1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “DEVLETİN BÜTÜN HİZMETLERİNDEN HER VATANDAŞIMIZ EŞİT FAYDALANACAK”
“DEVLETİN BÜTÜN HİZMETLERİNDEN HER VATANDAŞIMIZ EŞİT FAYDALANACAK”

“DEVLETİN BÜTÜN HİZMETLERİNDEN HER VATANDAŞIMIZ EŞİT FAYDALANACAK”

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Bu ülkede hakkı olanın hakkını rahatlıkla alabildiği, çocuklarımızın geleceğini planlayabildiğimiz, dayı-amca aramaya gerek kalmadan hizmetlerin verilebildiği bir düzeni kurabilmek için

A+A-

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş,  “Bu ülkede hakkı olanın hakkını rahatlıkla alabildiği, çocuklarımızın geleceğini planlayabildiğimiz, dayı-amca aramaya gerek kalmadan hizmetlerin verilebildiği bir düzeni kurabilmek için iktidara talibiz.  Devletin bütün hizmetlerinden her vatandaşımız eşit faydalanacak” dedi.

DP’den verilen göre, Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-Ulusal Güçler), teşkilat yoklamaları çerçevesinde bugün İskele Milletvekili aday adaylarını delege ve partililerle buluşturdu.

Milletvekilleri aday adaylarının delege ve partililer tarafından değerlendirmeye alındığı toplantıda konuşan Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP-Ulusal Güçler’i iktidara taşımak ve KKTC’yi ileri sürdüğü “yönetimsizlikten” kurtararak devleti güçlü bir yapıya kavuşturmak için yola çıktıklarını söyledi. Denktaş, “Hedefimiz büyük… Hedefimiz ayakları yere basan bir ekonomi politikasıyla, dünyanın her halkıyla rekabet etmekten çekinmeyen bir ülke oluşturmaktır” dedi.

Denktaş konuşmasını şöyle tamamladı:

“Kimsenin bizi sağcı, solcu, çözüm taraftarı-çözüm karşıtı, Türkiye’li Kıbrıslı, Baflı-Limasal’lu, Adanalı-Karadenizli diye bölmesine izin vermeyecek bir düzen oluşturmak istiyoruz. Hepimizi birleştiren bir tek ülkü var. O ülkü, o şemsiye KKTC vatandaşlığıdır. Hepimiz bu şemsiye altında eşitiz. Oluşturacağımız düzen ile birbirimizi kucaklayacağız, farklılıklarımız zenginlik haline gelecek. Devletin bütün hizmetlerinden her vatandaşımız eşit faydalanacak. Bu nedenle diyoruz ki, gelin bu parti içerisinde, bu şemsiye altında her geçen gün daha da güçlenelim. Biz ne kadar güçlü olursak duyduğmuz saygı o denli büyük olacaktır. Ülke olarak biz ne kadar kendi kendimize saygı duyarsak, Amerika’sından İngiltere’sine kadar, AB’ye kadar herkes bizi o kadar ciddiye alacaktır. Bu anlamda biz once kendimize, halkımıza, ekibimize ve bu ülkenin hakikaten bağımsız, hakikaten tanınmış, hakikaten Rum’la eşit bir devlet olarak çözüme doğru yürüyeceğimize olan inancımız güçlendirmemiz gerekiyor. Bunun için sizden destek istiyorum”

CENNETOĞLU

DP-Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın konuşmasının ardından DP-Ulusal Güçler İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu konuştu.

Cennetoğlu konuşmasında, parti olarak demokrasinin tüm unsurlarını kullandıklarını ve aday adaylıklarında teşkilat yoklaması yaptıklarını söyledi.

Toplantıya katılan herkese teşekkür eden Cennetoğlu, DP-Ulusal Güçler’i tek başına iktidar, Genel Başkan Serdar Denktaş’ı ise Başbakan yapmak için çok çalışacaklarını kaydetti.

Toplantıda konuşmaların ardından aday adayları kendilerini tanıttı.

DP-Ulusal Güçler tüm bölgelerde gerçekleştireceği Milletvekilliği aday adaylığı teşkilat yoklamasını önceki gün Gazimağusa’da gerçekleştirmişti.

Kaynak:TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.