1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DR. KÜÇÜK VAKFI ETKİNLİKLERİNDE DERECEYE GİRENLER İLE KATKI KOYANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
DR. KÜÇÜK VAKFI ETKİNLİKLERİNDE DERECEYE GİRENLER İLE KATKI KOYANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

DR. KÜÇÜK VAKFI ETKİNLİKLERİNDE DERECEYE GİRENLER İLE KATKI KOYANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Kıbrıs Türk Halkının Mücadele Lideri Doktor Fazıl Küçük’ün 30’uncu yıldönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Vakfı tarafından düzenlenen etkinliklere katılan ve katkı koyanlara bugün düzenlenen törenle plaket verildi.

A+A-

Kıbrıs Türk Halkının Mücadele Lideri Doktor Fazıl Küçük’ün 30’uncu yıldönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Vakfı tarafından düzenlenen etkinliklere katılan ve katkı koyanlara bugün düzenlenen törenle plaket verildi.

Dr. Küçük’ün eşi Süheyla Küçük’ün evinde düzenlenen törene Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu da katılarak konuşma yaptı.

ARABACIOĞLU

Arabacıoğlu konuşmasında, Dr. Küçük’ün Kıbrıslı Türklerin verdiği mücadelede meşaleyi yakan ve Türklük davasını Türkiye’ye kabul ettiren bir lider olduğunu kaydetti.

Kendilerine düşen görevin Dr. Fazıl Küçük’ün başlatmış olduğu mücadeleyi yaşatmak ve ileriye götürmek olduğunu söyleyen Arabacıoğlu, Süheyla Küçük’ü ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Süheyla Küçük de yapılan etkinliklere katkı koyan ve ziyarete gelen herkese teşekkür etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Dr. Fazıl Küçük’ün 30’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen devlet törenine katkı koyan, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Müdürü Sibel Karakaya, Baş Muavin Alev Egemen, Resim öğretmeni Mehmet İlkerli, Nevin Ağa Batkan, Ziya Öztürkler ve Müzik öğretmeni Zühre Canatan’a plaketleri Bakan Arabacıoğlu tarafından verildi.

Yarışmalarda dereceye giren ve ödül alanlar şöyle:

“’XIV. Dr. Fazıl Küçük anı koşularında Ferdi Kızlar’ yarışmasında birinci gelen Şht. Hasan Cafer İlkokulu öğrencisi Gülseren Karaduman, ikinci gelen Çamlıbel Aysun İlkokulu öğrencisi Hatice Yorulmaz ve Dikmen İlkokulu öğrencisi Fatma Aladağ; ‘XIV. Dr. Fazıl Küçük anı koşularında Ferdi Erkekler’ birinci gelen Şht. Hasan Cafer İlkokulu öğrencisi İsa Beşli, ikinci gelen Girne Amerikan İlkokulu öğrencisi Taygun Derviş, üçüncü gelen Şht. Hasan Cafer İlkokulu öğrencisi Hasan Karabina’ya plaket verildi.”

ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Şiir ve Kompozisyon yarışmasında seçici kurula katkı ve hizmetleri nedeniyle Metin Fahrioğlu, Çağın Zort ve Şevket Öznur, Ercan Özsoy, Ece Uzun ve Naciye Kazaz’a, anı koşularına katkı koyan Salih Kocadal ve Emine Teralı’ya da ödülleri verildi.

Ortaokullar arası şiir yarışmasında birinci gelen Canbulat Özgürlük Ortaokulu öğrencisi Hayriye Abay, İkinci gelen Esentepe Ortaokulu öğrencisi Göksu Horsunlu, üçüncü gelen Levent Koleji öğrencisi Seril Kaçmaz; Liseler kategorisinde birinci gelen Kurtuluş Lisesi öğrencisi Merve Karafistan, ikinci gelen 19 Mayıs Türk Maarif Koleji öğrencisi Erol Emmioğlu, üçüncü gelen Lefkoşa Türk Lisesi öğrencisi Aytunç Şimşek’e; Ortaokul kompozisyon yarışmasında birinci gelen TMK öğrencisi Suden Doğal, ikinci gelen Yakın Doğu Koleji öğrencisi Berkan Bengihan, üçüncü gelen Levent Koleji öğrencisi Ozan Dağlı, liseler arası kategoride ise birinci gelen TMK öğrencisi Sevim Çelebi, ikinci gelen TMK öğrencisi Sevilen Akgür ve Lefkoşa Türk Lisesi öğrencisi Necibe Dereci’ye de ödülleri verildi.

TAK

 

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.