adına Divan Başkanı Bülent Dizdarlı, Çetinkaya Spor Kulübü için önemli bir gün olduğunu belirterek, bugüne kadar gerçekleştirilmeye çalışılan sponsorluk çalışmalarının başarılı olmadığını ve GAÜ ile birlikte uzun soluklu ve titiz çalışmalar sonucunda başarılı bir anlaşmaya imza attıklarını dile getirdi. Ayrıca Dizdarlı, “Çetinkaya Kıbrıs Türk’ünün gururudur, onurudur, GAÜ’de Kıbrıs Türk toplumunun parlayan yıldızıdır” dedi.

Akpınar: Diğer kurum kuruluşlara örnek olsun

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar konuşmasında, GAÜ için 30 yılı aşkın, Çetinkaya Spor Kulübü için 100 yıla yakın bir yolculukta iki kurum bugün birleştiğini belirterek, üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarını dile getirdi. Akpınar, atılan bu adımla birlikte diğer kurum ve kuruluşlara örnek olacaklarını ifade ederek, Çetinkaya Spor Kulübü’nün geçmişten bugüne kadar olan tüm başarılarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Sertoğlu: Kıbrıs Türk futbolu adına önemli bir adım

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu konuşmasında, projeyi ilk duyduğunda heyecanlandığını belirterek, Kıbrıs Türk Futbolu adına anlaşmanın önemli bir adım olduğunu söyledi. Sertoğlu, gerçekleştirilen bu birlikteliğin başarılı olmasının diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olacağını bildirdi. Ayrıca Sertoğlu, anlaşmanın Kıbrıs Türk Futbolu ve KKTC açısından büyük önem teşkil ettiğini söyledi.

Çetinkaya Türk Spor Kulübü ilk üyelerinden Öner Canbaz konuşmasında, GAÜ’nün böyle bir işe el atmasının Çetinkaya için büyük destek olduğunu belirterek, GAÜ’ye desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

10 yıl boyunca isim GAÜ-Çetinkaya

Girne Amerikan Üniversitesi ve Çetinkaya Spor Kulübü arasındaki 10 yıllık protokolün genel kurulda oy çokluğuyla kabul edilmesi ve resmi protokol ile beraber Çetinkaya Spor Kulübünün yeni ismi 10 yıl süreyle GAÜ-Çetinkaya olacağı belirtildi. Ayrıca Protokol gereği GAÜ’nün, Çetinkaya’nın bütçesine katkısı yıllık 130 bin Euro’dan az olmayacak şekilde, her sezon öncesi aylara taksit olarak bölünerek yönetime teslim edileceği bildirildi. Ve ödemelerin her sezon başı aynı işlem şartlara göre belirlenip tekrarlanacağı vurgulandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.