1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "EKONOMİK AÇIDAN DEVRİM YARATACAK YASALAR GÜNDEMDE...BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ"
"EKONOMİK AÇIDAN DEVRİM YARATACAK YASALAR GÜNDEMDE...BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ"

"EKONOMİK AÇIDAN DEVRİM YARATACAK YASALAR GÜNDEMDE...BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ"

BOZER, PARLAMENTERLER BİRLİĞİ’Nİ KABUL ETTİ

A+A-

BOZER: "EKONOMİK AÇIDAN DEVRİM YARATACAK YASALAR GÜNDEMDE...BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİYLE İLGİLİ CİDDİ ÇALIŞMA GEREKİR"

ÇELİK: “TEMEL YASALAR DEĞİŞMEDİKÇE ERKEN SEÇİM ÇÖZÜM OLMAZ”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, yasaların günün gerçeklerine uyarlanmasının önemine vurgu yaparak, ekonomik açıdan devrim yaratacak yasaların gündemde olduğunu, bunların bir an önce hayata geçirilmesiyle ilgili ciddi şekilde çalışılması gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer,Parlamenterler Birliği heyetini kabul etti.

Parlamenterler Birliği Başkanı Vedat Çelik başkanlığında, Recep Gürler, Özel Tahsin, Ahmet Ötüken ve İlker Nevzat’tan oluşan heyeti kabulünde konuşan Meclis Başkanı Bozer, Parlamenterler Birliği’nin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Doğruyu bulmak için demokratik zeminlerde tartışmak gerekir” diyen Bozer, ülkenin çalkantılı bir dönemden geçtiğini, bunun siyaset ve yaşama yansıdığını ifade etti.

Hasan Bozer mevcut sorunlara çözüm yaratmak gerektiğini dile getirerek, bu bağlamda meclis çalışmalarının aksamasını eleştirdi.

Yasa çalışmaları yapmakla görevlendirilen Meclis alt komitelerinin de gerektiği kadar yoğun çalışmadığını dile getiren Bozer, kendisinin parlamento başkanı olarak gerekeni yaptığını söyledi.

Bozer, yasaların günün gerçeklerine uyarlanmasının önemine vurgu yaparak, ekonomik açıdan devrim yaratacak yasaların gündemde olduğunu, bunların bir an önce hayata geçirilmesiyle ilgili ciddi şekilde çalışılması gerektiğini belirtti.

Yasa çalışmalarıyla ilgili, parlamentoya büyük görev düştüğünü dile getiren Bozer, “Bazı şeyleri siyasete kurban etmemek gerek” diye konuştu.

Bozer, Vedat Çelik’in erken seçimle ilgili bir ifadesi üzerine de, temel sorunlar çözülmeden sadece seçimin sorunlara çözüm olmayacağını, ancak her türlü ihtimalin ortada olduğunu kaydetti.

Bozer, “Ümidimizi yitirmeden bu noktada da gayret gösteriyoruz. İnşallah başarılı oluruz” dedi.

ÇELİK: “TEMEL YASALAR DEĞİŞMEDİKÇE ERKEN SEÇİM ÇÖZÜM OLMAZ”

Kabulde konuşan Parlamenterler Birliği Başkanı Vedat Çelik, Bozer’in birliğin onursal başkanı olduğunu hatırlatarak, kendisine, fikir alışverişi yapmak için sık sık ziyarette bulunduklarını dile getirdi.

Ülkenin sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade eden Çelik, siyasetin bekleneni vermediğini, devletin yeteri kadar etkili olmadığını söyledi.

Çelik, yakın zamanda bir erken seçim yapılması gerektiğine dair yorumlara da değinerek, Anayasa ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası gibi bazı temel yasalar ve sistem değişmedikçe bunun çözüm olmayacağına inandıklarını kaydetti.

 

Kaynak: TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.