1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EMİROĞLULARI “EKONOMİYE BAĞLI TARIMSAL SORUNLARI” ELE ALDI
EMİROĞLULARI “EKONOMİYE BAĞLI TARIMSAL SORUNLARI” ELE ALDI

EMİROĞLULARI “EKONOMİYE BAĞLI TARIMSAL SORUNLARI” ELE ALDI

TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları, “Ülkedeki Ekonomiye Bağlı olan tarımsal sorunlar” ile ilgili gündem dışı konuşmasında, hükümetin çeşitli alanlardaki uygulamalarını eleştirdi.

A+A-

AMCAOĞLU: “ÜRETİCİ KESİMİN ÜRETİMDEN KOPARILMAMASI KONUSUNDA ÇOK HASSAS DAVRANIYORUZ”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Mustafa Emiroğluları,  “Ülkedeki Ekonomiye Bağlı olan tarımsal sorunlar” ile ilgili gündem dışı konuşmasında, hükümetin çeşitli alanlardaki uygulamalarını eleştirdi.

Aydınlatmadan hem belediyenin, hem de elektrik kurumunun ücret almasını eleştiren Emiroğluları, ülkede halkın alım gücünün giderek azaldığı, bu ortamda halktan fazladan para alınmasının kabul edilecek bir şey olmadığını anlattı.

Hükümetin tarım politikalarını eleştiren Emiroğluları, Türkiye’den gelecek su konusunun, hükümetin başındakiler tarafından seçim yatırımı olarak kullanılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Türkiye’den borularla su getirilmesi projesiyle ilgili gerekli hazırlıkların, etüd çalışmalarının gününde yapılmamasının yaratabileceği olumsuzluklara değinen Emiroğluları,  “hükümetin ne tarımsal, ne ekonomik, ne de diğer konularda gerçekçi politikalar ortaya koyamadığı” iddiasında bulundu.

Güney Kıbrıs’a TL’ye geçmesi yönünde çağrı yapılmasını da eleştiren Emiroğluları, gerçekçi politikalar ortaya konulmasını istedi.

Emiroğluları, ülkenin ekonomisinin, turizminin, ihracatın gelişmesi için neler yapıldığını sordu.

AMCAOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, eleştirileri yanıtladığı konuşmasında, suçlamalar yapılırken belgelerin sunulmasını istedi.

Hayvan alımları konusunda da gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Amcaoğlu, Ankara’daki temasları sırasında Et Balık Kurumu yetkilileri ile görüştüklerini ve hayvanların Türkiye’ye de gönderilebilmesi için gerekli temasların yapıldığını anlattı.

Bir buçuk yıldan fazla bir süredir üretim planlaması konusunda çalışmalar yürütüldüğünü de anımsatan Amcaoğlu, programın netlik kazandığını bundan sonraki aşamada neyin ne kadar sürede üretileceğinin ele alınacağını belirterek suyun gelmesi ile üretim planlamasının yapılmış olacağını söyledi.

Üretici kesimin üretimden koparılmaması gerektiğini belirten, Amcaoğlu bu konuda bakanlık olarak çok hassas davrandıklarını belirtti.

 

Kaynak: TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.