1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DİKKAT! ERCAN'DA GREV Mİ VAR?
DİKKAT! ERCAN'DA GREV Mİ VAR?

DİKKAT! ERCAN'DA GREV Mİ VAR?

Hava Trafik Kontrolörleri....

A+A-

HTKS ERCAN’DA GREV KARARI ALDI; HÜKÜMET 60 GÜN ERTELEDİ

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) dün akşam Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde grev kararı aldı; ancak hükümet, “ülke turizminin ulaşımının olumsuz yönde etkilenmemesi için” grevi 60 gün süreyle erteledi.

HTKS, yaptığı açıklamada, dün saat 20.30’dan itibaren 6 saat süreyle grev uygulayacaklarını duyurdu.

CTP-BG ile DP-UG Hükümetinin imzaladıkları protokole sadık kalmadığını ve kontrolörlerle dalga geçildiğini savunan Sendika, “Yalan protokollere imza atan, yapmayacakları vaatlerle iktidara gelip çalışanla dalga geçen emek düşmanı bir Hükümet’e bundan böyle hiçbir fedakarlık ve tolerans gösterilmeyecek, Hükümet’in tavırlarına yakışan şekilde grev ve eylemlerle cevap verilecektir” iddiasında bulundu.

HTKS, grev esnasında üyelere baskı, tehdit veya grevi yasadışı olarak engelleme için herhangi bir girişim yapılması halinde KKTC hava sahasının tamamını kapatacaklarını ve grevi 24 saate çekeceklerini de kaydetti.

“HÜKÜMETİMİZ VARILAN UZLAŞIDAN VAZGEÇMİŞ DEĞİLDİR”

Hükümetin grevi erteleme kararını ise, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü açıkladı.

Açıklamada, süreçle ilgili bilgiler şöyle aktarıldı:

“Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’na üye çalışanların sorunlarının çözümlenmesi amacıyla bir süre önce yürütülen çalışmalar sonuçlandırılmış ve bu konuda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile  Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası arasında Aralık 2014 ayında bir protokol imzalanmıştı. Bu protokolde çalışanların vardiya tahsisatı düzenlenmiş ve düzenlemedeki hususların Meclis Alt Komitesi’nde görüşülmekte olan Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı’na konulması öngörülmüştü. Ancak Meclitde görüşülmekte olan Kamu Görevlileri Yasa Tasarısn hndüi yasklaşmlmışkoluğbundan gelartlen hususlandahmaytga geçrdilemnmikti.

Hükümetmizl imzalanmıe olanmutabaktrınarkrasında olpe bu konudavtarılanuzulaşndanvaz genmiş değidtii YasatTasarısının yasklaşmlmışkomhasınğ delerlendaren>Hükümetmizl soruun çöebrilmke içinşu cande yürürlekte olan Kamu Görevlileri Yasası altnudavtardiya tahsisatntı düzenlyren birTdüleatTasarıs ndahmzvırlnmıştiiZaatin sten yas altnudaolsuan, steserTdülea altnudaolsua yregi birödendeğan geçmn yasakları ilerslindehmaytga geçrdinmesilmmkdün değidtiR”

Açıklameya Gör,a durun böylykean Sendiknın grev kararı amhasınğanlmaszi birhbarkmet olarak delerlendaren>Hüküme, ülke turizminin ulaşımının olumsuz yönde etkilenmemesi için grevni 60 gün sürG ile ertelenmesnme karap veldiğini duyurdu.

tiketle :
<"articl2>
/spanÖnceki veSonarain Haberle5
av class="nxht" href="http://www.kibris724.comp ancerit-fydmalai-skaymkl-bitmdiyor600008h.htm" rel="nxht">?"PANCLARI FAYDMALAIA SAMAKLA BTMYPOR
sSectio2 class="comment-blocg">

HABEYE
form mehod="poste" id="commen_form_"57368"ponubomik="returnaddCcommen(this, 1, "5736)x;">"texbarta name="commen_-contentv class="commen_-contentvrowss=6" placehkoldr="IYORMUNUZ" maxelegdth=5:00">/"texbarti>
Küfsü,e-h kame, arecsideedic

<"mai">footder class="basefootdee">