1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EL-SEN YETKİLİLERİ DP-UG’Yİ ZİYARET ETTİ
EL-SEN YETKİLİLERİ DP-UG’Yİ ZİYARET ETTİ

EL-SEN YETKİLİLERİ DP-UG’Yİ ZİYARET ETTİ

SERDAR DENKTAŞ: “NE YAPACAKSAK HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

A+A-

El-Sen yetkilileri, Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) Genel Başkanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.

DP-UG’den verilen bilgiye göre, Çağlayan Cesurer başkanlığındaki El-Sen yetkilileri ile Serdar Denktaş’ın görüşmesinde, özelde KIB-TEK genelde de tüm kurum ve kuruluşlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş konuşmasında, sokak aydınlatmaları ile ilgili düzenleme konusunda neler yapılabileceğini bakanla görüşeceğini söyledi.

Özelleştirme konusuna DP Ulusal Güçler olarak nasıl baktıklarını açıklayan Denktaş, tekelleşmeyi sağlayan hiçbir konuda özelleştirmeyi kabul etmediklerini belirtti. Sendikanın talebi olan özerkleştirme konusunda ise Denktaş, şunları dile getirdi:

“Bunu net olarak koyalım ortaya. Özerkleştirmeden anladığımız da çok açıktır. Siyasetçinin elini kurumun içinden çektiği, çiftlik olarak kullanmadığı ama aynı şekilde sendikanın da o kurumu kendi çiftliği gibi kullanmadığı, çalışanların daha verimli bir çalışma disiplininin sağlandığı, hesabını verebildiği dolayısıyla şeffaf bir yönetimin hakim olduğu bir yapıyı oluşturma amacındayız. Bizim iktidarımız döneminde şundan emin olacaksınız “Ben böyle düşünürüm. Parmak sayım da Meclis’te 26’nın üstündedir, onun için benim istediğim ve düşündüğüm doğrudur” düşüncesi asla olmayacak. Ne yapacaksak hep birlikte, kamuoyu nezdinde tartışa tartışa yapacağız. Yeterince tartıştıktan sonra da artık kanaat oluştuysa düşünceyi yürürlüğe koymak suretiyle bir icraat dönemi yaşayacağız.”

Elektrik maliyetlerinin yüksek olduğunu ve halkın bu konuda ciddi sorunlar yaşadığını söyleyen Denktaş, “Maliyet hesaplamalarını yeniden gözden geçirmek durumundayız. Bu maliyetler nasıl düşürülür, elbirliğiyle çalışırsak bunun yolunu bulacağımıza inancım tam” dedi.

Denktaş konuşmasının sonunda, sendikalardan beklentisinin büyük olduğunu söyleyerek, “Elbette sendikaların beklentisi de büyük. Fakat hedefimiz tek… Hepimizin istediği, hep birlikte yaşadığımız bu ülkede daha düzgün, daha refah, kalitesi daha yüksek bir yaşam sürdürmektir” diye konuştu.

Görüşmede ayrıca Cesurer, 2 Şubat 2012 tarihli Sayıştaylığın KIB-TEK ile ilgili raporunun sonuç bölümünü DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş’a sundu.

 

TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.